Mám strach z rodičů ve 26 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AnnaM93
Stálice 56 příspěvků 1 inzerát 11.07.19 13:49
Mám strach z rodičů ve 26 letech.

Ahoj holky, už nějak nevím kudy kam.
V únoru jsme se rozešli s manželem, do května jsme spolu ještě bydleli. Nějakým způsobem se pořád snažil, abysme se k sobě vrátili, ale to je už prostě pryč. Žádný návrat nehrozil a nehrozí. No, což. To je jedno, to je jiná kapitola.

Přestěhovala jsem se k mým rodičům. S manželem jsme se dohodli na střídavé péči, protože děti chtěli být tam i tam, docela dobře jsme to skloubili a tak nějak všechno je vyhovující.

Nicméně, situace u mých rodičů je děsná. Moje matka mi to dává pořád sežrat (hlavně kvůli dětem, to jí štve asi nejvíce, pořád se nějakým způsobem snaží, abysme se k sobě vrátili a bla bla bla, ale to u mne nepřipadá už vůbec v úvahu, jak jsem psala).
Když nemám děti, tak mi hlídá každý můj krok. Pořád mi volá, kde jsem, kdy se vrátím, v kolik jsem skončila v práci, že proč teda nejsem ještě doma apod. A, že mě vůbec nezajímá co je s mými dětmi, že co když jim je zima, co když mají hlad atd (podotýkám, že jsou se svým otcem a ještě do nedávna na něj nedala dopustit, jak je úžasný a bla bla bla). Takže já ve svých 26letech nesmím po práci nic, a musím ihned domů a když někam jdu nebo jedu, tak je na mě pak naštvaná, píše mi strašný sms a je na mě hrozně hnusná.

Během těch měsíců, jsem poznala někoho nového, jsme spolu už 4 měsíce (no, spolu, jak on říká, stále se schováváme). Je mi s ním strašně krásně, i jednoho z dětí už zná, strašně si rozumí a mají hezký vztah. Jenže, teď jak jsem se nastěhovala k rodičům a moje máma má nademnou skoro 24hodinový dozor, tak se vídáme málo. A začíná na mě tlačit, že se prostě už schovávat nehodlá, jaký by mi to bylo, kdyby mě taky schovával (jezdíme i na výlety, jsme spolu skoro každý den po mé práci, ale bohužel tak, abych pak byla včas doma a máma nic nezpozorovala). Už mi píše a říká věci typu, že jestli se něco nezmění, tak to skončí, že mi na něm vůbec nezáleží, že když jsem ochotná dál doma mlžet a nic neříkat, že je vidět, kde mám priority, že o něj tady vůbec nejde, že je ten poslední. Že to je hrozný, že pořád sleduju čas, abych byla včas doma, aby náhodou máma něco nepoznala.

Takže vůbec nevím, co mám dělat. Jsem mezi mlýnskými koly. Vím, že je strašně fajn, je to chlap, kterýho jsem vždycky chtěla. Je zodpovědný, milující, hodný atd. Vím, že by se pro mne a děti rozkrájel. Že by dělal první a poslední…
Vůbec nevím co mám dělat. Říkám si, že je to můj život, že přeci záleží na mě, jak s ním naložím. Že s manželem jsme se rozešli v únoru a jen se to všechno táhlo. Že mám svědomí čisté a nic jsem mu neudělala. Že u rodičů bydlím skoro dva měsíce. A přeci mám právo začít znova s tím nejlepším uvážením, ne?…
Jsem úplně zmatená. Pak si na jednu stranu říkám, že co když je ztratím úplně (rodiče)?…Protože jsem si našla někoho nového?…

Vůbec nevím, jak s tím mám naložit. Ale každopádně vím, že je na čase, abych to už vyřešila. Protože ten nový přítel naléhá každý den. Není den, kdybysme to neřešili. Není den, kdy by mě to netrápilo. A asi už to chci mít vyřešené. Takže holky, dámy, ženy?

Jak byste se k této situaci stavily vy?…

A prosím rejpalky a debilní komentáře vynechte, děkuji. To je to poslední oč tu žádám.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3391 příspěvků 11.07.19 13:52

Uplně jednoduše, odstěhovala bych se od rodičů :nevim:

Popokatepetla
Závislačka 3391 příspěvků 11.07.19 13:53

Jo ještě dodám, že do svého (asi někam do nájmu), určitě ne k novému chlapovi po tak krátké době

Uživatel je onlineLily Evans
Ukecaná baba ;) 1786 příspěvků 1 inzerát 11.07.19 13:53

Odstěhuj se. Fakt. Někteří rodiče takhle chovaj a systematicky v tobě pěstujou pocit, že se jim nesmíš vzepřít. U nich ti nebude dobře nikdy.

freeport
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 11.07.19 13:53

S maminkou bych si to vyříkala. Jednoznačně bych ji řekla, že jsem dospělá a svůj život si budu žít po svém. Na tvém místě bych se asi poohlédla po pronájmu. Z takové matky by mě trefil šlak.

AnnaM93
Stálice 56 příspěvků 1 inzerát 11.07.19 13:54

Jenže úplně nemám kam…

cecetka
Echt Kelišová 8465 příspěvků 11.07.19 13:54

Neni nic jednodussiho najit si vlastni bydleni a odstehovat se i s detmi od rodicu. Nebo je v tom problem? :nevim:

Martha03
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 11.07.19 13:55

Odstěhovala bych se od rodičů. Čím méně budou mít přehled o tom kde jsi a co děláš tím lépe. S kým žiješ jim může být úplně jedno, pokud nejsou schopni akceptovat, že tvůj život se vyvíjí dál, tak bych se s nimi na čas nestykala. O milující rodiče nikdy neprijdes. O panovacne panáky co potřebuji neustále radit, komentovat, srazet apod bych tedy nestála.

P4ja
Extra třída :D 10043 příspěvků 11.07.19 13:56

Odešla bych do svého. Rozhodně ne k novému příteli a jeho bych si zatím do bytu a k dětem moc nepouštěla. Myslím, že to ještě má čas.

Mysticlipstick
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 11.07.19 13:57

Nevim o co tve matce jde, prijde mi ze nerikas uplne vse, ptz jinak je tvoje mama zrala na psychiatra dle tveho popisu. Nicmene bych se odstehovala, jednoduchy reseni. Proste vase souziti nedela dobrotu. Co bys chtela poradit vic?

Mysticlipstick
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 11.07.19 13:59
@AnnaM93 píše:
Jenže úplně nemám kam…

No nejlepsi si najit pronajem, to si hledaji i mladsi nez ty. Nevim odkud jsi, ale najit dnes pronajem neni jednoduche, ale casem urcite neco najdes. Ovsem je treba to resit.

brisco
Závislačka 3589 příspěvků 11.07.19 14:03
@Mysticlipstick píše:
Nevim o co tve matce jde, prijde mi ze nerikas uplne vse, ptz jinak je tvoje mama zrala na psychiatra dle tveho popisu. Nicmene bych se odstehovala, jednoduchy reseni. Proste vase souziti nedela dobrotu. Co bys chtela poradit vic?

Když to vezmu z druhé strany, tak kdyby se mi dcera do 26 let stihla vdát, pořídit si děti, rozvést se a nastěhovat se mi s dětmi zpátky domů…taky bych asi byla nervní jak sáňky v létě :nevim:

P4ja
Extra třída :D 10043 příspěvků 11.07.19 14:04
@AnnaM93 píše:
Jenže úplně nemám kam…

Tak holt zatím budeš muset hrát podle pravidel rodičů a sem tam to nějak domluvit.

Ale úplně bych se nenechala manipulovat tvým přítelem. Jeho chování by mě asi spíš odradilo. Nejsm pro nějaké výhrůžky a manipulace A kdyby mně napsal, že to skončí, tak bych to skončila já.

Mysticlipstick
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 11.07.19 14:10
@brisco píše:
Když to vezmu z druhé strany, tak kdyby se mi dcera do 26 let stihla vdát, pořídit si děti, rozvést se a nastěhovat se mi s dětmi zpátky domů…taky bych asi byla nervní jak sáňky v létě :nevim:

Tak to ze ji matka permanentne stalkuje asi nicemu nepomuze. Jsem si vzdy myslela ze rodina si ma byt napomocna. Dcera tam bydli 2 mesice, to neni tak dlouha doba. Muj tata po rozvodu v 26 letech taky bydlel chvili u rodicu, po roce se zas postavil na vlastni nohy. Samozrejme zakladatelka by mela co nejdrive zmizet, tady to asi fungovat nebude.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66869 příspěvků 11.07.19 14:13
@AnnaM93 píše:
Jenže úplně nemám kam…

No a to je prave ten problem, chovas se jako dite, ale desne te sere, ze s tebou rodice jako s dítětem jednaji. Takze postavit se na vlastni nohy, najit svoje bydleni a pak je velka sance, ze se i mamka začne chovat jinak a kdyz ne, tak uz bude v pozici, kdy ji budes moct rict, ze jsi dospela a svepravna.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama