Mám špeky a rotoped - co s tím?

SAJ
4486
14.1.10 22:53

Mám špeky a rotoped - co s tím?

Ahoj, poradíte mi?

Jsem se naštvala a rozhodla se hubnout - jen jaksi nevím jak na to. Nějaké tělocvičné sestavy na zemi mi nehrozí, aerobic nesnáším a v nejbližší době se ani neutrhnu od dětí…

Vítám jakékoli tipy a triky a třeba i společnost ve cvičení.

SAJ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9093
14.1.10 23:09

Ahoj
Já mám taky špeky a doma stepper.
Rady,tipy a triky ti určo poradí holky v hubnoucí diskuzi.Je to v diskuze…úplněnové hubnutí
Holky jsou už rozjeté a tak ti určo správně poradí jak na to,protože to mají sami vyzkoušené.
Já taky teprve začínám.
Hubnutí zdar a špekům nazdar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4486
14.1.10 23:16

Já chci spíš tipy a triky jak cvičit - případně nějaké sestavy a tak… Zpočátku se nechci vážit a měřit, spíš chci nabrat fyzičku :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4486
14.1.10 23:18

Víš jako jak dlouho, jakou rychlostí, co před a co pak… :) Nechci si něco slibovat, abych sama sebe nezklamala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
15.1.10 00:15

Já mám orbitrek a jezdím 3× týdně 6 km, rychlostí kolem 15km/h. Ale začínala jsem na 3km, abych věděla jak na tom budu. Tak zkus nějak začít a uvidíš, jestli ti to bude stačit a nebo si přidáš.
Ale pokud máš špek, tak bych to spíš viděla na nějaké posilování a úpravu jídelníčku.

Jestli chceš, příjď mezi nás.
https://www.emimino.cz/…bnuti-31938/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
15.1.10 00:19

Kde jsem to dneska už jen četla?? :D
Začn s tím že ráno po probuzení dáš sklenici vody, pak si sedneš na rotoped a dáš si 20 minut zápřah. Pak obvyklé věci, pokud je čas to samé dáš před / po obědě a před/po večeři.. přijde taky na to jak velké porce a jak často jíš..

PS: Radí ta co má nohy hore a nehubne ani teoreticky :( :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
15.1.10 00:25

Ahoj, netusim, v akej si kondicii a ake velke speky mas, takze to zoberieme tak, ze fyzicka nic a speky radne :-)
Tak na zaciatok ti myslim bude stacit, ked kazdy druhy den odbicyklujes takych tridsat minut. Dolezite je, aby si bola schopna pri tempe konverzovat. Dychat pravidelne. Ked sa zacnes prilis zadychavat, ides prilis rychlo. Ked skoncis, mala by si sa citit tak, aby si bola schopna to zopakovat este raz - keby si musela. Nemusis :-)
Toto ma zabranit tomu, aby si sa na zaciatku neodrovnala tak, ze nebudes schopna na sport ani len kuknut. Za nejake dva, tri tyzdne si mozes zacat pomaly pridavat - postupne predlzuj cas. Nie o vela! Takych 10, 15 percent za tyzden - pri 30 minutach je to len 5 minut! A takto sa za par tyzdnov dostanes na uroven, ze budes schopna bicyklovat hodinu, dve, v relativnej pohode. Po tychto par tyzdnoch mozes pokusit trochu zrychlit, ale to si potom uz dalej najdes v priruckach alebo na nete.
Takto by si si mala vybudovat vztah k sportu, zvyk na bicyklovanie a telo na pravidelny pohyb. Na zaciatku nie je dolezite narazovo strasne vela kalorii spalit, ale postupne vybudovat zaklad vytrvalosti, posilnit svaly a naucit sa sportovat. Chvilu to trva…ale narazovym cvicenim do mrtva este nikdy ziadny sportovec nevznikol. Drzim palce. Leg.
Samozrejme si to uprav podla vlastneho stavu, dolezite je cvicit tak, aby si za dva dni mohla znovu, a znovu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4486
15.1.10 01:13

Hodinu, dvě? Nešilte, na to nenajdu čas - a to nemyslím jako výmluvu, to je prostě fakt… Navíc je to nuda!!! Představa, že hodinu sedím a šlapu :o To jako fakt ne.

Ráno mám honičku kolem dětí a práce - a snídat vodu nebudu. A slibovat si, že budu jezdit ráno, odpoledne a večer je nejrychlejší cesta jak se na to vyprdnout - to zcela upřímně.

Asi až tak v blbé kondici nebudu, dnes jsem jela půl hodiny rychlostí lehce přes 30, velké zadýchání se nekonalo, ale nebýt toho, že jsem u toho poslouchala zprávy, nevydržela bych nudou… Na konci jsem se potila, to jo. Primární cíl je sice shodit nějaké to kilo i třeba víc, ale na to se nechci upínat, raději bych zůstala taková jaká jsem, ale s fyzičkou než zhubnout a otrávit si tím život…
Ještě teda uvidím, zda ráno vstanu z postele :D

Takže otázka zní, má smysl jet každý den dejme tomu půl hodiny? Dá se to nějak oživit? Případně udělá šlapání na rotopedu něco s nepěkným potěhotenským špekem na břiše?
Počítám s tím, že časem bych jezdila i na cvičení, ale nechci tam přijít zcela bez fyzičky - to vím, že by mě pak nebavilo, rychle bych přestala chodit.

Díky za rady.

PS: K organizovanému hubnutí se zatím nechci přidávat - vážit se zatím rozhodně nebudu. A spíš chci motivovat sama sebe.

PPS: Jsou třeba někde na webu ukázky lekcí spiningu?

PPS: Svého času jsem na kole jezdila hodně, i dlouhé trasy - ale to je dávno, předávno :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2046
15.1.10 07:23

Hubnu pod dohledem lékaře, tak to mám z první ruky. Jíst pravidelně 5× denně malinké porce (jím asi tak jako dcera), pokud máš hlad mimo tak zeleninu (ovoce ne, je sladké). Denně 3litry tekutin (voda, slabý čaj, trošku minerálky, kafe se od tekutin odečítá). K tomu mám ráno 30minut na rotopedu v konverzačním tempu (koukám při tom na zprávy na ct24), neměla bys mít nastavenou velkou zítěž, nebo se ti nadělají svaly jak rambovi :lol: . Pak běžný provoz doma, odpoledne dlooooouhá procházka ve svižném tempu (opět musíš být schopná při tom tempu normálné mluvit, v tomto období se dá procházka nahradit sáňkováním, běžkařením a blbnutím ve sněhu, bruslením). A navečer opět rotoped (opět u zpráv). Takhle žiju už dva měsíce, vidím zlepšení fyzičky i vzhledu, 13,5kg dole :-) Od února přidávám 3× týdně plavání, z toho jednou je to aquaaerobik.

Musím říct že nejtěžší je prvních čtrnáct dní, musíš si poručit, že prostě TED jdeš na ten rotoped i kdyby měli zatím děti umřít hlady :lol: Pokud se na rotopedu nudíš, tak mě pomáhá pustit si ty zprávy, nebo svižnou hudbu, popř. koukám ven z okna a představuju si kudy jedu a plánuju tak trasy na léto. Důležitý je začít pomalu, postupně nabírat na intenzitě, ale hlavně vytrvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
15.1.10 08:55

Ahoj, nějak se mi to zdá pomotané..
Tak chceš řešit špeky nebo fyzičku? Nebo nejlépe oboje? :-)
Protože na každé potřebuješ makat při jiné tepové frekvenci… = mít na to jiný trénink…

Pojedeš-li spining, budeš zvyšovat fyzičku, špeky zůstanou… Na špeky potřebuješ vytrvalostní výkon v pásmu ideálně stanoveném dle tvého organismu zátěžovým testem, každý to má jinak.. a vzorečky jsou kolikrát vedle.. Takže zátěžový test by stálo za to si nechat udělat.. či si pořídit sportester a otestuješ se sama. Sporttester pak využiješ na rotopedu, venku na kole, při joggingu, při cvičení…

Kdybych neměla sporttester, cvičila bych snadno pod či nad potřebnou zónou.. Např. jedna lekce kickbox fitness by mi pomohla něco spálit, druhá nikoliv.. kdyby to tu na mne aktuální frekvenci nepípalo, vůbec bych netušila, že bych jedno cvičení vlastně „zahodila“… nebo zbytečně makala 45 min mimo efektivní zónu na spalování tuků… a spálila si tak leda nějaký ten intramuskulární tuk = shodila svaly… :cert: Takže já osobně vidím sporttester jako první krok k efektivnímu tréninku ať na zhubnutí špeků či na získání fyzičky…

Tak hodně štěstí v najití té správné volby pro tebe, aby jsi u toho vydržela.. bavilo tě to a přineslo to kýžené výsledky… :palec:

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.10 09:11

Efino,
a jak se takový sporttester používá? Na jakém principu to pracuje?
Můžeš vysvětlit nebo hodit odkaz, jiný než na různé eshopy, ze kterých o principu fungování nevyčtu vůbec nic? :zed:
Díííííky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
SAJ
4486
15.1.10 09:17
Efina píše:
Ahoj, nějak se mi to zdá pomotané..
Tak chceš řešit špeky nebo fyzičku? Nebo nejlépe oboje? :-)
Protože na každé potřebuješ makat při jiné tepové frekvenci… = mít na to jiný trénink…

Pomotané to asi je :)
Začala jsem něco dělat sama, manžel to neví - tedy ví, že tu překáží už půl roku půjčený rotoped, ale neví, že jsem se konečně rozhodla ho používat. Bojím se totiž, že když si začnu dávat velká předsevzetí, že mi to nevydrží…
asi zatím nejsem připravená na složité tréninkové kombnace…

Co bych chtěla? Určitě zhubnout - ale ne za cenu toho, že se to stane mojí mánií. Takže spíš si říkám, že to dělám abych vylezla v létě na Sněžku bez toho, že bych byla dokonale vyfluslá jako loni. A v hubnutí doufám jako v přidružený efekt.

Bojím se, že hubnutí pro hubnutí by mě nebavilo - jednou bych zahřešila čokoládou a měla bych tendenci to celé odpískat… Natolik se znám :andel:

Takže na tvůj doaz - ano, nejlépe oboje. Ideálně snadno a ryhle (to byl pokus o vtip, vím, že to tak nejde).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
15.1.10 09:21

ahoj, u mě jeden čas fungovalo jezdit na rotopedu při oblíbenym seriálu, uteče ti to ani nevíš… nebo jsem si vzala knížku rozložila na řidítka :-D , ale už mám vše zpět… přestala jsem jezdit… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4486
15.1.10 09:29
eeevaaa píše:
ahoj, u mě jeden čas fungovalo jezdit na rotopedu při oblíbenym seriálu, uteče ti to ani nevíš… nebo jsem si vzala knížku rozložila na řidítka :-D , ale už mám vše zpět… přestala jsem jezdit… :zed:

Jo, dneska jsem prolistovala časopis… Kniha nebo audiokniha by mohla být řešení… Mládě koukalo na KŠ a já zase jela. Po včerejšku nohy dobrý, jen zadek ne… :oops: Ale když jsem ještě jezdívala na kole, tak na začátku to bylo normální…

V jaké výšce má být sedalo? Když je šlapka na dolní poloze má být noha lehce pokrčená nebo propnutá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
15.1.10 09:44

saj: tak jak má být šlapka apod. jsem nikdy neřešila, prostě jsem si to dala jak se mi dobře sedělo… ale ted si vzpomínám že v létě jsme kupovali nové kolo - normoš na ven- a že snad řikali že má být noha lehce pokrčená… :nevim: ? a že bolí prdýlka to je normoš za týden se otlačí :-D přeju hodně zdaru :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama