Mám strach, jestli je vše v pořádku - 9,5měsíční

302
19.3.16 10:50

Mam strach jestli je vse v poradku

Ahoj maminky,
Asi se potrebuji ze vseho jen vypsat. Mam doma 9,5mesicni holcicku. Co se tyce jejiho vyvoje, tak od cca 5mesice se pretaci,5,5 plazi a leze a od 6,5 stoji a cca od 8 zacala tapat kolem nabytku.
Delala jak je velika, pak chvili prestala a ted to obcas udela znova, ale jen vleze na zadech, dela obcas pacipaci ale ne na vyzvani, umi se schovavat za plinku. Jeste nemava ani neukazuje. Zvatla mama baba ham.
Do cca 6mesice krasne v noci spinkala(vzdy stacili jen nakojit a hned usla-tak 2-3krat za noc) pak dostala laryngitidu a od te doby nespi a asi na prstech jedne ruky bych spocitala klidne noci. Ted posl.2tydny navic spinka silene neklidne. Takze ted jsem stastna kdyz se v noci probudi jen 6krat. Zuby zadne jeste nemame a stale to prisuzuji jim(je ale mozne ze se ji klubou pres 3mesice??) pres den spinka nyni 2krat cca 1-2hodky a jen venku v kocarku(ale ten klido muze stat, tak je to ok a spinka na valkone).
Ale jsem asi matka hysterka… Stale se mi neco nezda:( nekdy v pulce ledne(tedy v 7mesicich) jsme si vsimli, ze se obcas zakoukava a obcas jakoby trese hlavickou. Zacala jsem to resit s neurologem, byli jsme na eeg 2,5hodiny-maka to zvladla vyborne. Na eeg to na epilepsii nevypadalo(ve spanku ma eeg v poradku) ale obema doktorkam(v ordinaci pracuji dve) se neco nelibilo v tech eeg vlnach po spanku ve stavu bdeni. Pry to ale obcas deti mivaji. Zkousela jsem i natocit ty stavy zahledeni, ale jedny to prislo normalni a druha se k tomu moc nevyjadrila, ale obe rekly(mluvily nezavisle na sobe), ze chteji at to natocim jeste nekolikrat a pokud mozno delsi(treba ji natacet hodinu a pak to vystrihnout) a ze budou dekat jeste kontrolni eeg. Jeste nam poradily, at pri tom zakouknuti zkusime hakoby udelat prudky pohyb smerem k obliceji ze by se mela leknout a mrknout a to delame a temer vzdy mrkla(krom 2krat ale je mozne ze jsme to delali spatne), takze to asi epilepsie nebude. Nyni uz to tak casto nepozoruji, ale prijde mi, ze se naopak zacala vice otrasat. Vzdy jakoby vcucne hlavicku mezi ramena a otrese se. Klidne nekolikrat za sebou. Zkusila jsem i zkontrolovat plinu, zda akorat necurala, ale nic cerstveho tam nebylo:( tak me ty tresy fakt desi. Na dalsi kontrolu pujdem na zacatku dubna, ale nevim zda nevolat uz radeji driv. Ptala jsem se tech doktorek i zda ty spatne vlny nemuzou byt znak autismu (toho se fakt desim) a obe nezavisle na sobe rekly ze ne, ze je moc sikovna.(ale ja si rikam, zda by se to ted dalo vubec poznat). Dcerka je hoodne zivy dite. Porad leze, soupa si, nevydrzi chvili v klidu. Ale obcas(hlavne po spani) se ke me jakoby prituli a obejme me kolem krku. Dava i pusinky(resp jeji francouzaky). Ma vetsinu casu(ale ne porad) vyplazeny jazyk a kdyz si stoupa tak obcas(ale tez ne porad) stoupa na spicky a ma vytocene nohy spickama ven. Ikdyz leze, tak dava spicky ven, nema je jakoby dole.
Taky mi prijde, ze se nesmeje moc casto nahlas.
No ale nejvice me desi to otrasani. Fakt jakoby vcucne hlavu mezi raminka a otrese se. A ikdyz treba stoji, tak se jakoby trese, jak kdyby nebyla jeste tak pevna(ale to se mi nezda). A tez se hodne leka a hodne vrti ve spani.
Asi jsem fakt jen (SNAD) hystericka matka. Jen bych chtela, aby byla zdravoucka a v poradku.
Omlouvam se za takovou litanii. Ale mohla byste me nektera uklidnit ze ty tresy muzou byt jen v ramci nejakeho vyvoje… Nebo mi poeadit co by to mohlo byt? Ocni kontakt ma dobry
Dekuji a krasny den
Hystericka matka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9269
19.3.16 11:14

Já myslím, že je v pořádku. Zkus ji tak moc nesledovat. Když jsem měla jedno dítě, tak jsem taky pořád pozorovala a srovnávala. Co jsi psala, tak je moc šikovná. Ty noci budou určitě kvůli zoubkům. Rostu na etapy a klidně i ty tři měsíce. Pokud se leká ze spaní, tak bych ubrala na zážitcích a dělala spíše klidnější večery. Ubrala bych na hračkách, co dělají nějaké zvuky. Se starší dcerou jsme řešili noční běsy a až pak se přišlo na to, že manžel ji vodí koukat se na bagry jak kopají kanalizaci a ona to pak v noci ten hluk zpracovává. Když přestali na bagry chodit, tak to skončilo. A co na to tvůj pediatr? Držím palce, aby maličká byla v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
19.3.16 12:21

Teda, to jste pěkně napřed :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
19.3.16 15:14

@fiona313 moc dekuju za podporu! No pediatr… Chci ho zmenit. Kdyz reknu o nejakym problemu tak zacne mluvit o jinych detech… Spis me zarazi ty tresy hlavickou:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
19.3.16 15:17

@Dojcanis napred byla, ted uz mi prijde ze se to celkem srovnalo:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8057
19.3.16 17:38

…že by Infantilní spasmus??? Na to je lepší se objednat na neurologii..
https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
19.3.16 21:56

@pannda tys mi dala… Cely vcer nemyslim na nic jineho. Ctu o tom atd… Ale ona pouze skubne hlavou, ne rukama ani nozkama. Proste se jakoby otrepe. A jak jsem psala na tom eeg se zadny epilepticky sklony neprojevily. Snad to tedy toto neni…:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8057
20.3.16 09:10
@Flee píše:
@pannda tys mi dala… Cely vcer nemyslim na nic jineho. Ctu o tom atd… Ale ona pouze skubne hlavou, ne rukama ani nozkama. Proste se jakoby otrepe. A jak jsem psala na tom eeg se zadny epilepticky sklony neprojevily. Snad to tedy toto neni…:(

To jsem nechtěla…Moc čtu 8) Těžko se radí, když si pod škubáním, představí každý něco jiného…Musíš natočit na mobil a ukázat doktorce, podle toho se odpíchnete. Já věřím, že bude vše ok :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
20.3.16 09:48

@pannda dekuju, ja jsem uplne rozklepana. Tak atrasne se o ni bojim. Natoceny to mam, zitra zavolam dr a snad by na nas mohla v utery kouknout. Je to sila, jediny co si preju at je v poradku a zdrava! Ale ty noci nam davaji zabrat… Je strasne neklidna:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9269
20.3.16 19:26

@Flee Určitě to jsou ty zuby. Je dobře, že jsi to natočila. Taky ti to mohli říct už dřív. Neboj, je zdravá. Oni někdy opakují pohyby, které je baví. Kamarádce zase malá úmyslně kulhala a naše mladší teď vydává zvuky, jako kdyby se dusila. Dělá je schválně. Je nakřáplá, tak jí to jde jako nikdy předtím. :mrgreen: Ale věřím v dobý konec. Budu na vás v úterý myslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
21.3.16 09:36

Tak vyrazime na neuro uz ted. Drzte palce! Moc dekuju!!! Bojim se ale doufam ze jsem jen hysterka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9269
21.3.16 10:31

@Flee Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
21.3.16 11:06

Taky drzim, co mam :-) Urcite to budou zoubky, nebo me treba napadly nejake vitaminy? Ze by chybely? V kazdem pripade to bude v poradku :-) Pak se ozvi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
21.3.16 12:17

Holky dekuji! Tak dr rikala ze doufa ze tojsou jen detske manyry, ale ze vzhledem k tomu, ze eeg nebyko uplne tak jako by vyt melo, tak nas posika na pozorovani do nemocnice. Dnes nam vyjedna termin. Tak jsem zvedava. Rikala jsem o tom inf. spasmu a to pry vubec a ze kdyby to bylo hodne spatne, tak by se zastavila ve vyvoji. Coz to ne, jen moc sikovna.,,
:srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9269
21.3.16 13:05

@Flee Uvidíš, že to nic není. Ale je lepší si to nechat potvrdit. Držím palce. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat