Mám strach se s ním rozejít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.18 08:03
Mám strach se s ním rozejít

Ahoj,
Opravdu by jsem ocenila vaší radu, protože opravdu nevím jak dál. S přítelem jsme rok a půl a bydlíme spolu. On mi ze začátku pomohl v opravdu těžké situaci a to je taky jeden z duvodu, proč se bojím. Mám strach, že to bude brát, že jsem co třeba využila nebo taky něco, že on mi přece pomohl a já se s ním chci rozejít. Na začátku to bylo všechno fajn, ale prostě postupem času jsem přišla na to, že to není člověk pro mě. Je strašně žárlivý a líný, jeho přistup k praci je otřesný. Vydělává si na sebe, ale místo toho aby udělal zakázku se radši válí doma a pak si stěžuje že nemáme dost peněz, což mě hodně vadí, já do práce chodím každý den. Samozřejmě má i dost světlých stránek, jen já jsem si uvědomila, že
on prostě není partner pro mě. Nemiluji ho a všechno mě strašně rozčiluje. Nevím jak se s ním mám rozejít, pořád mám pocit že mu něco dlužím, ale v tom vztahu jsem strašně nešťastná. Bydlím u něj takže se musím odstěhovat já, ale nevím jak to udělat, potají si najít něco a odstěhovat se? Jenže na to potřebuji peníze a samozřejmě by to poznal a ptal se mě na to kam ty peníze znizely. Taky mám strach aby mi pak nedělal problémy. Jak je žárlivý a tak..
Jak myslíte že mám postupovat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Xsenova
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 01.12.18 08:21

Nemôžeš zostávať vo vzťahu v ktorom sa bojíš partnera. Nefunguje to na začiatku bez detí, tak to nebude fungovať ani neskôr. Za pomoc môže cakať človek vdačnosť ale nie vzťah. Nemôžeš si niekde požičať a odísť? Neviem koľko máš rokov, ale nemusíš platiť celý byt, môžeš aj do spolubydlení - tam nepotrebuješ veľa na začiatok, a neskôr sa rozhodneš čo ďalej. Najlepšie je to spraviť tak, že si niečo nájdeš, všetko zaplatíš, pripravíš, a povieš že odchádzaš. Možno by si mohla požiadať o pomoc rodičov, kamarátku aby s tebou boli, keď k tomu príde.

LennyL1
Kecalka 448 příspěvků 01.12.18 08:22

Ty mu chceš vzít jeho peníze nebo jak to mám chápat?

Tecumseh
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 01.12.18 08:23
...

Tak myslím, že jestli tě vyloženě nebere na nože, tak bys asi neměla situaci vyhrocovat před vánocemi, ale spíš bys měla pomalu zajistit podmínky k rozchodu. Pokud nemůžeš k rodičům, začni po malých částkách odklánět peníze tak, abys mohla jednoho dne pláchnout.
Ale možná by stačilo, kdyby změnil práci, nechal se zaměstnat a do práce prostě musel Ono dělat na sebe pro každého není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.18 08:27

@LennyL1 ne moje peníze

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.18 08:29

Bohužel k rodičům nemůžu, nechci utnout teď před Vanoci, jen chci radu protože už nevím… šla by jsem do spolubydleni

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.18 08:33

@Xsenova ano nad tím taky přemýšlím, že si něco najdu, zaplatím a všechno připravím a pak odejdu

Russet
Extra třída :D 13286 příspěvků 01.12.18 08:36
@Anonymní píše:
@LennyL1 ne moje peníze

Tak s těmi si snad můžeš nakládat podle libosti. Předpokládám, že mu nevyklopíš celý plat nebo nemáte jeden účet. Já bych se zkusila poohlédnout a po Novém roce se stěhovala. Nebo odkláněla peníze :P, pokud nemáš ani na kauci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.18 08:41

@Russet to mám, ano jsou to moje peníze, jenže on ví kolik mi chodí výplata a taky dávám na nájem a jídlo atd..když bych to zaplatila tak ty peníze budou chybět a on si toho všimne, asi nejlepší že si budu odkládat no

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25526 příspěvků 01.12.18 08:42
@Anonymní píše:
@LennyL1 ne moje peníze

A jak by mohl vedet, kam zmizely tvoje penize?

Tecumseh
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 01.12.18 09:15
@Anonymní píše:
@Russet to mám, ano jsou to moje peníze, jenže on ví kolik mi chodí výplata a taky dávám na nájem a jídlo atd..když bych to zaplatila tak ty peníze budou chybět a on si toho všimne, asi nejlepší že si budu odkládat no

…jinak, peníze si můžeš i půjčit, poplatit co třeba a pak to v klidu z příjmu splácet.

pikola
Neúnavná pisatelka 19692 příspěvků 01.12.18 09:21
@Anonymní píše:
@Russet to mám, ano jsou to moje peníze, jenže on ví kolik mi chodí výplata a taky dávám na nájem a jídlo atd..když bych to zaplatila tak ty peníze budou chybět a on si toho všimne, asi nejlepší že si budu odkládat no

A ty nemáš svůj účet? Co se rozejít jako normální lidi,prostě si o tom promluvit a ty se odstěhuje š a ne to dělat tajně

Meily
Kecalka 307 příspěvků 01.12.18 10:03

Když to máte takhle komplikovaný s penězi, tak bych v první řadě s ním domluvila, že si každý bude vést svůj účet. Prostě si udělej svůj ať ti finance nehlídá.
Najdi si bydlení, domluv si ho, poplať. Až budeš mít bydlení zajištěné, tak mu to samozřejmě musíš sdělit, že od něj odcházíš a rovnou se i stěhuješ. Neříkej mu kam (má dobrá rada, znám to).
Jinak se nenech přemlouvat, je evidentní z toho co píšeš, že v tom vztahu spokojená nebudeš, když se ho bojíš, to není přeci normální. 8o

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 1 inzerát 01.12.18 10:06

Nejak nechápu tyhle tajnosti, normálně mu to vsechno rekni a na férovku se s nim rozejdi.

Tecumseh
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 01.12.18 10:12
@Oliverka28 píše:
Nejak nechápu tyhle tajnosti, normálně mu to vsechno rekni a na férovku se s nim rozejdi.

Akorát až mu to řekne, tak aby nemusela spát na nádraží v čekárně, si musí připravit nějaké zázemí.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Autor hitu Sladké mámení bojuje o život! Textař Poštulka (75) upadl na sněhu, museli ho ihned operovat

Známý textař Vladimír Poštulka (75), který se podepsal například pod hit... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >