Mám skoro nejnižší plat ze všech!!! Říci si o zvýšení?

Anonymní
12.1.21 22:10

Mám skoro nejnižší plat ze všech!!! Říci si o zvýšení?

Ahoj, jsem nejmladší na oddělení a dělám ve státní správě, takže něco jako japonský systém. Je mi jasné, že nebudu mít peníze jako kolegyně, které je 40, nicméně jsem v práci už teď přes 3 roky, myslím, že jsem se solidně zapracovala a vzhledem k nějakému elánu patřím k té vytíženější části oddělení…a nedopatřením jsem se dozvěděla, že mám úplně stejné peníze jako holčina, která tam nejkratší dobu, je stejně stará jako já a teď dotahuje první rok. Mám neblahé podezření, že mám vlastně nejnižší plat ze všech!!! Jak byste na to reagovali vy? Řekli byste si o zvýšení? O kolik? Přijdu si jak trotl.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
564
12.1.21 22:17

Nevím, co je japonský systém… Ale pokud pracuješ ve státní správě, tak máš snad tabulkový plat, ne? Podívej se tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11537
12.1.21 22:18

@anahry asi osobní ohodnocení, to může dělat velky rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 22:20

Myslim, ze ve statni sprave s platem nic moc neudelas. Muze mit zapocitanou praxi z jineho zamestnani do opracovanych let nebo muze byt ve vyssim platovem stupni diky vzdelani nebo tak neco :nevim: manzel take pracoval ve statni sprave a presne z toho duvodu menil zamestnani, protoze aby mel slusne penize, musel by odpracovat 40 let, jinak ty tabulky byli celkem smesne vzhledem k pozici na ktere byl a co obnasela jeho prace. Pracoval na generalnim financnim reditelstvi a po 3 letech prace mel min nez ja jen s maturitou v obchode :zed: :oops: Anonym z duvodu osobnich informaci :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 22:20

@anahry podle odpracovaných let se zvyšuje plat, to je japonský systém. Jenže já mám nějaký osoh, tabulkový plat vč. odpracovaných let a ta holčina má jen plat a osoh. Tudíž mám pocit, že si s mojí prací někdo solidně vytírá zadek, jelikož ostatní budou brát více (vzhledem k věku).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 22:26
@Anonymní píše:
Myslim, ze ve statni sprave s platem nic moc neudelas. Muze mit zapocitanou praxi z jineho zamestnani do opracovanych let nebo muze byt ve vyssim platovem stupni diky vzdelani nebo tak neco :nevim: manzel take pracoval ve statni sprave a presne z toho duvodu menil zamestnani, protoze aby mel slusne penize, musel by odpracovat 40 let, jinak ty tabulky byli celkem smesne vzhledem k pozici na ktere byl a co obnasela jeho prace. Pracoval na generalnim financnim reditelstvi a po 3 letech prace mel min nez ja jen s maturitou v obchode :zed: :oops: Anonym z duvodu osobnich informaci :)

Jsme mimo jiných obě placené z mezinárodního projektu, ne ze státního rozpočtu, a ty peníze tam jsou…já jí ty peníze přeju, u nás se nikdo nepředá, ale osobně si přijdu dost využitě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 22:28
@Anonymní píše:
@anahry podle odpracovaných let se zvyšuje plat, to je japonský systém. Jenže já mám nějaký osoh, tabulkový plat vč. odpracovaných let a ta holčina má jen plat a osoh. Tudíž mám pocit, že si s mojí prací někdo solidně vytírá zadek, jelikož ostatní budou brát více (vzhledem k věku).

A jak víš co ma ta holka zapoctene? Ale ve státním s tim toho moc neuděláš. U nas ve státním bylo osobko na základě vykazanych pokut, správně vytvořených protokolů, splneneho planu kontrol a vytek od metodiku..

• Citovat
  • Nahlásit
11537
12.1.21 22:30
@Anonymní píše:
Jsme mimo jiných obě placené z mezinárodního projektu, ne ze státního rozpočtu, a ty peníze tam jsou…já jí ty peníze přeju, u nás se nikdo nepředá, ale osobně si přijdu dost využitě.

Tak to je důležitá informace. Mne už to nějak nemysli. Ty mas osobní ohodnocení a jdi tam delší dobu a bereš méně než ta, co je tam kratší dobu a ona má osobní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 22:30
@Anonymní píše:
A jak víš co ma ta holka zapoctene? Ale ve státním s tim toho moc neuděláš. U nas ve státním bylo osobko na základě vykazanych pokut, správně vytvořených protokolů, splneneho planu kontrol a vytek od metodiku..

viděla jsem její platový výměr. A ne, nečenichala jsem po tom, byl mi poslán mailem jako chybná příloha.

• Citovat
  • Nahlásit
11537
12.1.21 22:34
@Anonymní píše:
viděla jsem její platový výměr. A ne, nečenichala jsem po tom, byl mi poslán mailem jako chybná příloha.

Víš, jak to někde chodí? Je úplně jedno, jak děláš. Někdo se umi vlichotit. A když je neschopný vedoucí oddělení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
12.1.21 22:35

Osobně bych si o zvýšení osobka asi sama neříkala. Mně vedoucí zvýšila osobko na 2000 po 3 letech co tam jsem a víc by ani nemohla, zatrhli by ji to. Taky státní správa.. A mám taky jeden z nejnižších platů.. s tabulkou bohužel nic neudělaš no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 22:37
@g.sandova píše:
Víš, jak to někde chodí? Je úplně jedno, jak děláš. Někdo se umi vlichotit. A když je neschopný vedoucí oddělení…

ta holka nepodlejzá (nebo jsem si toho aspoň nevšimla:)) a pracuje dobře, o ní to není…ale šéfová se skoro celou dobu tváří jako moje kamarádka, docela dost času jsme spolu za ty roky strávily i po práci a docela jsme se skamarádily, teda alespoň jsem si to myslela - ne, nepodlejzala jsem, na začátku jsme byly obě referentky a seděly jsme spolu v kanclu…a pak zjistim tohle. Přijde mi to sprostý.

• Citovat
  • Nahlásit
438
12.1.21 22:38

No a proč si neřekneš o vyšší plat? Tos měla udělat dávno, už po roce bych to zkusila.
Po 3 letech je to vyloženě pozdě :)
Pokud lze u vás kouzlit alespoň s tím osobním ohodnocením, určitě to projde. Nejhorší je neříct si o nic a stěžovat si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 22:39

@safina přidali mi dvakrát sami od sebe, sice málo, ale vyčkávala jsem. Holt první práce po škole a mladá blbá holka.

• Citovat
  • Nahlásit
960
12.1.21 22:40

Klidně si požádej, za to ti nikdo hlavu nekousne, když máš navíc výsledky, proč ne. :nevim:

Já zas třeba chápu, že má „novější“ kolegyně stejně nebo víc jak ty, protože během minulých pár let o hodně vzrostly mzdy i platy, takže je možné, že ona si prostě řekla víc, a prošlo to. Co si pamatuju z výběrek, tak vždycky tam pro tohle byl rozptyl (i ve státním, prostě někdo si řekne 30, jiný 40). Taky to může být kvůli tomu, že jí započítali stejnou praxi jako tobě - když jste vrstevnice, tak je to dost možné (nebo i delší, hodně lidí dneska maká i při škole).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat