Mám skoro 11 měsíční dítě a jsem těhotná

Anonymní
20.12.19 17:34

Mám skoro 11 měsíční dítě a jsem těhotná

Ahoj maminky, četla jsem že je tady hodně maminek co má děti chvilku po sobě..malej bude mít 11 měsíců a já zjistila, že jsem těhotná. Samozdřejmě z toho mám strach..ne po stránce jako je výchova atd..ale spíše funančně..a nemám z toho strach já ale i přítel a jsme zrovna v té fázy kdy nevíme jak je to finančně u takhle dvou dětí..prosím řeknete mi nějaká jak to u vás vycházelo? Miminko bylo neplánované asi tak jako to první :D ale syna neskutečně miluju a druhé dítě si taky predstavit umím, ale ty finance mě trochu děsí..děkuji za každou odpověď :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3390
20.12.19 17:43

Podle mě malé deti tolik nestoji, oblečení vetsinu podedi, spíš mi prijde, že problémy začnou nástupem do skoly… Ale tak musíš sama posoudit, jestli se Vám výhledově cca během pěti let může zvýšit příjem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1416
20.12.19 18:05

Kluky mám se stejným rozestupem jako vy. A nezměnila bych :srdce:
Teď jim je 10 a 11.
Finančně se to urcite zvládnout da. Dědí téměř vše po sobě, v tom miminkovských věku.
A pak, už budete v práci a bude lepe :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10467
20.12.19 18:09

Mám děti 20 měsíců od sebe, malé je 5 měsíců, synovi byly dva roky. Je to někdy fakt těžké, ale čím je malá starší, mladší ji více zabaví. Finančně to určitě poznáváme, ale dcera je na UM, syna jsem kojila. Oblečení nezdědí, užívám a čančám si holčičku. Ale nakupuji většinou z druhé ruky na bazárcích. Co zkusit třeba od 6 měsíců druhého dítěte jít někam na brigádu? Já chodím 6× měsíčně na pár hodin, když je manžel v práci a super. A finančně to taky bodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
20.12.19 18:21

Mám děti 11,5 měsíce od sebe. Finančně se to o něco málo navýšilo, u nás hlavně dvoje plíny, jinak první mám holku, druhého kluka, takže nějaké oblečení taky nakupuji jiné, ale v podstatě veškerou vybavicku na první jsem zužitkovala u druhého :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
20.12.19 18:37

@janoma děkuji moc! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
20.12.19 18:38

@Aduš8 děkuji moc! :srdce: s práci to není problém i se synem jsem se od jeho půl roku vratila k foceni a fotim..takže to asi problém nebude. Děkuji moc jsem o dost klidnější :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
20.12.19 18:40

@Zoe1 děkuji moc! :srdce: každopádně holky jak jste to měli s kocarkem? Malej mi od 9 měsíců chodi sám, takže počítám, ze až by se miminko narodilo, tal by jsme snad žádný dvojkocar nepotřebovali.. a ještě jednou děkuji! Tohle mi pomohlo a jsem o dost klidnější!! Byla jsem hodně teď vystrasena :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
20.12.19 18:43

Mam stejne holky od sebe… no lehky to v te dobe nebylo… je to uz 10 let, krize na trhu… v tu nejhorsi dobu mel manzel dost nejasnou vyplatu. Ale zvladlo se, hodne se setrilo, clovek proste bere jen to nejnutnejsi. Bohuzel byla dcere na UM, to taky moc nepridalo :(. Hodne nam pomahala moje rodina…
Kazdy si to musi propocitat sam, kazdy ma jine predstavy a moznosti :nevim:
Kazdopadne musim dodat, ze bych nemenila :) holky jsou partacky. I pres toho strasaka ( penez) na to obdobi rada vzpominam :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10467
20.12.19 18:50

@Sabu412 jinak s tou prací jsem to nemyslela špatně, ju. Přiznám se, že osobně docela ráda vypadnu a nechám to na taťkovi, je to někdy fičák :oops:. S kočárem ti nevím, my sourozenecký nemáme, ale někdy bych ho opravdu uvítala. Stačil by i obyč, ale nechce se nám za něj vyhazovat peníze. Mám na kočárku skate a na malou i nosítko, ale když to našeho frajera chytne, tak mi zdrhá, vzteká se. A s malou v nosítku se mi blbě pohybuje. Je to takový blbý rozdíl, kdy starší je prostě v období vzdoru a kojenec k tomu. Kdybych měla kojit každé 2 hodiny, jako vyžadoval malý, nedovedu si to představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
20.12.19 19:02

@Florimo děkuji moc! No přítel z toho má taky strach ale bere v práci 25 tisíc a já mám rodicak ale co vím, tak rodicak se vztahuje pouze na jedno dítě a to na mladší? Je to tak? Takže nějaký penízky měsíčně mame ale zároveň platíme nájem a mame auto..což kdo v dnešní době nemá a tak nas to vystrašilo…snad to všechno bude dobrý a je jasný, ze se musíme trochu uskromnit :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
20.12.19 19:04

@Aduš8 neee nebojte já to mám stejně :D do ateliéru kde v klidu fotim občas utíkám :D :D miluju svého syna alenko si budeme povidat..občas je toho dost a rada utecu na dvě hodinky nebo i třeba šest hodinek..záleží kolik mám klientů :D :D a za babičky které hlídají cely den! Bože děkuji za ně :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
20.12.19 20:53
@Sabu412 píše:
@Zoe1 děkuji moc! :srdce: každopádně holky jak jste to měli s kocarkem? Malej mi od 9 měsíců chodi sám, takže počítám, ze až by se miminko narodilo, tal by jsme snad žádný dvojkocar nepotřebovali.. a ještě jednou děkuji! Tohle mi pomohlo a jsem o dost klidnější!! Byla jsem hodně teď vystrasena :(

Já mám velkou pomoc od našich, takže jsme sourozenecký kočár nekupovali a máme dva kočáry. U sourozeneckého kočáru jsme shledali hodně nevýhod, hlavně to, že ne všude se s ním dá projet, navíc moje dcerka je na svůj věk dost velká a tak si myslím, že by se tam horko těžko vešla, ale kdybych neměla tu pomoc, tak bych měla určitě dvojkočár, i když vám by už možná stačilo jen stupátko ke kočárku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
20.12.19 21:12

@Zoe1 také si myslím, že to bude stačit..protoze malej mi tady už běhá a pochybuju, ze by chtěl byt za takovou dobu ještě v kočárku..tak asi poridime pouze stoupatko kdyby byl unavený ať si odpocine

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3728
20.12.19 22:16

Spíš jde o to, že ze stupátka ti může kdykoliv slézt, tak abys ho pak někde nehonila s kočárkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat