Mám roční dítě a čekám druhé...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petuliiinkaaa
Kecalka 111 příspěvků 04.11.14 21:28
Mám roční dítě a čekám druhé...

Zdravím všechny maminky :)

Založila jsem tuto diskuzi, protože mám roční holčičku a nejspíše čekám druhé miminko a bojím se, že si nezvládnu zorganizovat čas. Teď už ho mám jakštakš zorganizovaný, ale co bude, až se to druhé narodí? Máte s tím některá zkušenosti? Jak jste to zvládaly vy? A jak reagovalo starší miminko na to menší? Děkuji všem za cenné rady :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 04.11.14 21:33

Tak to budete mít rozdíl 18 měsíců? Máme 22. Starší ho má strašně rád :srdce: Režim…nějak to běží ;-) ale třeba není problém aby oba spali přes oběd.
A gratuluji :-)

Petuliiinkaaa
Kecalka 111 příspěvků 04.11.14 21:36

@Lucinatko Tak snad to bude taky tak :D Malá je hodňoučká už od narození, už po šestinedělí spala celou noc, ale bojím se, že druhé bude ďábel :(

ncc1701
Echt Kelišová 7987 příspěvků 04.11.14 21:39

Otěhotněla jsem, když byl synovi rok. Také jsem se bála, je to logické. Jak jsem přišla z porodnice a překročila práh našeho bytu, jako bych nikdy neměla jen jedno dítě. Od prvního dne se mi daří držet nějaký systém, abych jakž takž zvládala všechno. Časem jsem si musela přestat hrát na superženu a supermatku, takže máme své mouchy, ale s tím se prostě musí člověk smířit. Syn reagoval na ségru úžasně, stará se, pomáhá, nosí jí hračky, atd. Nikdy jsem je neseparovala, ani abych ji „ochránila“. Jednak aby se syn zavčasu naučil, že miminko není pokusný králík, jednak aby nežárlil na nějaká zvláštní privilegia. Starší měl v začátcích přednost před miminem. Máme jen dva problémy: 1. syn žárlí na kojení mimina, dokonce na čas přestal jíst, jak jsme zavedli obědy a on vidí, že i miminko jí z misky lžičkou, začal zase jíst normálně, a za 2. na záchod jde pouze tehdy, pokud na něm vidím jasnou potřebu čůrat, jak třeba kojím nebo se mu jinak plně nevěnuji, pouští to na zem.

Petuliiinkaaa
Kecalka 111 příspěvků 04.11.14 21:43

@ncc1701 Tak to mě mrzí, snad se to spraví :) No, spíš se bojím, že nebudu zvládat vařit a uklízet, a že přítel bude kvůli toho bručet :( Snad mu to dokážu vysvětlit, aby to pochopil, přece jenom je to chlap ;)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 04.11.14 21:46

Já otěhotněla ve 13m staršího, bála jsem se toho, ale nakonec nějak všechno vyplynulo samo, docela hezky si to sedlo, a rozhodně nelituju, je to fajn, mít „skorodvojčata“ :)

gabka1988
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 04.11.14 21:49

Taky me to ceka, male bude 19 mesicu, jak se maly narodi. bojim se, ze to nezvladnu hlavne psychicky.mam obavy, ze druhy muze byt dablik.mala je hodna, spinka mi od dvou mesicu celou noc a mam obavy, ze ted se vse muze zmenit.mam strach, ze mala bude zarlit na brachu. zatim ji na to nejak nepripravuju, ma teprve 14 mesicu a nevim, jestli by chapala, ze mam mimi v brisku.ale snazim se ji aspon ukazovat miminka na obrazcich a kdyz slysi nejake miminko plakat, tak ho hned hleda.no zvladly to jine maminky, zvladnem to taky. musime ;-)

samida
Kelišová 6338 příspěvků 04.11.14 21:49

Také jsem otěhotněla (plánovaně :roll: :lol: ) v roce dcery, takže rozdíl 21 měsíců a opakovala bych @ncc1701 . U nás to tedy bylo tak, že starší byla velký ďáblík a mladší za odměnu, takže veškerou pozornost si urvala ta větší ;). U kojení byly také scénky a zrovna „potřebovala“ čůrat, kakat atp.., takže jsem nakonec vyřešila tak, že jsem kojila i krmila společně, stejně tak jako vše ostatní. Zvládnout se to jistě dá, znám holky s menším věkovým rozdílem mezi dětmi a to je teprve taneček, ale nepopírám, že záhul to byl a dobrovolně bych do toho znova nešla ;).

medun
Závislačka 3276 příspěvků 04.11.14 21:54

@Petuliiinkaaa Měla jsem to podobně a zvládám uplně v pohodě, ale bála jsem se teda strašně. Navíc jsem musela na císaře, ale vyšlo mi to tak pěkně, že moje mamka měla prázdniny takže se s tchyní vystřídaly a ten první měsíc tu se mnou pořád někdo byl jinak bych to fyzicky nezvládla. Starší dcera má teda zrovna období vzdoru takže se dost vzteká, ale mladší je zase spáč tak se to tak nějak vyrovná. Už se těšim až holky dorostou a budou si spolu hrát ta starší se o to dost snaží, ale ještě to nejde tak se s miminkem aspoň pořád mazlí.

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 04.11.14 21:58

@Petuliiinkaaa mám první 3 děti narozené rychle po sobě. Čím jsou děti větší, tím je malý rozdíl lepší.

Děti lépe společně zabavíš, mají podobný režim dne. Za mne super. Asi je dobré zajistit se na první měsíce miminka pomoc - od rodiny, více zapojit manžela, pomoc si případně zaplatit…

Pokud budeš mít jen 2 děti, dá se to velmi dobře zvládnout ;)

Kauree
Závislačka 4581 příspěvků 04.11.14 21:58

Rozdil skoro 2 roky - to musi byt pohoda. ;) Dvouletakovi uz lecos vysvetlis (i kdyz ne vzdycky se tvari, ze to chce pochopit) - my mame rozdil 11 mesicu, ted 2 a 3 roky a i kdyz je to hukot, nemenila bych :-)

feésM
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 04.11.14 21:58

Moje holčičky mají mezi sebou rozdíl 18 měsíců a můžu říct, že jsem to čekala daleko horší. :-) Druhé prtě jsme plánovali až budou první tak 2-3 roky, ale samo si to našlo cestičku dřív a teď jsem za to ráda. Starší jí miluje, pořád jí opečovává, časově se to dá zvládnout. Jak se najde systém, tak je to v pohodě. Občas mám „slabší“ chvilky, ale čokoláda pomůže :-D Aspoň to budou parťáci. Teď mi přijde nejhorší to, že ta starší není dostatečně opatrná k miminku, ale za to nemůže. Musí se to hlídat. Nicméně si myslím, že to nejhorší mě teprve čeká až začne mladší lézt atd. To asi bude teprve blázinec :-D

noemmi
Kelišová 7355 příspěvků 04.11.14 22:01

Gratuluji :).

Ze začátku je to dobrý. Miminko často spí. Předpokládám, že (na rozdíl ode mě) budeš mít dvojkočárek, to ti hodně ulehčí pobyt venku.
Kolem půl roku je to náročnější, ale teď je nejmenšímu rok, druhé dva a půl a je to krása na ně koukat. Úžasný věkový rozdíl :).
Jasně, někdy chtějí chovat oba najednou a rozkrájet se nedá, ale nějak se vždycky prostřídají. Neboj :kytka:

Barushe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 22:02

Otehotnela jsem v 9 mes dcery planvane. Zvlastni je, ze jsem se vubec nebala, jak to zvladnu :think: :nevim: chtela jsem to, tak jsem vubec neuvazovala nad tim, jak to zvladnu :mrgreen: ale zaroven jsem pocitala s nejhorsim.
Prvni mesice jsou v pohode, protoze mlade porad jenom spi. Horsi to bylo od 4 mes, kdy tolik nespal a mazec nastal od 8 mes do roku, nez se naucil dobre chodit, aby porad nepadal. Ten rev z padu byl des :roll:
Dcera prijala mladsiho v pohode. Takhle maly deti snad ani neumi zarlit :nevim:
Bohuzel si spolu moc nevyhrajou. Jsou rozdilnych povah a kazdy vyzaduje neco jineho a jinou aktivitu :roll: ted jsem rada, ze starsi chodi do skolky :)
Ano, prvni rok je mazec, ale jde to ;) a ted si to i uzivam sama s mladsim :)

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24813 příspěvků 04.11.14 22:02

@Petuliiinkaaa Gratuluju :kytka:
My máme mezi všemi dětmi malé věkové rozdíly (19, 15, 17, 20, 12, 26 a 14 měsíců).
Neboj se toho, dvě děti se dají zvládnout levou zadní. Budeš už ostřílená mamina, kterou nic moc nerozhodí, budeš si prostě jistá v kramflecích :) Jen bych si nic moc nelajnovala dopředu, jak to bude, ať pak nejsi zbytečně rozhozená, že je to všechno úplně, ale úplně jinak ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >