Reklama

Mám si rozložit rodičovský příspěvek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.18 12:58
mám si rozložit rodičovský příspěvek

Ahoj, dcerce byly minulý měsíc 2 roky a ve školce nám bylo řečeno, že děti, kterým do konce roku nebudou 3, se nemusí ani zapisovat. Chtěla jsem, aby nejdéle od 3 let chodila do MŠ, abych se mohla vrátit do práce. Takže varianty ptát se po uvolněném místě v průběhu roku, soukromá školka, zažádat o neplacené volno v zaměstnání. A k tomu dotaz, když už budu mít dočerpaný rod. příspěvek a budu mít v práci nepl. volno, zaplatí za mě stát zdravotní pojištění? Mám si ho rozložit nebo budu jako osoba pečující, i když mi trvá pracovní poměr? Snad jsme to napsala přehledně, děkuji za případné odpovědi :mavam:

Reklama

Reakce:

Aries6
Generální žvanilka 21947 příspěvků 5 inzerátů 03.04.18 13:19

Normálně běžte k zápisu, tady to zastrašování, to je hnus, fakt. A pak teprve řeš, co dál. Nemáš možnost jiné školky, kde třeba není takový nával? Tady u nás je teď méně a méně dětí a školky spíš budou mít problém, aby se naplnily.
Známou taky takhle zastrašila ředitelka školky, že ať to ani nezkouší. Tak honem hledali vesnickou školku a přitom by je vzít musely, protože měla předškolačku. Jsou tady dvě školky, které odmítají přijímat děti z naší vsi. Nechápu proč.

medunka23
Kelišová 6868 příspěvků 03.04.18 13:34

Běž k zápisu, zaměstnavatel ti to neplacené volno dát nemusí, souhlasím s @Aries6, u starší jsem taky zkusila podat přihlášku(je prosincová)a přímo u zápisu taky ředitelka tvrdila že to moc nevidí na přijetí a pár dnů po zápisu mi volala, jestli malá dokáže jít sama na záchod a že je přijatá a ještě v listopadu měli na stránkách, že mají volná místa. I k nám do třídy nastupovaly děti v průběhu roku i po novém roce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 12:47

@medunka23 @Aries6 dík za info, asi to přece jen se zápisem zkusím. Chtěla jsem se ale ujistit, i kdyby to nevyšlo, abych byla alespoň pojištěná, rozložit RP už by mě nezabilo :nevim:

Aries6
Generální žvanilka 21947 příspěvků 5 inzerátů 04.04.18 12:50
@Anonymní píše:
@medunka23 @Aries6 dík za info, asi to přece jen se zápisem zkusím. Chtěla jsem se ale ujistit, i kdyby to nevyšlo, abych byla alespoň pojištěná, rozložit RP už by mě nezabilo :nevim:

To můžeš, ten ti už nikdy nevezmou. A kdyby si nebyla zaměstnaná, tak se nahlásíš jako osoba pečující o dítě a ZP za tebe bude hradit stát. SP ne, ale to není podmínka.
Sama jsem zvědavá, jak to s prací vymyslíme u mě, čeká mě to taky za pár.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >