Mám se rozvést? Manžel cholerik

Anonymní
22.3.17 21:49

Mám se rozvést - manžel cholerik

Dobrý den, prosím všechny o radu. Asi to bude dlouhé a zmatené, ale vynasnažím se mou situaci popsat objektivně.
Jsme spolu s manželem letos sedm let, manželé jsme dva roky, syn má 3 a půl. Jsem od manžela mladší o devět let. Bohužel si postupem času uvědomuji, že se s manželem nedokážeme shodnout. Poznali jsme se, když jsem ještě studovala VŠ, manžel má výuční list a uz v té době byl rozvedený a platil dluhy z mládí. Ty už jsou dikybohu všechny zaplaceny. Já jsem půl roku před státnicemi přišla do jiného stavu, školu jsem úspěšně dokončila. Manžel chodí do práce, není žádné nemakacenko, práce ho baví a vydělává cca 25 tisíc. Bohužel nemá ale žádnou finanční gramotnost, takže veškeré finance spravuji já. Během rodicaku ale bylo peněz méně, manžel špatně nesl, že si nemohl kdykoliv cokoliv koupit, vyléval si zlost na mě, doma napjatá atmosféra, proto jsem se rozhodla, že půjdu do práce v dvou letech dítěte. Nyní mám pěkný plat, rozhodla jsem se pro další studium v rámci celoživotního vzdělávání, takže pracuji, studuji apod. Manžel doma pomůže s domácnosti, když je doma, vypere, uvaří, o dítě se postará - no pustí pohádku a dej se vůle boží, např. předevčírem usnul při hlídání a dítě se rozhodlo nalít asi 3 litry vody na sedačku, dělalo si akvárko… Ale to beru s humorem. Větší problém mezi námi je ten, že když se manžel vztekne, nejde pro sprosté slovo daleko - pí.. a ku.. jsou pro něj normální slova. Mě to strašné mrzí a pokaždé se po tom rozbrecim, když mě takhle nazve, on si vždycky odůvodní, že si za to můžu…V hádce mi vyčítá i to, že mě ctyri let živil… Na VŠ jsem měla pouze brigády a bydlela jsem u něj… neměla jsem tedy normální plat… Ale to už jsem daleko, asi bych se měla zaměřit na problemy s hádkami. Vcera jsem přišla z práce asi na dvacet minut, jela jsem ještě potom na školení.. to mi předvedl, scenu jak z filmu, že jsem strasné prase, že byl v suplikach v lince nepořádek… Že tam byly drobky apod a on to musel celé uklidit… Na to jsem mu řekla, že jsem uklízela linku o Vánocich… Tak prý to není možné, že to by tam určitě nebylo… Že prý si sám vaří sám pere a že to dál dělat nebude… Říkám když je kluk nemocnej ty máš dovolenou kvůli němu tak přece to nebudu dělat já až dojdu z práce… Tak jsem hned byla pí… vymr… A že kam zas jedu a na jak dlouho, říkám na školení snad do pěti budu doma, tak prý jsem úplně blbá že nevím na jak dlouho je školení.. to prý je celá ta moje chaoticnost že si nejsem ani schopna zjistit na jak dlouho to bude apod… Takové problémy se u nás opakují cca 1×14 dni. Vzdy najde něco, co jsem neudelala dle jeho představ a udělá z toho scénu… Netýká se to jen úklidu… Tyto scény mě fakt ubíjí a horší se to. Nejhorší je, že si nebere ani servítky před dítětem… Stokrát jsem ho prosila. Když mu řeknu, že odejdu, tak mi vyhrožuje, že si to můžu zkusit, že uvidím. Uplyne deset minut a jakoby se nic nestalo. Omluví se a má pocit, že je vše cajk. Já už ale nemám sílu odpouštět. Omlouvám se za roman. Kdo měl sílu přečíst, prosím, poraďte.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2565
22.3.17 22:06

Tak tohle je teda silný kafe. Přijde mi, ze na tebe zarli, ze jsi chytřejší (VŠ, vzdělávás se) a musí te ponižovat. Myslim, ze k sobe moc inteligencne nepasujete. Buď s tim přestane nebo tohle je cesta do pekel, za chvíli ho začneš za to chování nenávidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 22:06

Ahoj, to snad není cholerik, ale ho.vado. Promiň. Takhle se člověk nechová k milující partnerce. A už vůbec ne k matce dítěte a ještě před dítětem. Být tebou odejdu, pro dítě je to určitě stresující :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22460
22.3.17 22:11

Souhlasím s oběma výše. To není jen o tom, že je cholerik. Rozvedla bych se hned.
Zkus ho někdy nahrát a pak mu to pustit, aby viděl, jak se chová. Ale asi to nebude k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.17 22:11

Prosím anonymní :kytka: Úplně v tom vidím sebe :oops: Nešlo to 8) Nejvíc mi to vadilo kvůli dětem. Aktuálně máme vztahy, myslím, velmi dobré. M.

• Nahlásit
  • Citovat
21134
22.3.17 22:13

Manžel není cholerik. Neponižuj choleriky, to jsou normální lidi s nějakými rysy. Tvůj manžel je sprosté hovado, nechápu, proč jsi o někoho takového opřela kolo. Tyhle projevy nevyrostly jen tak. Super vzor pro děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
424
22.3.17 22:19

Nazvat mě takto přítel, tak končím. Obráceně to také platí. Myslím si, že se k sobě inteligencí nehodíte a on žárlí. A není to tím, že ty máš vš, klidně by tak mohlo být i obráceně. Vš inteligenci neudává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
22.3.17 22:24

Ten by jel teda. Sorry jako :pocitac: I kdyby v priborniku nasel hov.no jako trdlo, tak nevim, proc by ti mel sproste nadavat. To je ubozactvi, promin. Nemyslim, ze vzdelani ma az zas takovy vliv na chovani cloveka k druhym. Spousta paru na tom se vzdelanim neni stejne, ja mam treba taky VŠ a manzel dela remeslo - ale to neznamena, ze je hruby. Tvuj muz k tobe podle me nema zadnou uctu. Ani jako k matce jeho deti, natoz jako k zene obecne. Musi te ponizovat nadavkami aby se citil byt na koni???

Příspěvek upraven 22.03.17 v 22:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4549
22.3.17 22:24
@reny14 píše:
Tak tohle je teda silný kafe. Přijde mi, ze na tebe zarli, ze jsi chytřejší (VŠ, vzdělávás se) a musí te ponižovat. Myslim, ze k sobe moc inteligencne nepasujete. Buď s tim přestane nebo tohle je cesta do pekel, za chvíli ho začneš za to chování nenávidět.

Přesně a 100% tak :palec: Najdi si chytřejšího, máš na to ;) Vyčítá hlouposti, protože na vyšší úroveň nedosáhne. A navíc ta nevymáchaná huba. Blee :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.17 22:36

Taky mám VŠ a manžel je vyučený. Kdysi mi to dával dost sežrat. Má ale firmu a vydělává x krát tolik co já. Tak teď mi říká, ať se podívám k čemu mi ta škola je. Nikdy by mi tedy nenadával, ale že jsem blbka mi už párkrát řekl, když jsem třeba zapomněla na něco důležitého. Doma mi tedy s ničím nepomůže, ale nevadí mu, když není uklizeno. Je mnohem větší bordelář než já. Nevím, jestli je cholerik, ale občas vybuchne a to musíme s dcerou mlčet, nejlépe mu vůbec nechodit na oči. To je schopný sprostě nadávat i naší čtyřleté dceři. Když řekne táhni do p..ele parchante, tak je to ještě dobré. Ale jemu nepřijde, že by řekl něco příliš hrubě. Bohužel se tak mluví i u něj doma. Od našich jsem na to nebyla zvyklá, ale už jsem si asi zvykla. Jen takhle prostě nemluvím.

• Nahlásit
  • Citovat
1235
22.3.17 22:46
@Anonymní píše:
Taky mám VŠ a manžel je vyučený. Kdysi mi to dával dost sežrat. Má ale firmu a vydělává x krát tolik co já. Tak teď mi říká, ať se podívám k čemu mi ta škola je. Nikdy by mi tedy nenadával, ale že jsem blbka mi už párkrát řekl, když jsem třeba zapomněla na něco důležitého. Doma mi tedy s ničím nepomůže, ale nevadí mu, když není uklizeno. Je mnohem větší bordelář než já. Nevím, jestli je cholerik, ale občas vybuchne a to musíme s dcerou mlčet, nejlépe mu vůbec nechodit na oči. To je schopný sprostě nadávat i naší čtyřleté dceři. Když řekne táhni do p..ele parchante, tak je to ještě dobré. Ale jemu nepřijde, že by řekl něco příliš hrubě. Bohužel se tak mluví i u něj doma. Od našich jsem na to nebyla zvyklá, ale už jsem si asi zvykla. Jen takhle prostě nemluvím.

Na tohle ja bych si teda nezvykla :nevim: :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21505
22.3.17 22:57
@Anonymní píše:
Taky mám VŠ a manžel je vyučený. Kdysi mi to dával dost sežrat. Má ale firmu a vydělává x krát tolik co já. Tak teď mi říká, ať se podívám k čemu mi ta škola je. Nikdy by mi tedy nenadával, ale že jsem blbka mi už párkrát řekl, když jsem třeba zapomněla na něco důležitého. Doma mi tedy s ničím nepomůže, ale nevadí mu, když není uklizeno. Je mnohem větší bordelář než já. Nevím, jestli je cholerik, ale občas vybuchne a to musíme s dcerou mlčet, nejlépe mu vůbec nechodit na oči. To je schopný sprostě nadávat i naší čtyřleté dceři. Když řeknetáhni do p..ele parchante, tak je to ještě dobré. Ale jemu nepřijde, že by řekl něco příliš hrubě. Bohužel se tak mluví i u něj doma. Od našich jsem na to nebyla zvyklá, ale už jsem si asi zvykla. Jen takhle prostě nemluvím.

proboha, to je hrozné! Na tohle přece nemůžeš zvykat čtyřleté dítě! Sjela bych chlapa na tři doby, to by si za rámeček nedal.
Jinak zakladatelko, tvůj muž je zamindrákovaný buran! Takové chování je nepřijatelné. Já jsem tedy cholerik, občas mě chytne rapl, ale nadávám pokud možno o samotě a NEADRESNĚ! Kdybych kohokoli z rodiny nějak vulgárně nazvala, musela bych se stydět sama před sebou.
A že tě (vás) manže živil, když jsi byla na MD, je snad samozřejmost. To nevěděl, když jste si společně pořizovali dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
22.3.17 23:02

Podle me male sebevědomí, velke ego. Jsi chytra holka, nenech se ponižovat a nadávat :hug:
Mluvili jste o tom spolu někdy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Shaari90
23.3.17 00:13

Dělej, jak umíš. Určitě ti nenapíšu: odejdi nebo zůstaň. To si musíš rozhodnout sama v sobě. Každopádně tvůj popis mi připomíná bohužel jednu osobu z rodiny, která umí udělat scénu kvůli každé blbosti. V případě zmíněné osoby jsou za tím podle mě mindráky a problém se sebevědomím, taky velké EGO, potřeba něco si dokazovat i na úkor nejbližších - prostě narušená osobnost.
Moji rodiče se taky hodně hádali, můj otec býval hodně sprostý, kolikrát jsem jako děcko utírala mamce slzy a ptala se taťy: „Proč maminka plače?“ Jak někdo říká, že dětství je nejkrásnější období života, tak já tohle bohužel říct nemůžu :( Ale už jsem se srovnala s tím, co bylo, a doufám, že se nikdy nebudu chovat jako moji rodiče…

• Citovat
  • Upravit
Aenne
23.3.17 00:28

Holčičko zlatá, musíte si stanovit hranice, které on nesmí překročit, nadávky vám ubližují, pokud to budete tolerovat jednou, dva krát, tři krát, tak v tem bude pokračovat a bude se to postupne gradovat…milujíci muž své žene nenadáva, neponižuje ji, neuráži ji…máte svou sebauctu, nikto vám nesmí říkat : pi ** a další sprosté slova, NIKTO! dejte mu najevo že to nebudete už nikdy víc tolerovat, že máte své hranice a že vztah v lásce je taky o respekte a o úcte…pláč vám nepomuže, pláč je sterilný, vy se vyplačete, ale to nic neřeší… mnela by jste vědet, že agresor, ve vašem případe verbálny agresor, vždy utočí jen pokud si je jistý, že jeho partner je slabší a submisívnejší, dejte mu jasne najevo, co netolerujete a pokud vás nepřestane ponižovat a urážet, tak mu zbalte kufr, snebo vy odjedte, pokud máte kam, pokud nemáte, tak si žačnete hned teď odkladat bokem peníze, až jednou k takové situaci dojde, aby jste mnela kam odejít a pak on pochopí, že to myslíte vážne… nebojte, všechno se dá řešit :hug:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama