Mám si daně dělat sama nebo bývalý zaměstnavatel?

Anonymní
18.2.20 12:03

Mám si daně dělat sama nebo bývalý zaměstnavatel?

Ahoj, chtěla bych se jen zeptat, jak je to s daňovým přiznáním… Posledního října mi skončila smlouva a od dubna jsem byla kvůli těhotenství na nemocenské. A teď nevím, jak je to s daněmi… Jestli to udělají oni za mě nebo musím sama, protože jsem se dočetla, že do 17.2.musi být dodány podklady a z bývalé práce mě nikdo nekontaktoval, takže teď nevím. A jak je to s vratkou daně, když byla tak dlouhá nemocenská? Moc děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9586
18.2.20 12:14
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se jen zeptat, jak je to s daňovým přiznáním… Posledního října mi skončila smlouva a od dubna jsem byla kvůli těhotenství na nemocenské. A teď nevím, jak je to s daněmi… Jestli to udělají oni za mě nebo musím sama, protože jsem se dočetla, že do 17.2.musi být dodány podklady a z bývalé práce mě nikdo nekontaktoval, takže teď nevím. A jak je to s vratkou daně, když byla tak dlouhá nemocenská? Moc děkuji za odpovědi.

Mohl ti udělat roční zúčtování poslední zaměstnavatel, ale to by sis bývala musela do toho 17.2. požádat, oni tě vážně kontaktovat nebudou, to není jejich povinnost. Tak teď leda zkusit do zaměstnání zavolat, jestli by se to ještě dalo udělat a nebo podat přiznání sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6060
18.2.20 12:16

Zaměstnavatel tě kontaktovat nemusí, ty ses měla o žádost o provedení ročního zúčtování zajímat sama. Pokud jsi nepožádala a do toho dubna byla nějaká záloha na daň odvedena, můžeš si vyžádat od zaměstnavatele potvrzení o příjmu a podat si přiznání. Jestli se bude něco vracet, nejde napsat, pokud neznáme tvoje příjmy a odvedené zálohy na daň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1907
18.2.20 12:40

Zavolej si tam, zda jeste bude pani ucetni ochotna to udelat, pripadne spis rovnou pozadat o Potvrzeni o zdanitelnych prijmech a zavolat na FU, tam ti reknou co vse dolozit a udelaji to s tebou :palec: Mne to delala pani z FU, ze nejlepe do konce unora to dodat. Pak se jim to tam kupi a do toho kopice papiru od OSVC, priste na to mysli drive ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama