Mám strach o těhotenství kvůli horké vodě

Anonymní
22.3.21 09:08

Mám strach o těhotenství

Dávám si od začátku těhotenství koupel kolem 43°C jsem v 6 týdnu a teď jsem se dozvěděla že bych se neměla koupat mám strach o Rozštěpové vady neurální trubice.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63028
22.3.21 09:34

Myslíš jako, že tepla voda způsobuje rozstep? To je nesmysl. Ale může způsobit předčasné stahy.. Za mě vařící voda super, ale od cca půlky těhotenství jsem se krotila :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 09:35

Já jsem se v hodně vařící vodě koupala denně při obou těhotenstvích a děti mám úplně normální a v pořádku :palec: Teď jsem taky v cca. 8 tt. a nemíním s koupáním přestat. Nemyslím si, že by to miminko mohlo ohrozit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 09:37

Děkuji za odpověď jsem klidnější

• Citovat
  • Nahlásit
AH
154
22.3.21 09:44

@martina.se „Některé studie dokonce varují, že pobyt v horké vodě v prvních šesti týdnech těhotenství zvyšuje riziko vzniku rozštěpu páteře.“

@Anonymní píše:
Dávám si od začátku těhotenství koupel kolem 43°C jsem v 6 týdnu a teď jsem se dozvěděla že bych se neměla koupat mám strach o Rozštěpové vady neurální trubice.

Nestresuj se necin, co uz stejne neovlivnis. Nekdy ma plod vadu i kdyz matka dela vse perfektne a nekdy fetacce se narodi naprosto zdrave dite. Vzdycky je to o doufani, ze vse dopadne dobre.. urcite to bude ok :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3639
22.3.21 09:45
@Anonymní píše:
Já jsem se v hodně vařící vodě koupala denně při obou těhotenstvích a děti mám úplně normální a v pořádku :palec: Teď jsem taky v cca. 8 tt. a nemíním s koupáním přestat. Nemyslím si, že by to miminko mohlo ohrozit.

Tak názor lékařů je jiný, nedoporučují horké koupele a svoje důvody to má, to, že se nic nestalo tobě neznamená, že jiná nemůže třeba i potratit, ty si dělej co chceš, ale koupání v horké vodě v těhotenství vhodné prostě není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42389
22.3.21 09:55

Jsi na začátku, od teď už raději horkou vodu vynech. Taky mám ráda horkou koupel a v těhotenství jsem neriskovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
22.3.21 09:55
@martina.se píše:
Myslíš jako, že tepla voda způsobuje rozstep? To je nesmysl. Ale může způsobit předčasné stahy.. Za mě vařící voda super, ale od cca půlky těhotenství jsem se krotila :think:

Tam ale jde o vysoky narust telesne teploty, ktery muze ovlivnit vyvoj plodu v prvnim trimestru. Takze zas tak oukej vec to neni, otazka ale je, jak dlouho, v jak horke vode a jak casto by se člověk musel valet, aby skutečně telesna teplota stoupla dostatečně a udelala skodu. Nikdy jsem to vic nezkoumala a proste se sprchovala, nez se valet ve vlazne vode.
Kazdopadne uz bych se nestresovala necim, co nemuzu zmenit, proste se dal pro svuj klid vyhni saunam, virivkam a hodinovym horkym vanam a uzivej si těhotenství :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
22.3.21 22:09

Jsem 21 tt a na vanu sem byla zvyklá ale teď si ji vůbec nedávám jen sprchu 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu