Mám šanci na zvýšení alimentů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
petrasch
Povídálka 35 příspěvků 09.06.19 11:50
Mám šanci na zvyšeni aleimentu?

Dobrý den chtěla bych se zeptat jakou mám šanci na zvyšeni alimentu na me syny kterým je ted 13 a 14 let. Posledni zvyšeni probehlo v roce 2011.Jejich otec má nejaké exekuce a momentalne s novou přitelkyni ročniho syna a momentalne čekaji dvojčata. Neznam jeho přijem já sice pracuji ale musim synovi splacet rovnatka ve výši 20 000 kč a on mi na ně přispěl jen 1500 kč před třemi mesici. Jinak mi plati alimenty 4000 kč což se mi zdá už dost malo na takto velké děti děkuji za odpovedi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10843 příspěvků 09.06.19 11:56

No záleží na jeho aktuálním příjmu, ale že má vyživovací povinnost k dalším 3 dětem je pro něj dost polehcujici okolnost :think:

berry4
Nadpozemská drbna 28501 příspěvků 09.06.19 11:59

No my ti asi těžko poradíme, dej si žádost na soud a zkus to. Za to nic nedáš.

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 9573 příspěvků 09.06.19 12:06

Zkus to, ale měla bych strach, že je ještě bude chtít snížit, když teď bude mít další děti.

Luucy
Kecalka 160 příspěvků 09.06.19 12:29

No jestli zivi sebe a pet deti z platu 20tis, jeste bych byla vdecna za 4tis (coz netrvrdim, ze je hodne, je to malo. Navic splaci ty dluhy.

karkarka
Závislačka 3823 příspěvků 09.06.19 12:43

Zkusila bych zažádat o zvýšení. Jestli si může na. sukavat další děti, měl by nejdřív zabezpečit ty, co už má.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66666 příspěvků 09.06.19 14:03

@karkarka Tohle není ale úplně pravda, to, že se nějaké dítě narodilo dřív, neznamená, že má nějaká vyšší práva oproti ostatním.

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 9573 příspěvků 09.06.19 14:32
@karkarka píše:
Zkusila bych zažádat o zvýšení. Jestli si může na. sukavat další děti, měl by nejdřív zabezpečit ty, co už má.

Podle mě nemáš pravdu. Takhle by musely být znevýhodněné všechny mladší děti. A to je blbost.

karkarka
Závislačka 3823 příspěvků 09.06.19 14:52

@P4ja vždy jsou na starší děti vyšší alimenty.

PaníBovaryová
Závislačka 4725 příspěvků 09.06.19 14:53
@j.a.n.i1 píše:
@karkarka Tohle není ale úplně pravda, to, že se nějaké dítě narodilo dřív, neznamená, že má nějaká vyšší práva oproti ostatním.

teoreticky - rekneme si to popravde, ze nekteta soudkyne muze mit stejny nazor a nic ji nezabrani podle toho rozhodnout

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66666 příspěvků 09.06.19 14:53
@karkarka píše:

Ale to je z důvodu toho, že jsou na vyšší náklady, ne protože si nemá dělat další děti… Ono i přídavky na děti jsou na ně vyšší.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66666 příspěvků 09.06.19 14:55
@PaníBovaryová píše:
teoreticky - rekneme si to popravde, ze nekteta soudkyne muze mit stejny nazor a nic ji nezabrani podle toho rozhodnout

Jo, může, ale úplně stejně tak se může najít jiná, která ty finance poctivě rozdělí mezi jeho 6 vyživovacích povinností… a pak klidně zakladatelka může splakat nad výsledkem.

PaníBovaryová
Závislačka 4725 příspěvků 09.06.19 14:55
@karkarka píše:

pokud mladsi neni nejak nemocne nebo jinak potrebne, pak ne

PaníBovaryová
Závislačka 4725 příspěvků 09.06.19 14:58
@j.a.n.i1 píše:
Jo, může, ale úplně stejně tak se může najít jiná, která ty finance poctivě rozdělí mezi jeho 6 vyživovacích povinností… a pak klidně zakladatelka může splakat nad výsledkem.

to jo, ja bych na jejim miste moc nezadala pres soud a spis se snazila s ex po dobrem domluvit, at jeste prispeje na ta rovnatka. I kdyz cekaji dvojcata, musi nakoupit kocar a jednu vybavu navic, asi nebude zrovna ve vate ten jeji ex

petrasch
Povídálka 35 příspěvků 09.06.19 15:07
@PaníBovaryová píše:
to jo, ja bych na jejim miste moc nezadala pres soud a spis se snazila s ex po dobrem domluvit, at jeste prispeje na ta rovnatka. I kdyz cekaji dvojcata, musi nakoupit kocar a jednu vybavu navic, asi nebude zrovna ve vate ten jeji ex

bohužel s mým ex je težká domluva a že má dluhy je jeho vec taky moc dobře vi že kluci budou starši tak maji vyšši životni naroky na který musi přispet i on

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama