Mám silného streptokoka a stafylokoka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 14:14
Mám silného streptokoka a stafylokoka

Ahoj, už 14 dní jsem nemocná, měla jsem bolest v krku, zelenou rýmu, kašel, únavu. Lehkou rýmu s kašlem mám doteď. Přišlo mi to už dlouho - nachlazení je většinou po týdnu pryč. Udělali mi výtěr a šup… mám streptokoka na 3 křížky a ještě stafylokoka.

Čtu různé diskuze po netu a bojím se, píše se o infekcích, selhání orgánů, o šoku a že na to někdo i umřel… holka kolem 20 v mém věku, na toho stafylokoka a zdálo se to jako normální chřipka.

Napsali mi antibiotika (ještě nevím jaké), snad není po 2 týdnech ještě pozdě. A mám strach, prý to někdy prášky jen utlumí, ale ta nemoc v člověku zůstane a pak se vrátí ještě horší… a někdy už může být pozdě.

Chci se proto zeptat - jestli je tohle tak zlé, případně jak se léčit, mimo antibiotika? Je ta nemoc taková hrůza nebo jsem se jen vyděsila internetem? Kdo jste to také měl, jak to dopadlo? Navíc když mám ještě obojí zároveň… Streptokoka jsem měla naposled v zimě a byl na jeden křížek.

Děkuji moc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
welovefashion
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 100 inzerátů 01.07.19 14:40

Syn měl jeden čas pořád zlatého stafylokoka, když nebyl přemnožený, ta doktorka nedávala ani atb, že se to ted neléčí, má ho hodně lidí v sobě…ale dělal mu dost problémů, vlčí zrno, hnisavé pupínky, vždycky dostal lokální atb…když mu natekla celá brada, tak mu na pohotovosti nasadili klasická ATB na 14 dní…od té doby víc jak rok dobré…tuk tuk…

věřím, že 99% lidí na tyto choroby neumře a třeba ta holka mohla mít oslabenou imunitu, nebo se to navázalo na něco dalšího…radím internet brát s rezervou a spíš dát na vlastní pocit…
Jinak i streptokoků je několik druhů, umřít se dá i na chřipku nebo zápal plic, když je neléčíš, na druhou stranu ATB jsou ještě pořád nejspolelivejší pomoc…neplaš budeš v pořádku ;)

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1020 příspěvků 01.07.19 14:46

Vyberte si pekne krematorium, at vite do ceho jdete. Nebo peknou pohodlnou rakev, docela si v ni polezite.

M-A
Kecalka 447 příspěvků 01.07.19 14:52

@Cenarius tohle je už ošklivý ale… :poblion: :pocitac:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1020 příspěvků 01.07.19 14:56

@M-A ale co, kdyz neni clovek se schopnej zeptat doktoru a radsi se zepta anonymnich idiotu na foru, tak co ma cekat. Nebo kdyz je to jeste o level vys a je to samouk doktor „ala internet“.

inkakřivák
Generální žvanilka 20581 příspěvků 01.07.19 15:02
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 15:12

@Cenarius Tady je na nemoci diskuzí mraky a mraky - na ty dětské i ty dospělácké. Je tu i spoustu diskuzí přímo na toto téma - streptokok, stafylokok… A vždy tam na to byly od ostatních uživatelů normální odpovědi. Pokud by sem tato témata nepatřila, asi tady nebude přímo kategorie na dětské a dospělácké nemoci… ať už jakékoliv. Kde lidi píšou, co mají za potíže a radí se tu, co dělat, jak se léčit, o příznacích, atd, atd… Dokonce se tu radí i o těch dětech.

Ale nedivím se, na nesmysly a blbosti o ničem se tady odpovědi píšou jedna za druhou a tam kde jde o zdraví nebo nemoc, tam se na to kašle :potlesk:

Hobitka
Kelišová 5798 příspěvků 01.07.19 15:22
@Anonymní píše:
Ahoj, už 14 dní jsem nemocná, měla jsem bolest v krku, zelenou rýmu, kašel, únavu. Lehkou rýmu s kašlem mám doteď. Přišlo mi to už dlouho - nachlazení je většinou po týdnu pryč. Udělali mi výtěr a šup… mám streptokoka na 3 křížky a ještě stafylokoka.

Čtu různé diskuze po netu a bojím se, píše se o infekcích, selhání orgánů, o šoku a že na to někdo i umřel… holka kolem 20 v mém věku, na toho stafylokoka a zdálo se to jako normální chřipka.

Napsali mi antibiotika (ještě nevím jaké), snad není po 2 týdnech ještě pozdě. A mám strach, prý to někdy prášky jen utlumí, ale ta nemoc v člověku zůstane a pak se vrátí ještě horší… a někdy už může být pozdě.

Chci se proto zeptat - jestli je tohle tak zlé, případně jak se léčit, mimo antibiotika? Je ta nemoc taková hrůza nebo jsem se jen vyděsila internetem? Kdo jste to také měl, jak to dopadlo? Navíc když mám ještě obojí zároveň… Streptokoka jsem měla naposled v zimě a byl na jeden křížek.

Děkuji moc.

Tak samozrejme v krajnich pripadech na to umrit muzes. Stejne tak, jako se da umrit na chripku, zapal plic :nevim:. Ale pokud nespadas do rizikove skupiny (stari, male dite, onemocneni srdce, imunitniho systemu), tak je ta pravdepodobnost nula nula prd… Syn tehdy ani ne 4lety mel v sobe streptokoka pres 3 mesice a zije :mrgreen:. Krom toho mel ke streptokokovi jeste chripku a pak nejspis hemofila.

Osobne bych doporucovala krom dusledneho uzivani ATB dodrzet klidovy rezim, to nam na koky pomohlo vzdy nejvic.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1020 příspěvků 01.07.19 15:48
Ale nedivím se, na nesmysly a blbosti o ničem se tady odpovědi píšou jedna za druhou a tam kde jde o zdraví nebo nemoc, tam se na to kašle :potlesk:

Protoze kdyz jde o zdravi a nemoc, tak se ma jit k lekari a ne se ptat radoby odborniku na internetu. Ale pokud vam staci misto odpovedi lekare, odpoved anonymniho cloveka na internetu a budete se podle ni lecit. Tak je to vase volba. Nebo jeste lip, bezte se zeptat nejake kartarky jak to mate lecit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 16:07

@Cenarius

1. Žádné kartářky se ptám nebudu, kravina. Ptám se tu normálně, jako jsou tu desetitisíce dalších diskuzí na všechny různé nemoci. Není na tom nic špatného, zeptat se na netu na zkušenosti ostatních.
  1. I lékaři se pletou. Něco zanedbají, předepíší špatné léky, neudělají správnou léčbu. Spoustu lidí umřelo nebo dopadlo špatně, protože si lékař něčeho nevšiml, něco zanedbal, člověka v ordinaci odbyl nebo se na to prostě nepřišlo. A to pod dohledem lékaře. Často si člověk musí hlídat všechno sám a sám si říct o vyšetření. Hlídat si, na co má nárok. Někteří doktoři dělají ze všeho banalitu a pak se klidně přijde na strašnou nemoc, až když je pozdě. A nebaví mě tyhle věci vysvětlovat zřejmě dospělému člověku. Klidně si věřte jen lékařům, klidně se nedívejte na internet na diskuze. Ale to neznamená, že ostatní si o tom nechtějí něco jen tak zjistit.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 16:10

@Cenarius Teď je tu třeba založená diskuze o zánětu ledvin nebo léky na ředění krve… taky tam půjdete psát, jak se má zeptat lékaře nebo kartářky, že na internetu se tohle neřeší? Asi se hodně nudíte. Jestli vám tyto diskuze vadí, tak na to nereagujte, na tyto stránky to patří. :mavam:

Uživatel je onlinefree333
Nadpozemská drbna 26278 příspěvků 01.07.19 16:13
@Cenarius píše:
Protoze kdyz jde o zdravi a nemoc, tak se ma jit k lekari a ne se ptat radoby odborniku na internetu. Ale pokud vam staci misto odpovedi lekare, odpoved anonymniho cloveka na internetu a budete se podle ni lecit. Tak je to vase volba. Nebo jeste lip, bezte se zeptat nejake kartarky jak to mate lecit.

Nesouhlasím…

Mně se už párkrát stalo, že na internetu jsem toho našla ke zdrav. problému mnohem víc, než co mi laskavě prozradil doktor… 8)

Když nemáš co konstruktivního poradit k tématu, tak neotravuj :mavam:

Uživatel je onlinefree333
Nadpozemská drbna 26278 příspěvků 01.07.19 16:18
@Anonymní píše:

Děkuji moc.

Uvidíš, jak dopadne kontrolní výtěr po dobrání ATB…

Jinak je dobrý propolis ve spreji, kloktání a vyplachovat si nos, někdo si chválí i konvičku na nos…

Kdyby ses těch bacilů nemohla zbavit, tak popřemýšlet, jestli není někdo doma bacilonosič, ten kolikrát nemá ani příznaky… :nevim:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1020 příspěvků 01.07.19 17:02
@Anonymní píše:
@Cenarius Teď je tu třeba založená diskuze o zánětu ledvin nebo léky na ředění krve… taky tam půjdete psát, jak se má zeptat lékaře nebo kartářky, že na internetu se tohle neřeší? Asi se hodně nudíte. Jestli vám tyto diskuze vadí, tak na to nereagujte, na tyto stránky to patří. :mavam:

Jsem jen clovek, nemuzu stihat vsechno.

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 01.07.19 17:03

Přestaň číst internety, začni brát léky a především je dober. Po dobrání jdi na kontrolu a výtěry a podle toho se zařiď.

Antibiotika jsou lék. Nic jiného neléčí, všechno ostatní, zejména šarlatánské produkty jsou maximálně tak podprůná léčba. Máš specifická antibiotika, která zabíjejí přesně ty bakterie, které se v tobě pomnožily. Potřebuješ je využívat podle předpisu. To je základní a nejlepší způsob léčby.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama