Reklama

Mám strach z "nudy" a rutiny na mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.18 20:01
Mám strach z "nudy" a rutiny na mateřské

Ahoj,

ráda bych se tady svěřila se svými pocity a obavami a zároveň bych velmi přivítala vaše zkušenosti. Jsem ve 28. týdnu a musím přiznat, že čím dále tím méně se těším na to, až se miminko narodí. Já měla děti vždy ráda a těšila jsem se na to, až založíme vlastní rodinu. Ale pravda je, že jsem delší čas s miminky nikdy nezažila - spíše třeba chvilka s kamarádkou, nebo když šla kamarádka s kočárkem atp…to mě bavilo a těšila jsem se. Ale teď si čím dál víc uvědomuju, jak to v praxi vypadá. I tím, že má blízká kamarádka 8měsíční holčičku. Strávila jsem s ní a malou už vícekrát celý den a prostě mě to nebaví. Baví mi si ji pochovat, nebo ji vzít v kočárku, ale chvilku. Celý den mě neskutečně otravoval. A i ten koloběh, který ona popisuje - krmení, přebalování, praní, krmení, přebalování, praní…je mi z toho smutno. Netěším se vůbec na mateřskou a nemám nejmenší tušení, jak si s tak malými dětmi hrát. Se staršími mě to už baví a to velmi, ale takhle ty malinké =( - je mi z toho smutno. Tím spíš, když vidím nadšení těhotných, jak kupují věcičky a pořád básní o tom, kdy už bude miminko na světě, jak se těší, jak jsou zvědaví, jak bude vypadat…já tohletak nemám. Naopak bych ráda vše zpomalila a odchod z práce oddálila co nejvíc…a potom nějak přeskočila to miminkovské období a přešla rovnou na takové 4 roky. Měl jste to také nekdo tak? A co s tím? Nakonec jste to na mateřské přežily?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 03.04.18 20:08

Já už před rokem dcery jsem šla na pár hodin do práce, na začátku to bylo pro peníze. Dělala jsem měsíčně asi 30-40 hodin a bylo to super, přišla jsem na jiné myšlenky, odreagovala jsem se. K mateřské to bylo super přilepšení. Nyní má dcera skoro 2roky, a já už dělám na 4hod zkráceném úvazku. Dělám asi 2-4odpoledne v týdnu na 6hodin. A je to super. Dceru si užiji dopoledne, jak spí uklidím, uvařím. Ale mám tedy hlídání babičku přímo v domě a v důchodu, a pracuji odpolední a to už je i tatínek doma. V prosinci, lednu jsem byla na nemocenské a řeknu těšila jsem se zase do práce mezi lidi na těch pár hodin :-).

Gortyna
Kecalka 386 příspěvků 03.04.18 20:09

Jaký si to uděláš, takový to máš :lol:

monicka1990s
Kecalka 162 příspěvků 03.04.18 20:12

Neboj určitě to přežiješ, protože zaprvé vlastní dítě je úplně něco jiného, než dítě kamarádky…s vlas­tním vidíš hodně věcí jinak, baví tě pozorovat jeho pokroky, vývoj atd… a zadruhé čas s dětmi běží asi tak 10 krát rychleji, tak se neboj, že bys tu mateřskou nepřežila, než se rozkoukáš, tak jde dítě do školky…nudit se určitě nebudeš.
Jinak jasně, není to vždycky jen růžové to určitě ne, ale určitě to zvládneš

Příspěvek upraven 03.04.18 v 20:13

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.18 20:12

Mě taky extra nebaví si hrát s malou, je jí skoro 5m a žádná zábava :lol: teda směje se, bere si hračky, otáčí se, ale nepokecám si s ní a když sme celý den doma samy je to na hlavu..taky se těším až jí budou třeba 2 a pujdem na hřiště, hrát si s panenkama atd.. ;) ale miminka jsou stejně boží i když s nima není zábava :srdce:

LaEllaX
Kecalka 364 příspěvků 03.04.18 20:13

Tak od toho roka, když už prcek začíná objevovat svět, tak už je to větší zábava i pro mamky :lol: Syn bude mít teď tři a je to paráda. Výlety, hry,… Fakt neboj. Ani se nenadejes a miminko ti vyroste. Neskutečně to letí :)

terien
Echt Kelišová 7644 příspěvků 03.04.18 20:23

Jo to znám, mě málem na mateřský hráblo :roll: dítě bylo chtěné, plánované, ale měla jsem strach, jak to celé dám. Taky mě to ubíjelo, nebavilo, ale přežít to musíš. Já šla brzy do práce a to mě zachránilo před blázincem. Dobrá zpráva je, že s vlastním dítětem je všechno úplně jiný :srdce: klidně bych si to prožila znovu, protože to za to stojí. Neboj, začátek je někdy těžký, ale až se s mimčem sehrajete, tak si to budeš užívat. Neodmítej pomoc okolí, neřeš kraviny a věř sama sobě jako mámě. Každopádně od těch 4 už to jde :mrgreen:

janablízka
Kecalka 104 příspěvků 03.04.18 20:23

Neboj se všechno přijde samo přece mít dítě je ten nejkrásnější dar. Maličké miminko hodně spí a pak přijdou první úsměvy, povídání koukání na hračky. Potom první krůčky a to už bude zábava.

Aries6
Generální žvanilka 21946 příspěvků 5 inzerátů 03.04.18 20:30

Tak ty začátky tak jsou, než se zaběhneš. Pak záleží, jaký bude dítě. Můžeš dělat home office, můžeš si najít nějaký koníček na doma. Přivýdělek nebo jakoukoliv jinou činnost. Možností je dost. Jak píše někdo výše „jaký si to uděláš, takový to máš“.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 2 inzeráty 03.04.18 20:32

Jsem doma uz rok a pul a jeste jsem se teda nezacala nudit :D Starat se o vlastni dite je urcite neco jineho nez o cizi. Doma se porad jenom tocim kolem domactnosti, chodime na dlouhe tury s kocarkem, do krouzku pro maminky s detmi, navstevy po pribuznych nebo kamaradkach (nebo chodi k nam), sama chodim dvakrat tydne cvicit na jogu. Kdyz je manzel doma, tak podnikame ruzne vylety, dvakrat do roka nejaka delsi dovolena. Jasne, nejsou vsechny dny ruzove, taky se nekdy nudime a dite je cely den akorat protivny, ale takovych je malo. V praci jsem byla zpruzena tisickrat vic. A ja jsem se teda na materskou tesila. Ten cas doma taky leti uplne jinak.

Jaky si to udelas, takovy to budes mit. Dulezite je se nezavrit uplne doma do izolace, ale udrzet si kontakt s lidmi a nejaky svuj konicek, ktereme se budes moct venovat aspon jednou tydne bez ditete.

Daenerys91
Kecalka 344 příspěvků 1 inzerát 03.04.18 20:34

U cizích dětí je to něco jinýho. Až se ti narodí tvoje, tak to bude jiný, zvykneš si. Nechávej se starat často tatínka, když to půjde, udělej si čas na sebe nebo můžeš začít studovat, zvýšit si kvalifikaci například. Jde to v pohodě, když se mi narodil syn loni, začala jsem studovat vš a nelituju toho. Člověk z té rutiny na chvíli vypadne, baví se s „normálníma“ lidma, myslí na jiné věci než na pleny a tak. Nemusíš být 24h denně doma zavřená s miminem, zapoj tatínka nebo jiné členy rodiny a měj vyhrazený vždy nějaký čas na sebe.

Inuš11
Kecalka 101 příspěvků 03.04.18 20:38

Mám tříměsíčního chlapečka a jo, někdy je to na palici, ale to vlastní je vážně něco jiného než cizí. Člověk to vidí úplně jinak. Taky jsem byla ten typ, co si radši pohraje se starším dítětem, které pak vrátí :lol: přesto to pouto mezi mnou a synem je tak silné, že i když se s ním nic moc nového zatím neděje, tak to nevnímám jako nudu. A celkově mě zajímá každý jeho, byť nepatrný, pokrok. Třeba poslední dny se tak směje, že u toho hýká, hraje si a ohmatává drobné hračky, začíná být vnímavější a poznává lidi. A hlavně je neuvěřitelně roztomilý a můj :srdce: :lol: Neboj, ono je to vše tak nové, jiné a tvoje miminko pro tebe bude to nejlepší a nejkrásnější. Jen počkej, až ho poprvé uvidíš, dokud je v břichu, tak si to ještě neumíš představit :) A taky postupně se všechno nebude točit jen kolem krmení, přebalování atd., já už si taky dělám čas i na jiný aktivity, chce to jen překonat ten nejtěžší začátek…

kacakaca
Závislačka 2556 příspěvků 03.04.18 21:26

Pro mne by to nuda byla. A tak jen jsem se vylizala z deprese, poprodavala jsem nase byty, koupila dum se zahradou a nez mela mala rok, mela jsem osazenou zahradu, nove kamaradky a pulku dalsiho tehotenstvi za sebou. Predstava te nudy me vyburcovala udelat si to tak, jak bych si vysnila.

Jak by sis to predstavovala ty, jaky je tvuj sen?

vtipna
Kecalka 160 příspěvků 1 inzerát 03.04.18 21:37

Myslim, ze na nudu nebude cas. Porad je, co resit. :) Taky jsem hodne chodila ven na prochazky, jezdila k mamce a ten den utekl rychle. Po asi 3 mesicich jsem uz mela vic casu si cist knizky, takze ctu, domaci prace, navstevy, nakupy. Zacala jsem si i psat denik, abych si zapsala sve pocity a zazitky, pokroky male atd. Neboj, bude se ti to libit. Cloveka to materstvi zmeni :D

axelina
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 3 inzeráty 03.04.18 21:44

Ahoj…podle me jake si to udelas takove to budeš mít… měla jsem to možná podobne..ale veř že s jednim dítětem se dá delat temeř vše. nikdo te nenutí být s nim doma. my se domu vicemene chodíme vyspat. Nekdy jsem teda doma ráda a užiju si to ale jinak jsme pořád nekde. chodím na brigádu i s malou (chodila jsem i se synem) proste je beru ssebou. se synem jsem chodila i běhat s kočárem to ted nedávám protože mala nespí. mám 2-3 kamaradky se kterýma se pravidelne stýkám, hodne cestujeme… malý bude rok a doma v postýlce ještě nespala (přes den) pokaždý spí bud v kočáru nebo v autě a já během te doby neco delam, vyřizuju apod. Je to teda velka organizace..to zas jo :-) aby vse klaplo, aby dítě usnulo kdy potřebuju abych stihla vyzvednout druhe dítě ve školce, stihla kroužek, přitom nakrmit apod.. čas pro sebe momentálně nemám -ale určitě se nenudím a nesedím doma! :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >