Mám strach z rakoviny

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.10.21 19:01

Mám strach z rakoviny

Zdravím, mám strašný strach z toho, že budu mít rakovinu, a nevím jak se mám toho zbavit, zemřela mi na to moje mamka, a já když jsem se dívala na to jak se její stav zhoršuje a je ji čím dál tím hůř, a čím tím si prošla. Tak mám z toho strach, nechci tohle zažít znovu. Rakovina je dědičná máme ji docela v rodině.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18672
24.10.21 19:14

To jestli dostaneš rakovinu nebo ne je otázkou víceméně náhody. Tak nějak na rakovinu umře každý, kdo se jí dožije…

A teď zrovna ale je spíš podstatnější ta úzkost, která ti žere spoustu života.
Jako má smysl nějak upravit život tak, aby měla dostatek radosti, vlákniny a pohybu - to je tak nějak rozumná prevence rakoviny. A teda samozřejmě nekouřit a používat SPF. Ale není úplně rozumné podřídit celý život tomu, aby se člověch choval tak, aby nedostal rakovinu.

Ale ve své podstatně - chronická úzkost může zhoršovat fungování organismu jako takového a pro rakovinu je pak snazší propuknout.

Té bych se asi věnovala primárně, případně jestli na to je navázaný na žal po ztrátě mámy.

Projdi třeba tuhle knížku

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

A zvaž, jestl isi nechceš najít někoho, s kým se o svém strachu a ztrátě mámy nechceš bavit.

Hlavně neutrácej moc peněz za nejrůznější zázraky proti rakovině - jen šmejdi chtějí peníze těch, co jsou nešťastní a vyděšení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21892
24.10.21 19:22
@Ou píše:
To jestli dostaneš rakovinu nebo ne je otázkou víceméně náhody. Tak nějak na rakovinu umře každý, kdo se jí dožije…

A teď zrovna ale je spíš podstatnější ta úzkost, která ti žere spoustu života.
Jako má smysl nějak upravit život tak, aby měla dostatek radosti, vlákniny a pohybu - to je tak nějak rozumná prevence rakoviny. A teda samozřejmě nekouřit a používat SPF. Ale není úplně rozumné podřídit celý život tomu, aby se člověch choval tak, aby nedostal rakovinu.

Ale ve své podstatně - chronická úzkost může zhoršovat fungování organismu jako takového a pro rakovinu je pak snazší propuknout.

Té bych se asi věnovala primárně, případně jestli na to je navázaný na žal po ztrátě mámy.

Projdi třeba tuhle knížku

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

A zvaž, jestl isi nechceš najít někoho, s kým se o svém strachu a ztrátě mámy nechceš bavit.

Hlavně neutrácej moc peněz za nejrůznější zázraky proti rakovině - jen šmejdi chtějí peníze těch, co jsou nešťastní a vyděšení.

tak to mi vysvětli jaká je věková hranice dožití se rakoviny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23447
24.10.21 19:29

Strach z rakoviny je zdravější než ji mít na salámu. Neexistuje způsob, jak se jí vyhnout, ale existuje dost způsobů, jak ji odhalit včas, kdy je léčitelná. Velká onkologická centra nabízí preventivní programy. Proklepnou tě od hlavy k patě a skrz na skrz. V Brně v MOU stojí kompletní preventivní vyšetření 8500,–. Zvaž to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
24.10.21 20:07

Věřím, že se rakovině vyhnout lze. Doporučuji k přečtení knihu „Od diagnózy rakoviny k uzdravení“. Je to super kniha mimo jiné o prevenci. Napsali ji Prof. MUDr. Miloš Pešek, CSc. a Phdr. Petr Novotný. Většina druhů rakoviny není dědičná, dědičné jsou vzorce chování, které jí jdou naproti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
24.10.21 20:11

@Ou to není pravda

Zakladatelko, jestli maminka zemřela třeba na rakovinu vaječníku nebo prsu, je obava na místě.
Dědičnost hraje v onemocnění celkem signifikantní roli
Ovšem jen u některých typů rakovin. Některých se to vůbec netýká.

Záleží na jaký druh rakoviny zemřela tvá maminka popřípadě další rodinní příslušníci.

Zajisti si opravdu dobrého obvodního lékaře, který zná vaši rodinnou historii, a bude Tě mít pod drobnohledem, a samozřejmě ihned, když by se naskytla nějaká pochybnost tak doporučení na speciální pracoviště - onkodiagnostika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 20:15

@sarah1618 zemřela na rakovinu prsu

• Citovat
  • Nahlásit
11968
24.10.21 20:22

Doporučuju zaplatit si tu prohlídku v Brně, v Masarykově onkologickém ústavu (jestli tedy už zase berou, měli tyhle prohlídky zastavené). Vypadá to jako dost peněz, ale do údržby aut lidi nacpou víc, a za ten klid to podle mě stojí. My jsme to dávali jeden rok rodičům i tchánovcům k Vánocům (složili jsme se se sourozenci). Dostali na to poukaz něco ve smyslu „abyste si bez obav užívali chvíle s vnoučaty…“ a fakt je to psychicky nakoplo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
24.10.21 20:42
@Anonymní píše:
@sarah1618 zemřela na rakovinu prsu

Dobře, rakovina prsu má také několik subkategorií.
Některé dědičné jsou jiné méně nebo vůbec.
Toto by bylo asi na konzultaci s onkologem, specializujícím se na carcinom prsu a jeho prevenci.

Máš dobrý postoj, že to chceš řešit, víš, že existují rizika, a máš proaktivní postoj. To je jen dobře. :kytka:
Já bych požádala o konzultaci na nějakém onkologickém pracovišti. Ideálně na nějakém pokud ne vyhlášeném tak s dobrým renomé.

:srdce:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39214
24.10.21 20:45

@Ou Bože můj, ty jsi totálně mimo. Prý,,tak nějak na rakovinu umře každý, kdo se jí dožije". Ty jsi fakt mimon. Už to nekur, blbneš na kvadrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39214
24.10.21 20:49
@PetraKoň. píše:
Věřím, že se rakovině vyhnout lze. Doporučuji k přečtení knihu „Od diagnózy rakoviny k uzdravení“. Je to super kniha mimo jiné o prevenci. Napsali ji Prof. MUDr. Miloš Pešek, CSc. a Phdr. Petr Novotný. Většina druhů rakoviny není dědičná, dědičné jsou vzorce chování, které jí jdou naproti.

Jo? A co třeba půlroční děti s rakovinou? Nebo roční? b Ty taky přebraly vzorce chování a špatně žijí? Řekla bys tuhle kravinu máme takového dítěte, které právě prochází léčbou? Radim ti dobře, nezkoušej to. Mohla by ti rozbít v lepším případě hubu. A bohužel znám lidi s rakovinou, mladé, sportovce, nekuřáky. Tyhle kdy, co tu píšeš, tak ty mně dostávají. A OU, ta totálně zblbla taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
24.10.21 21:03
@inkakřivák píše:
Jo? A co třeba půlroční děti s rakovinou? Nebo roční? b Ty taky přebraly vzorce chování a špatně žijí? Řekla bys tuhle kravinu máme takového dítěte, které právě prochází léčbou? Radim ti dobře, nezkoušej to. Mohla by ti rozbít v lepším případě hubu. A bohužel znám lidi s rakovinou, mladé, sportovce, nekuřáky. Tyhle kdy, co tu píšeš, tak ty mně dostávají. A OU, ta totálně zblbla taky.

Každá na to máme jiný názor, stejně jako dozajista i jiný názor na život celkově. Vycházíme z jiného přesvědčení a víry. Abychom mohly diskutovat o rakovině dětí, musely bychom probrat otázku víry v to, že smrtí existence nekončí a že se rodíme s určitým úmyslem. A z vlastní zkušenosti - pro mne jako onkologického pacienta bylo osvobozující přijmout zodpovědnost za vlastní nemoc, protože tím jsem získala moc se zase uzdravit. Knihu, kterou jsem doporučila napsali renomovaní odborníci, lékaři. A souhlasím s tím, co píšou ostatní, že preventivním vyšetřením zakladatelka získá, přinejmenším klid a zmírnění stresu, což je důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39214
24.10.21 21:15

@PetraKoň. Ne. Není to otázka víry. Je to tato otázka - půlroční dítě taky převzalo špatný vzorec chování?
To co píšeš o přijetí zodpovědnosti, to je tvoje věc. Ale co to dítě?
Ano vyšetření klidně. Ale ani to nikomu nic nezaručí. Leda to, že teď, v této chvíli, je zdravá. Ale za měsíc může být situace jiná.
A nemotej do toho víru. To je úplně jiná otázka a s toto problematikou nesouvisí. Onemocní jak teista, tak i ateista. Co to dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
24.10.21 21:28
@inkakřivák píše:
@PetraKoň. Ne. Není to otázka víry. Je to tato otázka - půlroční dítě taky převzalo špatný vzorec chování?
To co píšeš o přijetí zodpovědnosti, to je tvoje věc. Ale co to dítě?
Ano vyšetření klidně. Ale ani to nikomu nic nezaručí. Leda to, že teď, v této chvíli, je zdravá. Ale za měsíc může být situace jiná.
A nemotej do toho víru. To je úplně jiná otázka a s toto problematikou nesouvisí. Onemocní jak teista, tak i ateista. Co to dítě?

Ale co to dítě? To je individuální. Jak bych mohla takto na dálku a bez znalostí říct, že to a to dítě, má rakovinu proto a proto. Každý má své individuální důvody a předpoklady. Nevím, jaký život žila duše dítěte před tímto životem a o co usiluje v tomto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21892
24.10.21 21:32
@PetraKoň. píše:
Ale co to dítě? To je individuální. Jak bych mohla takto na dálku a bez znalostí říct, že to a to dítě, má rakovinu proto a proto. Každý má své individuální důvody a předpoklady. Nevím, jaký život žila duše dítěte před tímto životem a o co usiluje v tomto.

prosím tě bud zticha ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat