Mám s ním začít žít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monika7878
Stálice 94 příspěvků 03.12.18 18:57
Mám s ním začít žít?

Žiju sama s třináctiletým synem, jeho otec zemřel v jeho pěti letech. Dlouho jsme pak žili jen sami, až potom v jeho jedenácti letech jsem poznala svého, teď už naštěstí bývalého, přítele. Bohužel to bylo peklo pro oba dva, hodně ublížil mě, ale hlavně synovi. Nebudu tu psát jak, ale zkrátka to nebylo jen bití, ale něco mnohem horšího, zbytek si snad domyslíte… Bývalého za to zavřeli na hodně dlouho, ale o tom tu teď mluvit nechci, toto považuju za uzavřenou záležitost, jak soudem, tak osobně.
Poznala jsem před půl rokem někoho jiného. Úplně poprvé jsme se viděli, když soudili bývalého, byl tam u soudu jako přísedící. Ale tehdy jsme se jen viděli v soudní síni, nic víc. Ale když jsme se potom, nějakou dobu po soudu přestěhovali do jiného města, náhodou jsme na sebe znovu narazili, když jsme byli se synem na večeři, protože ten kluk tam ve vedlejší obci bydlí a do té restaurace občas chodí. Poznali jsme se navzájem, pozdravili a dali se venku na cigaretě jen tak nezávazně do řeči, zapovídali se i se synem a byla jsem překvapená, že si skoro hned začali rozumět, normálně si od jisté doby drží cizí lidi od těla. Toto byla zvláštní výjimka, netuším, proč.
Já se s ním velmi spřátelila, hodně mi pomohl i na novém domě, nejen svou prací ale i různými věcmi, které dovedl zařídit rychleji nebo levněji. Zjistila jsem, že je moc šikovný na spoustu věcí, i v kuchyni. Se synem si vysloveně padli do oka, mají se navzájem opravdu rádi, spoustu společných zájmů… dotyčný umí dobře anglicky, tak začal doučovat a pomáhat synovi s angličtinou, hodně se pak ve škole zlepšil, dřív mu to moc nešlo. Občas u nás pár dní pobude, máme v té době různé společné výlety, grilování a podobně, syna občas vezme na nějaký fotbal nebo hokej, nebo něco podobného a celkově se přitom všichni cítíme skvěle.
On je momentálně nezadaný a žije sám. Myslím, že by i měl zájem se mnou žít, jsou od něj i nepatrné náznaky že ano, ale myslím si, že vzhledem k naší minulosti se bojí dát zájem nějak otevřeně najevo a nechce „tlačit“. Je to strašně fajn kluk, mám ho moc ráda jako kamaráda, věřím mu jako člověku i že by se o nás dokázal postarat, byl k nám hodný a měl nás rád, ale prostě necítím k němu nic „víc“, jestli chápete. Popravdě ani sama nevím, jestli se ještě někdy dokážu zamilovat, ale být sama je těžké a syn potřebuje i nějaký mužský vzor nebo zkrátka někoho, s kým si může pořešit takové ty „klučičí“ věci.
Syn se už ptal, jestli bude žít s námi, vysloveně se na něj těší a rád s ním tráví čas, já vlastně taky, ale jen v té „kamarádské“ rovině. Bylo by to prakticky takové partnerství z rozumu než z lásky, ale nejsem si jistá, jestli něco takového může fungovat. Myslíte si, že to mám s ním zkusit, nebo čekat na další zamilovaní se a možná marně? Vcelku by se dalo říct, že je to volba mezi tím pověstným vrabcem v hrsti a holubem na střeše. Mě je 40, jemu bude 32, takže je o osm let mladší. Má rád společnost, sport a cestování, ale není a ani nemá pověst nějakého „divočáka“. Je ve všech popsaných směrech opak bývalého přítele, ale do něj jsem byla tehdy na začátku zamilovaná, do tohoto chlapa nejsem, ale jinak by to byl ve všem o tisíc procent lepší partner. A přitom je to obrovská náhoda, kdybych si ho nepamatovala od soudu, nejspíš bych si ho ani nevšimla. Budu ráda za vaše rady a názory.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Jeess
Kecalka 307 příspěvků 03.12.18 19:04

To si musíš srovnat sama…S tím vrabcem máš ale pravdu :hug:

Tichošlápek
Extra třída :D 10909 příspěvků 03.12.18 19:06

Za zkoušku nic nedáš. Tedy pochopila jsem, ze mas dům a žili byste tam, takže elegantně odejít ho můžeš vždy ;)

Russet
Extra třída :D 12163 příspěvků 03.12.18 19:07
@Monika7878 píše: Žiju sama s třináctiletým synem, jeho otec zemřel v jeho pěti letech. Dlouho jsme pak žili jen sami, až potom v jeho jedenácti letech jsem poznala svého, teď už naštěstí bývalého, přítele. Bohužel to bylo peklo pro oba dva, hodně ublížil mě, ale hlavně synovi. Nebudu tu psát jak, ale zkrátka to nebylo jen bití, ale něco mnohem horšího, zbytek si snad domyslíte… Bývalého za to zavřeli na hodně dlouho, ale o tom tu teď mluvit nechci, toto považuju za uzavřenou záležitost, jak soudem, tak osobně.
Poznala jsem před půl rokem někoho jiného. Úplně poprvé jsme se viděli, když soudili bývalého, byl tam u soudu jako přísedící. Ale tehdy jsme se jen viděli v soudní síni, nic víc. Ale když jsme se potom, nějakou dobu po soudu přestěhovali do jiného města, náhodou jsme na sebe znovu narazili, když jsme byli se synem na večeři, protože ten kluk tam ve vedlejší obci bydlí a do té restaurace občas chodí. Poznali jsme se navzájem, pozdravili a dali se venku na cigaretě jen tak nezávazně do řeči, zapovídali se i se synem a byla jsem překvapená, že si skoro hned začali rozumět, normálně si od jisté doby drží cizí lidi od těla. Toto byla zvláštní výjimka, netuším, proč.
Já se s ním velmi spřátelila, hodně mi pomohl i na novém domě, nejen svou prací ale i různými věcmi, které dovedl zařídit rychleji nebo levněji. Zjistila jsem, že je moc šikovný na spoustu věcí, i v kuchyni. Se synem si vysloveně padli do oka, mají se navzájem opravdu rádi, spoustu společných zájmů… dotyčný umí dobře anglicky, tak začal doučovat a pomáhat synovi s angličtinou, hodně se pak ve škole zlepšil, dřív mu to moc nešlo. Občas u nás pár dní pobude, máme v té době různé společné výlety, grilování a podobně, syna občas vezme na nějaký fotbal nebo hokej, nebo něco podobného a celkově se přitom všichni cítíme skvěle.
On je momentálně nezadaný a žije sám. Myslím, že by i měl zájem se mnou žít, jsou od něj i nepatrné náznaky že ano, ale myslím si, že vzhledem k naší minulosti se bojí dát zájem nějak otevřeně najevo a nechce „tlačit“. Je to strašně fajn kluk, mám ho moc ráda jako kamaráda, věřím mu jako člověku i že by se o nás dokázal postarat, byl k nám hodný a měl nás rád, ale prostě necítím k němu nic „víc“, jestli chápete. Popravdě ani sama nevím, jestli se ještě někdy dokážu zamilovat, ale být sama je těžké a syn potřebuje i nějaký mužský vzor nebo zkrátka někoho, s kým si může pořešit takové ty „klučičí“ věci.
Syn se už ptal, jestli bude žít s námi, vysloveně se na něj těší a rád s ním tráví čas, já vlastně taky, ale jen v té „kamarádské“ rovině. Bylo by to prakticky takové partnerství z rozumu než z lásky, ale nejsem si jistá, jestli něco takového může fungovat. Myslíte si, že to mám s ním zkusit, nebo čekat na další zamilovaní se a možná marně? Vcelku by se dalo říct, že je to volba mezi tím pověstným vrabcem v hrsti a holubem na střeše. Mě je 40, jemu bude 32, takže je o osm let mladší. Má rád společnost, sport a cestování, ale není a ani nemá pověst nějakého „divočáka“. Je ve všech popsaných směrech opak bývalého přítele, ale do něj jsem byla tehdy na začátku zamilovaná, do tohoto chlapa nejsem, ale jinak by to byl ve všem o tisíc procent lepší partner. A přitom je to obrovská náhoda, kdybych si ho nepamatovala od soudu, nejspíš bych si ho ani nevšimla. Budu ráda za vaše rady a názory.

Nešla bych do toho. Je mladý, bude chtít později vlastní dítě a ty už ho neporodíš. Po tak otřesných zkušenostech bych mužům dlouho nevěřila. Čekala bych prostě zase průšvih. Nemusíš cítit to, co jsi cítila k tomu grázlovi, ale být s někým jen z „rozumu“ bych nedokázala.

malone.v
Kecalka 234 příspěvků 03.12.18 19:07

Popravdě asi bych nedokázala žít s někým, ke komu bych nic necítila. Pouze v případě, že bychom to měli nastejno a žili spolu jen jako přátelé.

cocomoon
Kecalka 212 příspěvků 03.12.18 19:10

Aha, takže si od něj necháš zrekonstruovat barák, necháš se od něj zabavit a až potkáš někoho, do koho se zamiluješ tak tady toho elegantně odejdeš?
No pěkně to vedete holky … :roll:

nini77
Ukecaná baba ;) 1672 příspěvků 8 inzerátů 03.12.18 19:10

Asi bych nespěchala. Ale nezavrhovala tu myšlenku. Není kam spěchat. Videjte se dal, schazejte se i sami dva, zkuste to jako milenci. Uvidíš, jak to bude fungovat. Večeře, kina, nejaky víkend sami dva…

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8463 příspěvků 03.12.18 19:12

Nešla bych do toho. Je mladší, co když bude chtít dítě? Navíc žít s někým bez lásky bych tedy nedokázala. Když to nevyjde tak co syn? Ublíží mu to. Navíc ani vůči tomu chlapovi to není fér.

Malaga
Generální žvanilka 24859 příspěvků 03.12.18 19:16

A nenapadlo tě, že synovi by to mohlo znova ublížit? Teď chce, aby se k vám nastěhoval, vám to nevyjde a syn bude zažívat další zklamání…no nevím… Nešla bych do toho

Bandii
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 03.12.18 19:20
@Malaga píše:
A nenapadlo tě, že synovi by to mohlo znova ublížit? Teď chce, aby se k vám nastěhoval, vám to nevyjde a syn bude zažívat další zklamání…no nevím… Nešla bych do toho

Tak kluk už není malej, aby se s takovou věcí nesrovnal. Ale osobně si nedovedu představit bydlet s někým, ke komu nic necítím.

Venetia
Hvězda diskuse 37535 příspěvků 03.12.18 19:21
@Monika7878 píše: Žiju sama s třináctiletým synem, jeho otec zemřel v jeho pěti letech. Dlouho jsme pak žili jen sami, až potom v jeho jedenácti letech jsem poznala svého, teď už naštěstí bývalého, přítele. Bohužel to bylo peklo pro oba dva, hodně ublížil mě, ale hlavně synovi. Nebudu tu psát jak, ale zkrátka to nebylo jen bití, ale něco mnohem horšího, zbytek si snad domyslíte… Bývalého za to zavřeli na hodně dlouho, ale o tom tu teď mluvit nechci, toto považuju za uzavřenou záležitost, jak soudem, tak osobně.

tak jestli to zvladnes i fyzicky a nebude te to otravovat , tak bych to zkusila … ale se sestehovanim bych si dala nacas .

rosmarine
Kecalka 209 příspěvků 03.12.18 19:22

Ne,nesla bych do toho. Synovi zajisti hezky zbytek detstvi,ktery jsi mu tak brutalne pomohla vzit,diky tomu zes mu domu privedla pedofila!!! Tvuj novy pritel byl u soudu,vi tedy co se tvemu synovi stalo. Jaka nahoda,ze jste se pak znovu potkali,jaka nahoda,ze s vami travi cas a hlavne se synem. Me to teda hodne smrdi a ty jsi podle meho dal naivni a nezodpovedna vuci synovi.

fialofka
Kecalka 141 příspěvků 03.12.18 19:34
@rosmarine píše:
Ne,nesla bych do toho. Synovi zajisti hezky zbytek detstvi,ktery jsi mu tak brutalne pomohla vzit,diky tomu zes mu domu privedla pedofila!!! Tvuj novy pritel byl u soudu,vi tedy co se tvemu synovi stalo. Jaka nahoda,ze jste se pak znovu potkali,jaka nahoda,ze s vami travi cas a hlavne se synem. Me to teda hodne smrdi a ty jsi podle meho dal naivni a nezodpovedna vuci synovi.

Normalne napadlo me uplne to samy! Ja bych do toho taky nesla a hlavne bych se po tom vsem snazila co nejvic venovat synovi, chudak kluk si toho prozil uz dost.

Monika7878
Stálice 94 příspěvků 03.12.18 19:34

Dítě určitě chtít nebude, z jistých „technických důvodů“ je ani mít nemůže a ani já už další neplánuji.
Kvůli penězům ho opravdu nepotřebuju, nejsem zvyklá si něco brát zadarmo, nejsem sice nějak bohatá, ale ani nemám potřebu hledat zlatou žílu. Finančně jsme soběstační oba dva a tahat z něho peníze by bylo pod mou důstojnost.
Popravdě, na experimenty a hurávztahy ze zamilovanosti už také nemám chuť. Už se mi to jednou krutě vymstilo. Je to s city k němu takové na hraně, možná je ta zamilovanost jen uměle potlačovaná, nevím. Snažím se uvažovat ve svém věku spíš racionálně, ne jako zamilovaná puberťačka.

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 03.12.18 19:38

Vztahy čistě z rozumu obvykle nevychází a málokterá žena dokáže udržovat vztah, kde nejsou žádné city.
Nemluvě o tom, že po posledních životních eskapádách by to kvůli synovi chtělo hodně velkou dávku obezřetnosti a nikam nechvátat.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >