Mám si rozložit rodičovský příspěvek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.18 12:58
mám si rozložit rodičovský příspěvek

Ahoj, dcerce byly minulý měsíc 2 roky a ve školce nám bylo řečeno, že děti, kterým do konce roku nebudou 3, se nemusí ani zapisovat. Chtěla jsem, aby nejdéle od 3 let chodila do MŠ, abych se mohla vrátit do práce. Takže varianty ptát se po uvolněném místě v průběhu roku, soukromá školka, zažádat o neplacené volno v zaměstnání. A k tomu dotaz, když už budu mít dočerpaný rod. příspěvek a budu mít v práci nepl. volno, zaplatí za mě stát zdravotní pojištění? Mám si ho rozložit nebo budu jako osoba pečující, i když mi trvá pracovní poměr? Snad jsme to napsala přehledně, děkuji za případné odpovědi :mavam:

Reklama

Reakce:

Aries6
Generální žvanilka 21865 příspěvků 2 inzeráty 03.04.18 13:19

Normálně běžte k zápisu, tady to zastrašování, to je hnus, fakt. A pak teprve řeš, co dál. Nemáš možnost jiné školky, kde třeba není takový nával? Tady u nás je teď méně a méně dětí a školky spíš budou mít problém, aby se naplnily.
Známou taky takhle zastrašila ředitelka školky, že ať to ani nezkouší. Tak honem hledali vesnickou školku a přitom by je vzít musely, protože měla předškolačku. Jsou tady dvě školky, které odmítají přijímat děti z naší vsi. Nechápu proč.

medunka23
Kelišová 6709 příspěvků 03.04.18 13:34

Běž k zápisu, zaměstnavatel ti to neplacené volno dát nemusí, souhlasím s @Aries6, u starší jsem taky zkusila podat přihlášku(je prosincová)a přímo u zápisu taky ředitelka tvrdila že to moc nevidí na přijetí a pár dnů po zápisu mi volala, jestli malá dokáže jít sama na záchod a že je přijatá a ještě v listopadu měli na stránkách, že mají volná místa. I k nám do třídy nastupovaly děti v průběhu roku i po novém roce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 12:47

@medunka23 @Aries6 dík za info, asi to přece jen se zápisem zkusím. Chtěla jsem se ale ujistit, i kdyby to nevyšlo, abych byla alespoň pojištěná, rozložit RP už by mě nezabilo :nevim:

Aries6
Generální žvanilka 21865 příspěvků 2 inzeráty 04.04.18 12:50
@Anonymní píše:
@medunka23 @Aries6 dík za info, asi to přece jen se zápisem zkusím. Chtěla jsem se ale ujistit, i kdyby to nevyšlo, abych byla alespoň pojištěná, rozložit RP už by mě nezabilo :nevim:

To můžeš, ten ti už nikdy nevezmou. A kdyby si nebyla zaměstnaná, tak se nahlásíš jako osoba pečující o dítě a ZP za tebe bude hradit stát. SP ne, ale to není podmínka.
Sama jsem zvědavá, jak to s prací vymyslíme u mě, čeká mě to taky za pár.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama