Mám strach, že miminku škodím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 16.03.18 14:52
Mám strach, že miminku škodím

Prosím o radu, mám 2,5 měsíční miminko, od narození do 3 týdnů se uhoupávala v zavinovačce, potom ale přišly problémy s bříškem a chtěla uspávat jen na rukou ve vzpřímené poloze. Vždy jsem ji podsadila zadeček a dala kolínka výš, záda byla hezky zakulacená a po chvíli usnula a já ji položila, tak jsem v tom neviděla problém, spávala dlouho. Jenže poslední dobou už se tak nenechá dát, napíná nohy a chce nosit vzpřímeně narovno, z podsazení se okamžitě vzpouzí,, má dost sílu :roll: usne tak cca za 15-30min, ale uspávám ji hodněkrát denně, protože vydrží vzhuru úplně maximálně hodinu a spí tak 45min.
Za celý den se tedy ty nosící 30 minutovky nasčítají a nechci jí mít v této poloze dohromady dvě tři hodiny, bojím se o její páteř a záda :roll: Nijak jinak se ale zatím uspat nenechala, ani v různých polohach v náručí, v kočárku řve jako tur, vedle mě když jsem ji hladila a zpívala, držela ručky - také výsledek stejný. Šum používám, zavinuti nesnese. Jedine, co jeste zabírá, je chodit venku v satku nebo nositku, ale nesmím se zastavit a musí být ticho, takže pochoduji dokola po zadní verandě :( bohužel jen ji tak uspat a vyndat nejde, má extrémní radar a budí se, i když jí jen potáhnu peřinu, natož vyndat z nosítka. Dávala jsem ji tedy spát x krát denně do nosítka, protože mi to přijde přeci jen ergonomistejsi, než na tech rukach, ale po celých prochozenych dnech už magořím, navíc to nejde, když prší.
Dnes mě napadla poslední možnost - mám ji prostě zkusit dát spát treba do toho kocarku nebo vedle sebe pritulit a nechat ji plakat dokud (snad) neusne? A doufat, že se to za pár dní naučí? Rve mi to srdce, nikdy ji nenechávám plakat, udelala bych pro miminko vse, ale vážně jí nechci zničit záda v její oblíbené poloze :( Teď tedy nevím, jaké řešení je v takové situaci nejlepší.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Soňa Zacharová
Závislačka 2999 příspěvků 16.03.18 15:03

@OhHOney Já uspávala v nosítku/šátku jak jsem měla chuť pak přenesla do postýlky spící to bylo jediné jak mi přes den malý usnul vecer jsem jezdila s postýlkou

Makito
Kecalka 275 příspěvků 16.03.18 15:13

Podle tvého dotazu předpokládám že máš doma holčičku. Nemusíš se bát, takto jí nemůžeš ublížit, musíš jen držet správně hlavičku, než ji udrží sama. Čím bude větší, tak bude více obratnější. Nebude chtít spinkat vždy stejně. Miminko má spinkat na rovné matraci, bez polštáře. Takže nemůže být nic špatného na tom, že chce nosit vzpřímeně. Moje holčička, také chtěla vždy spát se mnou a na mě, cítí tlukot tvého srdíčka, na které je zvyklá od doby, kdy byla v tvém bříšku. Další možností je, že natahuje nožičky protože ji bolí bříško. Můžeš s ní trošku cvičit. Položíš ji na zádička a skrčíš ji nožičky na bříško a zase narovnáš a tak několikrát, samozřejmě jemně. Ať se daří, hlavně z toho nebuď nervózní, nebo ve stresu, maličká to cítí, možná proto i pláče.

ejhle
Závislačka 2643 příspěvků 16.03.18 15:18

Obe moje deti a spanek =velka katastrofa. Zejmena to mladsi vydani. Ja mela triky, jak je uspat. Ale kdyz uspaval tatinek, tak to na ne nefungovalo. A tak uspaval tak, ze drncal v kocarku ( to u vas nefunguje). Nebo si s ditkem lehl do postele, pritulili se, ditko si malinko pobrecelo a uslo. Ne v6dy to bez place jde. Ve Tvem pripade bych se ani tak neobavale o zada miminka. Spise o Tve zada a dusevni zdravi ;) miminko bude vetsi a vetsi a pak uz to nebude pohodlny. Nauc uspavat v postel. Kdyz neusne samo, lehnete si spolu, nejprve ji necim zaujmi (pisnicky, hlazeni…) pak do naruce ( jedno moje ditko v tomto veku usinalo zasadne na me. Ja lezela na zadech, ty jsem mela polstarem. vyvysene a ditko mi lezelo na hrudniku) a ona usne. No a pak ji tam bud nech…nebo si zdrimni taky

Příspěvek upraven 16.03.18 v 18:54

nelinka204
Kecalka 440 příspěvků 11 inzerátů 16.03.18 15:18

@OhHOney ahojky mi malou uspávali skoro do půl roku jen na rukou…zavinovačku ani šatek nesnesla tak jsem jí měla na poštářku 40*60 cm co je do postýlky…jak usla dali jsme do postýlky…potom nám to prokoukla a známí mi půjčili vajíčko spojezdem-takový malí kočárek…jinak malého jsme uspávali ve vibračním lehátku a potom předělali do postele do hnízdečka…ono každé dítě je jiné chce to zkoušet co pomůže…Hanka

Russet
Kelišová 6811 příspěvků 16.03.18 15:58
@Makito píše:
Podle tvého dotazu předpokládám že máš doma holčičku. Nemusíš se bát, takto jí nemůžeš ublížit, musíš jen držet správně hlavičku, než ji udrží sama. Čím bude větší, tak bude více obratnější. Nebude chtít spinkat vždy stejně. Miminko má spinkat na rovné matraci, bez polštáře. Takže nemůže být nic špatného na tom, že chce nosit vzpřímeně. Moje holčička, také chtěla vždy spát se mnou a na mě, cítí tlukot tvého srdíčka, na které je zvyklá od doby, kdy byla v tvém bříšku. Další možností je, že natahuje nožičky protože ji bolí bříško. Můžeš s ní trošku cvičit. Položíš ji na zádička a skrčíš ji nožičky na bříško a zase narovnáš a tak několikrát, samozřejmě jemně. Ať se daří, hlavně z toho nebuď nervózní, nebo ve stresu, maličká to cítí, možná proto i pláče.

Dokud je miminko hodně malé a má vzhledem k tělu celkem těžkou hlavu, vzpřímené nošení moc dobré není. Ale pokud je zakladatelka ráda, ze aspoň v této poloze je dítě zticha, asi bych ji tak nosila. Nebo si nastudovat E. Kiedroňovou. Má různé fígle na nošení dětí.

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 16.03.18 16:11

@Russet
No prave, když už někde zahlednu článek od Kiedronove, tak mam pocit, že mimco přinejmenším poskozuju v této poloze :? Ale co dělat, když v jiné poloze si může oči vyplakat, to už nevím.

Russet
Kelišová 6811 příspěvků 16.03.18 16:13
@OhHOney píše:
@Russet
No prave, když už někde zahlednu článek od Kiedronove, tak mam pocit, že mimco přinejmenším poskozuju v této poloze :? Ale co dělat, když v jiné poloze si může oči vyplakat, to už nevím.

Klid. Nebude to trvat věčně. Přece se z toho nescvokneš.

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 16.03.18 16:13

@ejhle
Děkuju za milý příspěvek, je pravda, že moje záda už asi brzy odejdou a toho dusevniho zdraví už jsou jen zbytky :?

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 16.03.18 16:14

@Russet
Děkuju. Pokusím se :lol:

Russet
Kelišová 6811 příspěvků 16.03.18 16:14
@OhHOney píše:
@Russet
Děkuju. Pokusím se :lol:

A ve vaně se jí líbí?

Jtecka
Nováček 5 příspěvků 16.03.18 16:22

Nebojte se! muj syn mel take obdobi od narozeni do cca 5 mesicu, kdy pres den usinal pouze chovany, od cca 3 mesicu jedine ve vzprimene poloze, zadicka mi dovolil podsadit az usnul…porad jsem cetla a poslouchala, jak je to spatne, ale alternativa nebyla…pak si zvyknul usinat u kojeni a bylo to- ted si kolikrat vzpomenu jak to bylo krasne, kdyz spinkal na mne ;) takze je dost mozne, ze se vam to brzy zmeni, navic kdyz zapracujete na tom, aby usinani netrvalo moc dlouho, urcite holcicce neublizujete -jsou rodice, kteri nosi deti mnohem horsimi zpusoby a take bez zdravotnich nasledku ;) jeste doplnim, ze psychomotoricky je moc sikovny, kriva zada nema ;) proste chtel byt u mamy svym vlastnim zpusobem ;)

Lex1
Kecalka 315 příspěvků 16.03.18 16:27

@OhHOney uspavat na sobě jsi zkusila? Jak už je popsáno výše. V tomto věku jsme jedině takto spaly, většinou obě, bylo to pohodlné a příjemné. Pak v hojdavaku, to milovala, tam spinkala krásně asi do 4 měsíců.

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 16.03.18 16:56

@Jtecka
Dekuju moc, to je přesně ta stejná situace, jako u nas, jsem ráda za zkušenost!
@Lex1
No mě to přijde jako uspavani na mě, nebo to myslis jeste jinak? :) je na mě celou plochou a hlavičku má na hrudníku, pak až usne, tak si spolu lehneme. Ale když se budí musim znovu rychle vstanout a pochodit, to znovu usne.

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 16.03.18 16:57

@Russet
Docela ano, ale nekoupeme denně kvůli ekzémku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělala chybu? Příběh Daniely, která chtěla seriálovou smrt, a přišla televizní

Daniela Šinkorová byla předurčená k tomu stát se hvězdou první kategorie a... číst dále >

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama