Mám se u pediatra ozvat?

22
16.10.20 18:32

Mám se u pediatra ozvat?

Řeším takový „problém“ s dětskou doktorkou.
Po poslední kontrole (8m) jsem si doma všimla, že doktorka zaškrtla v očkováku, že malý nemá přiměřený psychomotorický vývoj. Je to z toho důvodu, že ještě neleze a nesedí, jen se plazí jako drak a houpe se na kolínkách. Chodíme na RHB. Jinak je to úplně zdravé miminko.
Zdá se vám to ok? Ozvaly byste se nebo nad tím mávly rukou? Asi to trochu moc řeším, ale jímá mě vztek, když si na to vzpomenu :D Paní doktorka je taková trochu hrotící, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3748
16.10.20 18:34

Vsak nema primereny psychomotoricky vyvoj, tak co resis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22513
16.10.20 18:35

@katalpet Nebud vztahovacna. Myslis, ze nekdo bude nekdy zkoumat, co tam doktorka mozna trochu nepresne napsala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14268
16.10.20 18:37

No ale vždyť to zaškrtla dle pravdy. Dítě přiměřený vývoj nemá a vy to řešíte na rehabilitaci. Tak o co jde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
16.10.20 18:38

Jeste jsem mohla dodat, ze realne jsme tam byli v 8,5 mes a ted je mu skoro 9 a situace porad stejna, jen od kontroly zrychlil to plazeni :D Jemu teda vsechno trva trochu delsi dobz a ja bych to nehrotila, ale ta doktorka me vzdycky „vydepta“ :? Jeji prvni otazka na 3m kontrole hned mezi dverma byla, jestli uz se otaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4855
16.10.20 18:41

Tak lékařka má pravdu, nemá přiměřený vývoj. Sama píšeš že je pomalej… Tak co vlastně chceš? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
16.10.20 18:41

Ja tedy nevim, ale podle deti v okoli, o kterych vim, by pak neprimereny vyvoj mela pulka z nich. Nepripada mi, ze by byl opozdeny, tak proto se ptam asi tady, ne? A dekuji za odpovedi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3748
16.10.20 18:42
@katalpet píše:
Ja tedy nevim, ale podle deti v okoli, o kterych vim, by pak neprimereny vyvoj mela pulka z nich. Nepripada mi, ze by byl opozdeny, tak proto se ptam asi tady, ne? A dekuji za odpovedi :)

Aha a pulka deti chodi na rehabilitace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
16.10.20 18:45

@Svistice jasne, ze to nikdo nebude resit, jen ze mi k tomu nic nerekla a ani to se mnou neresila, tak mi jde i o ten zpusob komunikace, jestli se ozvat, no. Prece jen tam budeme chodit x let :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
16.10.20 18:48

Četla jsem, že plazení značí slabé břišní svaly. Takže nepřiměřený vývoj asi má. Ale chodíte na rhb, nehrotila bych se z toho.
Na tříměsíční kontrole se nás také ptala, jestli už se dcera otáčí, podle mě ale myslela na boky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5383
16.10.20 18:49

@katalpet Proč by si se měla ozývat, doktorka napsala v danou chvíli pravdu, na další prohlídce napíše třeba něco jiného..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
16.10.20 18:49

@Kaileee nn, nekdo to necha na diteti a nikam nejde, ono by to vyslo nastejno. stejne to podle me nema zadnej efekt, jediny co cvicime je prekazkovy sed, ale pro klid duse tam chodime :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1155
16.10.20 18:52

Já myslím, že spousta dětí leze až později, včetně těch mých a jsou úplně normální, ale na druhou stranu bych se nezabývala, tím co je v průkazce. Syn i dcera mají z tříleté prohlídky napsanou dysfázii, protože moc nemluvili :mrgreen:, já jsem se tomu zasmála, protože jsem věděla, že jsou to normální, chytré děti. Teď jsou oba školáci a fakt žádnou dysfázii nemají. Nech to bejt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228

Doktorka zaškrtla pravdu, neber to nijak osobně. Na rehabilitace chodíte, tak s malým cvič, on to za chvíli dožene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22

@Mediula urcite je ma slabsi, to je jasny, jen to oznaceny neprimereny vyvoj mi prislo az moc drsny :D Ale jak jsem psala, asi to moc resim a necham to byt. U nas se ptala primo, jestli se otaci na bricho. Hrotici proste je, ale uz jsme si vybrali, tak to tak je. Aspon nic nezanedba :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama