Reklama

Mám skončit v práci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Serenna
Kecalka 141 příspěvků 11.07.18 08:17
Mám skončit v práci?

Ahoj,
založila jsem tohle téma, tak trochu kvůli vypovídání se, ale i proto, že mě zajímají názory těch, kteří třeba prošli podobnou zkušeností.

Necelý rok dělám práci, která má z určitého pohledu spoustu kladů: flexibilní pracovní doba, možnost home office, fajn kolektiv. Také je to svým způsobem práce v odvětví, které jsem studovala. Co se platu týče, docela to jde (i když prodavačka v Lidlu má možná o trochu víc).
Nevýhody jsou ty, že ač je to práce v mém odvětví, svým způsobem mě vůbec nebaví a přijde mi z části nesmyslná (bohužel to tak musím říct, jde o postoj firmy k řešení problémů plus pár dalších věcí týkajících se přístupu v oboru).

Vždycky jsem chtěla učit na univerzitě, šla jsem proto na doktorát, který jsem stále nedokončila, protože píšu disertaci. Na disertaci nemám čas kvůli práci a když čas mám, tak už na ni nemám energii. Jsou pak dny, kdy mám velkou chuť a inspiraci psát, tak jdu psát disertaci, ale zase nedělám nic do práce. A takhle je to dokola, takový začarovaný kruh.
Myslela jsem, že phd. dokončím při plném úvazku, ale evidentně toho nejsem schopná. Abych mohla učit, dokončit ho musím.

Ke všemu se mi připojily zdravotní problémy, které se vlečou a doktoři nemohou najít příčinu a je zde pravděpodobnost, že jsou psychického původu. Jeden z těch problémů jsou otoky a bolesti kloubů, včetně kloubů na rukou - takže když píšu na PC, třeba i teď, mě zápěstí a prsty bolí. Dost často nemám energii vůbec na nic. Vůči zaměstnání mám už skoro psychický blok, naposledy, když jsme se bavili o nových podmínkách a povinnostech, jsem cítila hluboký vnitřní odpor a zároveň provinilost, že mám dokončit disertaci, a místo toho budu zase řešit něco v práci.

Přemýšlím, že v práci skončím, protože stejně vím, že delší dobu tam nebudu moci a chtít dělat, tak si říkám, proč to protahovat. Fakt je ten, že na tom nejsem finančně nejlépe, něco mám našetřeno, ale kdybych skončila, nemám nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Jednoduše tak nějak nevím, co dělat.

Reklama

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6273 příspěvků 11.07.18 08:25

Nekončila bych, lidí s doktorátem jsou mraky a rozhodně to neznamená, že seženou práci na univerzitě.
Spíš je problém takovou práci sehnat.

terien
Kelišová 7387 příspěvků 11.07.18 08:29

Pokud máš zdravotní problémy, běž marodit. Odpočineš si, dáš se do kupy, můžeš si dopsat práci a rozmyslís si co dál. A hlavně nezustanes bez příjmu.

BonaDea
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 11.07.18 08:32

A co si zatím najít nějakou jinou práci? Nebo si vezmi dovču a někde v klidu v lese nebo na chatě si to promysli. Ale řekla bych, že k práci kterou děláš, máš stejně odpor a jiný to nebude. Já to takhle prodlužovala víc jak rok a nakonec jsem odcházela rano do práce se žaludkem na vodě… Dala jsem výpověď a ještě jsem neměla nic jistého, ale psychicky jsem to již v práci nedávala. U mě byl problém se vztahy a šikanou na pracovišti, a to se nepočítám mezi slabé jedince, spíše naopak.
Poté, co jsem dala výpověď, ze mě veškerý stres a psychická zátěž opadly. Snad jsem Ti byla nápomocná :)

paola white
Extra třída :D 12747 příspěvků 11.07.18 08:38

neodcházela bych. Každá práce má svoje zápory a v každé firmě jsou problémy. Napřed dostuduj, pak si sežeň jinou práci a pak teprve odcházej. Vysokoškoláků je dnes spousta, to ti práci na univerzitě nezajistí

Tichošlápek
Echt Kelišová 9584 příspěvků 11.07.18 08:44

Neodchazela bych. Pokud nemáš ani nárok na podporu a nejsi na tom finančně nic moc, tak je to nestastne rozhodnutí. Ja bych spíše zatla zuby a dokončila tu disertacku. Možnosti změny, které ti to pak nabídne by mohly byt dobrou motivací.

sediza
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 11.07.18 09:15

V první řadě bych řešila svoje zdravotní potíže. Byla jste testována na revmatologii? Vyloučila se revmatoidní artridita a jiná autoimunitní onemocnění způsobující otok a bolest kloubů? Vyšetřili Vás na infekci kvůli borelióze apod.? Pokud je Váš sen pracovat na univerzitě, tak za ním jděte. Protože je úplně jedno, jestli tam volná místa jsou jen málo, nebo hodně, pokud to chcete, tak toho dosáhnete! Pokud vidíte jen malý smysl ve Vaší práci, nesetrvávala bych tam. Ten nápad viz. výše s pracovní neschopností se mi nezdá vůbec špatný. Držím palce, ať se především uzdravíte.

Serenna
Kecalka 141 příspěvků 11.07.18 10:20
@sediza píše:
V první řadě bych řešila svoje zdravotní potíže. Byla jste testována na revmatologii? Vyloučila se revmatoidní artridita a jiná autoimunitní onemocnění způsobující otok a bolest kloubů? Vyšetřili Vás na infekci kvůli borelióze apod.? Pokud je Váš sen pracovat na univerzitě, tak za ním jděte. Protože je úplně jedno, jestli tam volná místa jsou jen málo, nebo hodně, pokud to chcete, tak toho dosáhnete! Pokud vidíte jen malý smysl ve Vaší práci, nesetrvávala bych tam. Ten nápad viz. výše s pracovní neschopností se mi nezdá vůbec špatný. Držím palce, ať se především uzdravíte.

Revmatologické testy vyšly negativní. Borelioza vyšla pozitivní, 2. stádium, teď se to řeší na infekčním, dělali mi znovu krevní testy, aby se zjistilo, co dál, protože příznaky (otoky kloubů) se mi mění (takže když jsem byla u obvoďáka a pak i na infekčním, tak jsem zrovna otoky neměla. Bolest neberou jako dostatečný důkaz a tvrdí, že třeba ta borelie je falešná a nezdá se jim to. Takže je tu varianta psychosoomatická 8o Prostě nevím…

Děkuju Vám za podporu. Místa na univerzitách jsou spíš přes známé a hlavně, když má člověk dokončený doktorát. Rýsuje se mi možnost malého úvazku na univerzitě, kterých bych určitě vzala, kdyby vyšel, ale zatím mě to neuživí. Na druhou stranu při dodělání doktorátu se pak můžu uchytit třeba tam.

Příspěvek upraven 11.07.18 v 10:27

Serenna
Kecalka 141 příspěvků 11.07.18 10:25
@BonaDea píše:
A co si zatím najít nějakou jinou práci? Nebo si vezmi dovču a někde v klidu v lese nebo na chatě si to promysli. Ale řekla bych, že k práci kterou děláš, máš stejně odpor a jiný to nebude. Já to takhle prodlužovala víc jak rok a nakonec jsem odcházela rano do práce se žaludkem na vodě… Dala jsem výpověď a ještě jsem neměla nic jistého, ale psychicky jsem to již v práci nedávala. U mě byl problém se vztahy a šikanou na pracovišti, a to se nepočítám mezi slabé jedince, spíše naopak.
Poté, co jsem dala výpověď, ze mě veškerý stres a psychická zátěž opadly. Snad jsem Ti byla nápomocná :)

Právě, že vím, že to lepší nebude. Mně to přijde nefér i vůči kolegům a vedení, zůstávat tam, když si navíc připadám, že jsem tam k ničemu.
A jak dlouho jsi potom hledala práci?

sediza
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 11.07.18 10:51
@Serenna píše:
Revmatologické testy vyšly negativní. Borelioza vyšla pozitivní, 2. stádium, teď se to řeší na infekčním, dělali mi znovu krevní testy, aby se zjistilo, co dál, protože příznaky (otoky kloubů) se mi mění (takže když jsem byla u obvoďáka a pak i na infekčním, tak jsem zrovna otoky neměla. Bolest neberou jako dostatečný důkaz a tvrdí, že třeba ta borelie je falešná a nezdá se jim to. Takže je tu varianta psychosoomatická 8o Prostě nevím…

Děkuju Vám za podporu. Místa na univerzitách jsou spíš přes známé a hlavně, když má člověk dokončený doktorát. Rýsuje se mi možnost malého úvazku na univerzitě, kterých bych určitě vzala, kdyby vyšel, ale zatím mě to neuživí. Na druhou stranu při dodělání doktorátu se pak můžu uchytit třeba tam.

Příspěvek upraven 11.07.18 v 10:27

Pokud se chcete léčit a měla jste pozitivní boreliózu, objednejte se u MUDr. Klubala v Praze. Je jediný lékař v ČR o kterém vím, že boreliozu léčí opravdu účinnými antibiotiky. Pokud se chcete dozvědět více, podejte si žádost na členství ve skupině na facebooku - Lymská borelióza, chlamydie, koinfekce,… A začněte se opravdu co nejdříve léčit, nebo Vám bude ještě hůř. Pokud by na Vás byl Dr. Klubal drahý, doporučuji primářku neurologie v jednom městě - ale to bych Vám případně napsala do zprávy.

BonaDea
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 13.07.18 10:31
@Serenna píše:
Právě, že vím, že to lepší nebude. Mně to přijde nefér i vůči kolegům a vedení, zůstávat tam, když si navíc připadám, že jsem tam k ničemu.
A jak dlouho jsi potom hledala práci?

Do dvou měsíců jsem byla zaměstnaná (kancelářská pozice, celkem slušný plat), a to jsem ještě neměla dodělanou VŠ.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama