Mám si nechat vyvolat porod?

Anonymní
21.9.20 14:24

Mám si nechat vyvolat porod?

Ahoj,
mám dotaz, jsem nerozhodná a zajímá mě, jak byste postupovali vy.
Ve čtvrtek budu mít oficiální termín porodu. Dneska jsem byla v poradně v porodnici, velikost mimča i průtoky jsou v pořádku. Problém je malé množství plodovky, to se s námi táhne už od 28 TT. Dneska jsem taky říkala doktorce, že mám problém cítit pohyby, jsou dny, kdy musím vysloveně ležet a dívat se, jestli se mi pohne břicho. Podle doktorky ale dítě prospívá, tak by dneska (39+4) porod nevyvolávala.
Doktorka říkala, ať přijdu ve čtvrtek na termín, natočíme monitor a pak bude poradna. Prý když budu nervózní z těch pohybů, tak se domluvíme na vyvolání porodu, ale ten porod je prý vždycky horší.
Když se mě dneska ptala, co bych preferovala, tak jsem byla zaskočená a řekla, že to nechám na nich, ale prý si to mám ještě do čtvrtka promyslet.
Jde mi o to, že AFI 4 u plodové vody se mi zdá málo, na ultrazvuku byla plodovka jen na dvou místech a to mě děsí. Bojím se, že když budu čekat na samovolný rozjezd, tak se mimču může něco stát, protože to může být kdo ví kdy. Čípek je prý tuhý.
Co myslíte? Máte s tím zkušenosti? 🤔
Díky za názory, snad jsem to nenapsala moc chaoticky…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1685
21.9.20 14:41

V tomhle případě bych dala na doporučení lékaře, jistě na to má nějaký názor..
A ideál by asi byl, mít možnost být hospitalizována a pod kontrolou počkat až to přijde samo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
21.9.20 14:57

Ja bych z toho asi byla nervózní a nechala si porod vyvolat. Mám za sebou jak samovolný porod, tak druhý vyvolávaný. Ten bolel víc, ale zase byl o dost kratší a celkově pro mě lepší, takže to neberu jako nějakou hrůzu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6136
21.9.20 14:57

Pouze pokud počítáš s variantou, že skončíš na akutním císaři. Takhle, já bych do toho nešla, ale rozhodnout se musíš sama. Jen počítej s tím, že jakmile se do toho zasáhne, tak se budou zásahy kupit. Osobně? Věřila bych dítěti a svému tělu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16793
21.9.20 15:06

Asi bych se domluvila na hospitalizaci a na kontrolách a sama pro sebe si dala termín, za který nepůjdu. Ale asi bych do vyvolávání úplně nešla.

Ale pokud se pro vyvolávání rozhodneš, tak počítej, že se to nemusí podařit hned na poprvé. A že na to tělo může reagovat všelijak. Ale záleží na tobě, jak se budeš cítit v ten čtvrtek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 15:16

@Beckyttine5 @P4ja Na hospitalizaci jsem se taky ptala, ale to prý není vůbec nutné.
Prý mám hned jet na pohotovost, kdyby cokoliv, hlavně kdybych necítila pohyby. Je z rizikové poradny a zástupkyně primáře, tak doufám, že to nebere nějak na lehkou váhu…
Doktorka mluvila hlavně o mé nervozitě, ale já jsem nervózní někdy od 25 TT, kdy mimčo začalo intenzivně kopat. 😔
Opravdu vůbec nevím, můj mozek řídí hormony a zjevně si každý říká co chce…

• Citovat
  • Nahlásit
16793
21.9.20 15:18
@Anonymní píše:
@Beckyttine5 @P4ja Na hospitalizaci jsem se taky ptala, ale to prý není vůbec nutné.
Prý mám hned jet na pohotovost, kdyby cokoliv, hlavně kdybych necítila pohyby. Je z rizikové poradny a zástupkyně primáře, tak doufám, že to nebere nějak na lehkou váhu…
Doktorka mluvila hlavně o mé nervozitě, ale já jsem nervózní někdy od 25 TT, kdy mimčo začalo intenzivně kopat. 😔
Opravdu vůbec nevím, můj mozek řídí hormony a zjevně si každý říká co chce…

Zkus se napojit na miminko a věřit mu. A jinak s těmi pohyby bych si to fakt hlídala a jezdila klidně každý druhý den. Držím palce. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3732
21.9.20 15:46

Já bych si za těchto okolností (tělo ano miminko se vůbec nejeví na porod připravené) vyvolávat porod nenechala, riziko, že to nepůjde hladce a skončí to akutní sekcí, je moc velké. Doktoři bývají v tomhle spíš opatrnější, takže pokud podle nich indikace není a jediný důvod, proč ti to nabízí, je tvoje nervozita, věřila bych přírodě a počkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
21.9.20 16:00

Jsem po porodu mrtvého dítěte, takže za mě dát na vlastní intuici a pokud máš obavy, raději vyvolat. Snížené množství pohybů bývá signálem, že miminku není dobře a bohužel, těch identických scénářů, kdy si ženská stěžovala, že miminko se před porodem málo hýbe, poslali jí domů s tím, že monitor je ok, a ona se druhý den vrátila a miminku už netlouklo srdíčko a pak pitva prokázala pouze to, že se jednalo o naprosto zdravé dítě, je až příliš mnoho. Miminko se má hýbat stále stejně, že se nehýbe, protože má scvrknutý prostor před porodem, je mýtus.

Mě motolská lékařka se třemi doktoráty poslala na týden domů, že malej se maximálně narodí dřív, že se nemůže NIC stát. Kluk se mi do týdne udusil. Od té doby nevěřím lékařům, ale hlavně sobě. TY víš, jak se miminko hýbalo a hýbe, TY znáš jeho nálady, kdy spinkalo, kdy bylo akční. Ne doktoři a monitor i pár hodin před smrtí může být ukázkový. Pokud máš blbé tušení, raději jednej.

Podle těch, co nezažily porod mrtvého dítěte, je císařský řez nebo vyvolávaný porod to nejhorší, co se může stát. S tím nesouhlasím, raději 10 císařů, než mrtvé dítě. A btw. já rodila mrtvé dítě, vyvolávaně s čípkem CS1. Bolelo to, ale zažila jsem fyzicky horší bolest a oproti těm psychickým mukám, co jsem zažila v souvislosti se smrtí malého, porod nebyl nic.

Hodně štěstí a ať vše dobře dopadne a máš zdravé miminko u sebe. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 16:06

@Danuska89 Proboha, to mě strašně mrzí, že se ti něco takového stalo! Neumím si vůbec představit, jak ti musí být!
Díky za názor, když jsem to četla, tak se mi úplně sevřel žaludek a mám chuť tam hned dojet..

• Citovat
  • Nahlásit
714
21.9.20 16:25

Za me, nejsem tehotna a ani nemam dite, ale diky ocim (operace kratkozrakosti pomoci vkladacich cocek) uz ted vim ze jednou pujdou moje deti sekci a jsem s tim vic nez jen spokojena. Takze za me jestli mas jakkykoliv blby pocit, predtuchu tak jet klidne ted hned a nech si ten porod vyvolat klidne uz zitra. jestli to skonci cisarem tak to taky nebude nic silenyho, ale alespon budes mit mimco uz u sebe a nebudes si pozdeji cokoliv vycitat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
21.9.20 16:27
@Anonymní píše:
@Danuska89 Proboha, to mě strašně mrzí, že se ti něco takového stalo! Neumím si vůbec představit, jak ti musí být!
Díky za názor, když jsem to četla, tak se mi úplně sevřel žaludek a mám chuť tam hned dojet..

Bohužel, i tohle se děje. Pokud máš opravdu strach a obavy, že miminko málo / špatně cítíš, zkus sjet do jiného pracoviště. Já například zjistila, že kdybych místo do Motola jela do Podolí, takhle by to s nejvyšší pravděpodobností nedopadlo. Zkus sjet ještě jinam, pokud máš tu možnost, nech se zkontrolovat jiným lékařem. 39+4 je krásně donošené miminko, vyvolávaného porodu bych se neobávala. Já například, vzhledem k tomu, co se mi stalo, jsem smířená s vyvolávaným porodem ve 38tt nebo císařem, protože pochybuji, že po mé zkušenosti moje psychika dovolí čekat na spontánní porod a způsobila by určitě větší problémy. Natož přenášet… Psychika matky je důležitá, máš strach, obavy, miminko špatně cítíš. Jeď si ještě pro názor někoho dalšího, pro svoji vlastní pohodu. Věřím, že to dobře dopadne. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 16:31

Mam dostatek plodove vody, dite se hybe, prutoky a placenta ok, monitor taky, presto jsem si domluvila vyvolani a ani to nebude ukonceny 41.tt. Proste dlouhe prenaseni, ze si miminko rekne, neni pro me. Problemum radeji predejdu i za cenu akutniho cisare.

• Citovat
  • Nahlásit
5524
21.9.20 16:41

První porod jsem měla vyvolávaný ze stejného důvodu, akorát ta plodovka tam nebyla vůbec žádná. Tehdy jsem byla ráda, ačkoliv doktoři taky nebyli úplně zajedno s postupem. Dopadlo to dobře, dítě ok a ani žádný akutní císař se nekonal. Přesto už bych do toho dneska nešla ani za zlaté prase. Pokud by se mi něco nezdálo, nechala bych se maximálně hospitalizovat a hlídat, ale vyvolávat bez důvodu (a ten podle mě není téměř nikdy, protože buď není problém = je dost času na spontánní porod a nebo je problém a tudíž důvod k akutnímu císaři) už vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3511
21.9.20 16:43

@Danuska89

To je hrozný, úplně, úplně strašný… Mám z toho husí kůži. A vhání mě to do mé doby před porodem, kdy jsem byla každý den nervóznější a nervóznější. Hrozně jsem se bála toho, že těsně před finálem se něco pos.ere a bude po všem - moje noční můra.
Není nic horšího na světě než se dívat na vlastní mrtvé dítě. Upřímně z hloubi duše lituju každou mámu, která si tím musí projít. Přeji hodně sil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama