Mám snoubence za hranicemi COVID 19

Anonymní
30.3.20 13:39

Mám snoubence za hranicemi COVID 19

Ahojky maminky,
Mám snoubence němce a celkem nás štve, že se nám zavřeli hranice, a vůbec protože mě požádal o ruku dva dny před uzavřením hranic. :,( Nevíte na koho se mám obrátit, nebo co mám dělat? Měsíc by pro nás nebyl problém, ale přeci jen ty špekulace o uzavření na dva roky… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19379
30.3.20 13:42

Na dva roky to nezavrou. A co máš dělat je jasný, prostě čekat, rozhodne kvůli snoubenci nikdo nikomu výjimku dávat nebude :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1366
30.3.20 13:44

Musíš to prostě vydržet. Jako co jinýho? Jsou na tom lidí mnohem hůř. Buďte rádi, že jste zdraví a skypujte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2276
30.3.20 13:44
@Anonymní píše:
Ahojky maminky,
Mám snoubence němce a celkem nás štve, že se nám zavřeli hranice, a vůbec protože mě požádal o ruku dva dny před uzavřením hranic. :,( Nevíte na koho se mám obrátit, nebo co mám dělat? Měsíc by pro nás nebyl problém, ale přeci jen ty špekulace o uzavření na dva roky… :roll:

A chceš bydlet v Německu, nebo on v Česku? Snad by to šlo zařídit, ale pak byste se zase nemohli vrátit… Dokud se ne otevřou hranice.. Pokud on ČR musel by zažádat o dlouhodobý pobyt nad 90 dnů, pokud ty, tak nevím jaké podmínky jsou v Německu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.20 13:51

@welovefashion právě, že jsme přemýšleli o spol. bydlení v Německu, jelikož tam má výhodnou práci. :,(
Takže dlouh. pobyt nepřipadá (zatím) v úvahu :,(

• Nahlásit
  • Citovat
115
30.3.20 14:36

Jsem v Německu, mám manžela Němce.

Na dva roky nikdo hranice neuzavře. Je ožné, že budou kontroly, budeou se třeba ptát na důvod cesty, ale dva roky to zavřené nechat nemůžouk ekonomika by zkolabovala.

To je taky věc, zasnoubit se a ještě spolu nebydlet :-D (Měla jsem to stejně :D )

Teď jsem četla že několik lidí přes hranice do Německa prošlo - ale ti měli aspoň pracovní smlouvy a potvrzení o pobytu. Pak už je to na „lidskosti“ strážníků.

Za mě - prostě počkejte, nic jiného teď udělat nemůžete. Skype, Viber, FaceTime, ono to uteče.

Já teď taky nemůžu za rodinou - do ČR mě jako Češku pustí, ale do Německa zpět už možná ne (oficálně nesmí -akočli tu má hlášený pobyt, smouvu na dobu neurčitou, manžela,… nic z toho mi nárok nedává - někdo má koule a spoléhá, že strážníky ukecá, to já ne)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2276
30.3.20 14:38
@Anonymní píše:
@welovefashion právě, že jsme přemýšleli o spol. bydlení v Německu, jelikož tam má výhodnou práci. :,(
Takže dlouh. pobyt nepřipadá (zatím) v úvahu :,(

No tak pak bys jedině ty musela tam, ale pak bys nemohla zpátky dokud se hranice znovu neotevrou… A to by musel zjistit on, co by bylo potřeba… Jako měsíc není tak strašný, bohužel se uzavření hranic může i prodloužit. To ti teď nikdo neřekne no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19379
30.3.20 14:48
@welovefashion píše:
No tak pak bys jedině ty musela tam, ale pak bys nemohla zpátky dokud se hranice znovu neotevrou… A to by musel zjistit on, co by bylo potřeba… Jako měsíc není tak strašný, bohužel se uzavření hranic může i prodloužit. To ti teď nikdo neřekne no.

Ale ona tam nemůže, i my máme zakázáno odcestovat za hranice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
30.3.20 15:05

Já jsem na tom podobně, přítel je cizinec a taky v zahraničí, ještě fakt kousek od hranic (studuje v drážďanech) a nic no, prostě to budeme muset vydržet - podle mě na dva roky hranice určitě nezavřou, řekla bych že ani ne na ten rok, pár měsíců to bude, ale co se dá dělat…a co máš dělat ty? nic teď asi neuděláš, podle mě tě přes hranice nepustí jen kvůli tomu, že tam máš snoubence, čeští občané z česka aktuálně nesmí vycestovat a nevím, jestli stojí za to riskovat ukecávání policie nebo armády na hraničních přechodech…asi by to musela být nějaká hodně urgentní situace, ale takto pochybuji, že tě pustí :nevim: nejsi v tom sama a jediná, na světě je teď tisíce nebo miliony rozdělených párů nebo rodin a hold to všichni budeme muset přežít nějak tuhle dobu - zatím máte skype, facebook, facetime nebo další sociální sítě, tak využijte toho a brzy se zase uvidíte ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.20 15:12

@Malaika1234 máme to stejně, bydlí v Žitavě a máme to od se e 20 minut autem a necelou hoďku pěšky, takže to fakt nas*re… :zed:
Ale s facetimem to snad zvládneme, ale sama nejspíš víš, jaké to je :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
259
30.3.20 15:42
@Anonymní píše:
@Malaika1234 máme to stejně, bydlí v Žitavě a máme to od se e 20 minut autem a necelou hoďku pěšky, takže to fakt nas*re… :zed:
Ale s facetimem to snad zvládneme, ale sama nejspíš víš, jaké to je :andel:

no to chápu, jako drážďany jsou sice od prahy zhruba hodina a půl autem, ale stejně, je to kousek, předtím jsme to měli tisíce kilomentrů, protože přítel není z evropy… :D takže je fakt, že třeba předtím jsme se klidně několik měsíců neviděli, ale teď jsme si zvykli na tu blízkost a tak je to taková oběť to teď zase přetrpět, ještě jak oba máme zavřené školy a ani pořádně do práce nechodíme, tak je to o to horší, že prostě čas a peníze jsou, ale hranice jsou zavřené :zed: ale co se dá dělat, musíme to vydržet, jako z vlastní zkušenosti vím, že vydržet se to pár měsíců dá, ten rok už by byl horší, ale podle mě rok hranice zavřené nebudou…společně to zvládneme :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4478
30.3.20 16:07

Budes to muset vydržet, podle mě hranice s Německem zas tak dlouho zavřené nebudou. Já mám sourozence v Americe, co měl za námi v létě priletet. Absolutně netušíme, kdy se hranice a letecke spojení s Amerikou otevřou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.20 16:39

@Malaika1234 mám to stejně, přítel je z Maroka, a zvykli jsme si na sebe, a teď buum korona :nevim:
Jestli to bude dele nez nejaky ten mesic, pujdu snad pres les :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2276
30.3.20 16:42
@vokishka píše:
Ale ona tam nemůže, i my máme zakázáno odcestovat za hranice.

Mohla by pokud by tam měla dlouhodobý pobyt, ale pak by nesměla po dobu uzavření hranic zpátky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
30.3.20 17:42
@Anonymní píše:
@Malaika1234 mám to stejně, přítel je z Maroka, a zvykli jsme si na sebe, a teď buum korona :nevim:
Jestli to bude dele nez nejaky ten mesic, pujdu snad pres les :lol:

já se obávám, že to bude déle než měsíc, protože ono závisí i na tom, jak to budou zvládat okolní státy, třeba japonsko nebo jižní korea, kde tu situaci zvládli bravurně, tak teď taky uzavírají hranice (a to je předtím uzavřené ani neměli), protože jim tam lítají cizinci, kteří jsou nakažení, takže i kdyby se to u nás zlepšilo nebo zmizelo, tak musíme doufat, že to tak bude i v německu třeba… :nevim: i když co koukám, tak jim tam sice ti nakažení rychle přibývají, ale vyléčení taky, to spíše my ty vyléčené stále nějak „nemáme“ (nebo respektive máme, ale prostě nějak málo se mi zdá…) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama