Mam strach, aby bylo miminko zdrave.

Anonymní
28.1.10 17:15

Mam strach, aby bylo miminko zdrave.

Ahoj holky.Musim to napsat alespon sem,musim se nekde vypovidat.Jsem tehotna,v osmem mesici.Mam hrozny strach,aby se mi narodilo zdrave miminko,aby nebylo nejak nemocne nebo se nestalo neco spatneho.Nevim proc se tak porad strachuju a nedokazu se jen tesit(tedy vim,bude to asi ruznyma smutnyma clankama,ktere jsem precetla).Ultrazvuk jsem mela naposledy velky,kolem 20tt a vsechno bylo v poradku.Od te doby jsem ultrazvuk nemela,doktor tvrdi,ze je to zbytecne.Myslite,ze kdyby miminko bylo najak nemocne,odhalili by to uz pri tom velkem ultrazvuku ve 20tt?Nebo je mozne,ze tam bylo vsechno v poradku a problem muze nastat pozdeji?Porad nad tim dumam.Jsem hrozna,vim.Na NT testu jsem nebyla,tripple test byl v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13496
28.1.10 17:19

Ahoj
tim ze ctes ruzne smutne clanky nestresujes jenom sebe ale i miminko!!!!!!
Na UTZ by se vada odhalila,samozrejme vzdy se muze cokoliv stat,ale to se muze komukoliv.
Tes se ze zbytku tehotenstvi,pripravuj se na prichod miminko a NESTRESUJ A NECTI JAKEKOLIV NEGATIVNI CLANKY.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
28.1.10 17:22

Rozumím ti. Taky mám šílený strach. Jednak je to mou povahou, jednak bohužel smutnou zkušeností. Pokud jsi v 8.měsíci, tak už cítíš pohyby, ty tě neuklidňují? Mně trochu jo, ale jak je nějaká delší pauza nebo jsou pohyby míň zřetelné, tak mě chytne panika a nejradši bych se jela nechat zkontrolovat. Pro klid jsem byla na NT screeningu ve 13.tt, pak kolem 32.tt jsem si nechala změřit průtoky a asi před měsícem jsem šla na další nepovinný UZ (samozřejmě jsem všechno hradila já, ale za ten větší klid to stojí). Vím, že klidná nebudu nikdy, dokud neporodím a ani pak - budu se bát o miminko, jako se bojím o dceru. Ale snažím se to minimalizovat. Jsou dny, kdy to na mě padá víc, a dny, kdy to celkem zvládám kočírovat. Jestli chceš, pošli SZ.. Přeju hlavně zdraví a ať všechno dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13100
28.1.10 17:25

Anonymní, různé strachy asi občas přepadají každou z nás. Snaž se si nic nepřipouštět, nečíst smutné články a těsit se z těhotenství.

Jen mě překvapuje, že jsi měla poslední UTZ ve 20.tt, ve 30.tt ti UTZ dr. nedělal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20003
28.1.10 17:28

Ahoj, myslím, že každá očekávající máma má strach. Je to normální. Já už teda vím čeho se bát, ale jinak bych se taky nervovala - takže je to vlastně jedno. Stát se může kdykoliv cokoliv, to je prostě život, ale je potřeba se nad to nějak povznést - jinak by se člověk zbláznil.

Nečti články o špatných koncích, seš jak já :-) Všichni mi říkaj - mysli pozitivně! Tak to zkus taky, jde to..a pro mimčo je to to nejlepší co teď můžeš udělat.

Přeju pohodovej porod a to nejzdravější miminko :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17225
28.1.10 17:31

Ahoj, smutným článkům se vyhni a místo nich si třeba čti, jak se miminko vyvíjí nebo bude vyvýjet po porodu…já to tak dělala a představovala jsem si, jak bude prvně pást koníčky, jak bude prvně držet hračky atd. Nebo jsem si připravovala a doplňovala věci do porodnice, výbavičku, postýlku adalší potřeby.No,a poslední měsíc mi uběhl jako voda a Kuba byl na světě :dance: . Každá nastávající máma má starch, ale i potom budeš mít strach, aby se mu nic nestalo. Ale nejde tím žít, musíš se nějak odreagovat. :-) Neboj, vše bude OK :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.10 17:34

Mufino,nedelal.Jsem momentalne v cizine a tady se dela jen ten velky ultrazvuk a tim to konci. :-?
Dekuji,holky,za uklidneni.

• Nahlásit
  • Citovat
1299
28.1.10 18:07

Ahoj,

ultrazvuk ve 20. týdnu by měl být dostačující a v podstatě by měl odhalit vše… tady se pak dělá ještě okolo 30. týdne, ale to se jen prcek přeměřuje, nic velkého. Je pravda, že tady u nás je ta péče mnohem větší než v cizině.
Ale přestala bych číst ty články, rozhodně Ti nepomůžou, jen zhorší Tvůj strach a obavy, to by měl pak každý.
Ale pokud máš takový strach, tak bych si taky klidně zaplatila ultrazvukové vyšetření navíc… zkus se zeptat u svého doktora, tady to tak funguje.
Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
28.1.10 18:17

Jak to tady pročítám, tak jste holky pomohly aj mě. Já sama mám strach aby byla vše v pořádku, ale pak si sama tvrdím že je to tím že je to mé první těhotenství. Jenže na velký ultrazvuk si mě pozvali jakokdyby znovu, protože má to škvrně každou pánvičku jinou. Snad to bude v pohodě… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14500
28.1.10 18:34

Anonymní, já bych si ten další UTZ asi zaplatila. Mně třeba zjistili, že malý je koncem pánevním a pak mi dělali UTZ každou kontrolu až do porodu, který byl císařským řezem. Rodit KP normálně bych nechtěla. Ve kterým jsi týdnu? A kde v cizině jsi? To mě teda překvapuje, já myslela, že naopak v cizině je péče ještě lepší.. Monitory se dělají? Mně na nich zjistili horší průtoky v pupečníku ve 38tt, tak se malý narodil dřív.. Ale když je to podchycené doktory, není se vůbec čeho bát :)

Iri22 držím palce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3201
28.1.10 19:25

Ahoj, necti smutny veci a uzivej si tehotenstvi. Byla sem na rizikovym a musela sem od 5.mesice lezet. Mela sem prognozu, ze nevydrzim dyl jak do 28.tydne a ja sem rodila 38tt+5 :-D Samosebou ze sem taky poradne neco cetla, ale pak jsem toho sama nechala a zamerila se na brisko, vse se sklidnilo a malicka byla uplne donosena a ciperna uz na sale :lol: Tak hodne stesti a vesele myslenky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13996
28.1.10 19:27
Iri22 píše:
Jak to tady pročítám, tak jste holky pomohly aj mě. Já sama mám strach aby byla vše v pořádku, ale pak si sama tvrdím že je to tím že je to mé první těhotenství.

Nevím nevím, mně přijde, že tohle má naopak zhoršující se tendenci :lol: .
Dobře pořiďte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29075
28.1.10 19:57

Ahoj,moc Ti rozumím.. :kytka:

Taky jsem se tak strachovala během prvního těhotenství.Měla jsem z toho i deprese..Jedinou možností je nečíst příběhy těhotenství se špatným koncem ať už v časopisech nebo taky,kdekoliv jinde..Myslím,že toto ani nic podobného není fajn web pro těhulky,které jsou moc stresované.Dřív se nic nevědělo a svým způsobem bylo líp :-)

Nejlepším lékem je zaměstnat se tak,aby se myšlenky upínaly i na něco jiného než na těhotenství a miminko,věnovat se dál své práci,pokud je to možné,svým zálibám,péči o sebe,posezení s přáteli,prostě cokoliv,co Ti udělá radost..

Co se týče UTZ,je velká pravděpodobnost,že by se vady už odhalily,ale jsou taky takové,které zůstávájí skryté..To není strašení,ale nepopiratelný fakt.Mě pomohlo se s tím smířit.Prostě nic neudělám,co se má stát,stane se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9392
28.1.10 20:49

ahoj, ja jsem v podobne situaci…ziji v UK, kde se tech vysetreni moc nedela, navic jsem tu prodelala uz dva potraty…a zkusenost s mistnim zdravotnictvim spise negativni… jsem hodne negativisticky clovek, bojim se moc, ale rikam, ze to budu resit az to prijde… pred temi potraty jsem se trapila moc a nepomohlo to, tak ted se snazim na to jit jinak… chodim do prace a budu chodit az skoro do porodu, nadavam na to a strasne me ta prace nebavi a vycerpava, ale aspon nemam cas premyslet nad tim, jestli je mimi zdrave… tak drzi palce, rikej si, ze jsou to hormony/coz hodne i jsou/a vez,ze po porodu se budes bat tez a vlastne cely zivot…ale ted to opravdu asi delaji hodne i hormony… hodne stesti, drzim palecky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4257
28.1.10 20:53

Já jsem v prvním těhotenství měla úplně stejné stresy…prolezla jsem celý internet durch… :oops: :oops:
Došla jsem ve své těhu dementní hlavičce až tak daleko,že jsem si i na porodním sále říkala - tak a za pár hodin už konečně budu vědět,jestli je opravdu zdravý!!! :oops: :zed: Byl,je a snad i bude! :oops:

V druhém těhotenství nebyl čas řešit kdo je kdo :lol: prostě jsem si to užila!!!

TAKŽE NEČÍST,NEPÁTRAT A UŽÍVAT SI, TĚŠIT SE!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama