Zvláštní bolesti břicha...

27.11.20 22:37

Mám strach, že umřu - zvláštní bolest břicha

Ahoj, je mi 22 let. Asi půl roku chodím po doktorech, že mě pobolívá v podbříšku na levné straně, břico mám někdy hlavně večer i dost oteklé z gynekologie vše v pořádku, byla mi udělána i gastroskopie hadička do krku, v pořádku… bolesti jsou prostě hrozně zvláštní byl mi 3× udělán ultrazvuk břicha v pořádku 2× v dětstí vyoperovaná kýla… jsem už bezradná… nevím co mám dělat nehledně na to, že na poslední kontrole řekl, že to od zad, zmáčkl mi natolik záda, že v nich cítím doteď - asi 3 týdny zpět neustálé brnění… napadá mě snad už jen rakovina… na koho se mám obrátit, nemám už ani radost ze života, v pátek jdu znova na jinou chiruegii, nechci nic zanedbat… není mi dobře fyzicky ani psychycky… připadám ai oteklá jak balón… :,( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14880
27.11.20 22:45

Ne, rakovina to není a sice někdy umřeš, ale ne teď.

Bylas na alergologii? Máš vyloučené potravinové intolrance? Pokud je to od zad, viděl tě fyzioterapeut?

Jinak pokud se vyloučí nemoci, co ti postupně vylučují tak ti tam téměř jistě zbude dráždivý tračník. A ten se léčí kombinací diety lowfodmap a psychoterapií (je potřeba dělat oboje zaráz, protože ta nezvládaná úzkost zhoršuje trávení a špatné trávení zhoršuje úzkost)

http://lowfodmapdieta.cz/

Příspěvek upraven 27.11.20 v 22:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3127
27.11.20 22:47

A co teda zkoušíš na ta záda, pokud je to doktorův tip?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.11.20 22:51

@Ou mám vyloučenou alergii na lepek…

Ostatní ne…

Mám se objednat na alergologii? Obávám se zda gynekologické vyšetření bylo dostatečné, nebo mám s odstupem toho půl roku zavítat znova… nebo počkám co mi řeknou na jiné chirurgii, protože v tom podbříšku malá boule je hmatatelná - tedy bych řekla že kýla :,( 8o :roll: v pátek jdu tak uvidím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.11.20 22:52

@MrsNorris nevím co mám dělat :( v podstatě rekl je to asi nerv, může to dělat od zad… a nic víc… :( na jakekoliv cviceni nemam naladu… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
27.11.20 22:52

@Terulinka1998 už zase? :roll:
Měla bys vyhledat nějakého odborníka, ale internistu tedy nemyslím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20531
27.11.20 23:18
@Terulinka1998 píše:
Ahoj, je mi 22 let. Asi půl roku chodím po doktorech, že mě pobolívá v podbříšku na levné straně, břico mám někdy hlavně večer i dost oteklé z gynekologie vše v pořádku, byla mi udělána i gastroskopie hadička do krku, v pořádku… bolesti jsou prostě hrozně zvláštní byl mi 3× udělán ultrazvuk břicha v pořádku 2× v dětstí vyoperovaná kýla… jsem už bezradná… nevím co mám dělat nehledně na to, že na poslední kontrole řekl, že to od zad, zmáčkl mi natolik záda, že v nich cítím doteď - asi 3 týdny zpět neustálé brnění… napadá mě snad už jen rakovina… na koho se mám obrátit, nemám už ani radost ze života, v pátek jdu znova na jinou chiruegii, nechci nic zanedbat… není mi dobře fyzicky ani psychycky… připadám ai oteklá jak balón… :,( :(

Kdyby to byla rakovina, tak na tu by se po těch x vyšetřeních, která jsi absolvovala, přišlo.
To bude od páteře, od té může kromě vlasů bolet všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4950
27.11.20 23:22

@Terulinka1998 a nemůžou to být srůsty? To se po operacích stává, navíc po operacích břicha úplně běžně a to bolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
28.11.20 01:01

Ahojky mě napadly dvě příčiny z kterých bolelo břicho mě. Taky jsem chodila na gastro, alergolog… A nic nenašli.

1. opravdu to může být ze zad. Skončila jsem takhle v nemocnici na 10 dní aby že všech možných testu nic nenašli. Pohmatali záda a poslali na rehabky následně jsem cvičila i sama a zlepšilo se to. Nemusí to být od skripleho nervu, ale hold můžeš mít problémy s páteří v oblasti beder pak sedí bolesti do břicha.

Na to zabere vážně jen cvičení a správné postavení těla. Rehabky jsou nejlepší z krok naučí tě tam základy jak stát, sedět, určitě ti dají magnet ten mi pomohl nejvíc..

1. když jsem to řešila loni znovu nebylo to od zad.. Na gastru nic nenašli. Alergie vyloučené. Ale! Alergie a intolerance je něco jiného.

Na gastru mi doporučila hlídat si potraviny které jim. Začít třeba vyloučením mléčného, lepku.. A pokračovat.. Psát si deníček, cokoli ti dělá špatně vyzkoumat zpětně až 2 dny. A tohle mi pomohlo. Intolerance nejsou věcné. Stačí omezení nebo vysazení na nějaký interval. Poté zkusit, tělo se s tím zase může srovnat a můžeš znovu třeba ty potraviny jist.. Ale až po čase co od toho mělo detox.
Bohužel je to zdlouhavé hledání ale nakonec pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
28.11.20 09:19

Může to být skřípnutý nerv v oblasti bederní páteře. Bolest v těchto případech může vystřelovat do nohou či břicha a můžou se objevit i otoky. Podle popisu to vypadá, že se k tomu přiklání i doktor. V tvém případě bych zkusila párkrát zajít na fyzioterapii a poctivě cvičit cviky, co ti tam dají. Problémy pohybového aparátu dokáží způsobit nesnesitelné bolesti a mnoho lidí si to bohužel neuvědomuje. Uvidíš, jestli ti fyzioterapie pomůže. Při nejhorší tím nic nemůžeš pokazit.
Můžeš si také zkusit vyžádat MRI, kde by byla vidět případná vyhřeznutá ploténka či další změny v tkáni. Bude to ale asi stát dost přesvědčování, protože doktoři ho z nějakého důvodu v těhle případehc neradi dělají,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24899
28.11.20 17:15
@Berry77 píše:
@Terulinka1998 už zase? :roll:
Měla bys vyhledat nějakého odborníka, ale internistu tedy nemyslím
Že je to ta, co tu dávala fotku, na které vypadala normálně a přitom měla pocit, že je celá nafouklá.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
28.11.20 18:16

@vokishka jo :mrgreen:
Nějaká diagnóza tam určitě bude :lol: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...