Mám strach, že už mi nikdo nepomůže - psychika?

Anonymní
17.2.16 12:47

Mám strach, že už mi nikdo nepomůže.Psychika??

Ahoj, muzu mit dotaz…Uz skoro pul roku jsem ma tom zdravotne spatne, zkrátím to.Je mi 28, mám dvě malé děti.. nejdriv nevolnosti a bolesti bricha, prosla jsem odbery, vysetreni zaludku gastro, sono bricha a nic se nenaslo..chvilku byl klid a pred svatky zacalo hrozne motani a tlaky v hlave, nekdy i s bolesti, delalo se mi zle v obchode, kde bylo vic lidi, prosla jsem dalsim vysetrenim orl, ocni, psycholog..Nakonec jsem sla i k psychiatrovi, prvni lek cipralex jsem po 4 dnech vysadila.ptze jsem mela hrozne stavy.ted beru tyaneptin mylan uz 6 tyden, bohuzel pred 14 dny zase extremni zhorseni, bolelo mě i za krkem, tak jsembyla u fyzioterapeutky a taky nic. uz radsi ani neridim, nechodim nikam, ptze mam strach, kdy se mi udela spatne, hlava se mi mota porad, jen chvilkama je spíš hur, až na omdlení a nejsem schopná nic, vstávám unavená a je mi do breku, když mi nemá kdo pomoct… poslali me na internu, tam vse v poradku, rtg krni patere taky ok a jeste půjdu na mr mozku, ale vypada to, ze je to vse od nervu..Ale muj psychiatr mi nechce dat jine leky, dokud nevylouci tel.pricinu.ale ja mam vse v poradku a nevim, co mam ted delat. Jedine, co muze delat, je pry hospitalizace na psych. oddeleni..Ja ale nejsem blazen, vse mi funguje, jen ta hlava a uz nevim, na koho se obrátit. bojím se sama vysadit tyhle léky, a jiné mi dát nechce..mam doma dve male deti a strach, co bude dal, jsem mama na 10%…A tak strašně bych chtěla být zase zdravá veselá máma…Děkuju za každý názor nebo zkušenost… :zed: :zed:
omlouvám se za anonym, ale je toho tolik, že nechci, aby to tady každý řešit..Druhá strana rodiny by ze mě udělala blázna hned :( :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4682
17.2.16 12:51

A u psychologa jsi byla na kolika sezeních?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
17.2.16 12:53

A jaka je otazka??
Pokud myslis, ze je to od nervu, vis, odkud to prameni? Nejake problemy doma, s detmi, manzelem…?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.2.16 12:54

Byla jsme asi 4krát, vždycky po třech týdnech. Je to taková starší paní..Ale mě osobně to vůbec nepomáhá..vypovídám se i rodičům nebo sestře a ona mi jen říká, nedělejte žádná rozhodnutí, vyčkejte…jenže mně je čím dál hůř a za chvílí už to snad nedám vůbec.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
58662
17.2.16 12:55

Nechala bych se hospitalizovat :think: po čem přišlo to zhoršení, stalo se něco? Psychika je strašná sviňa, já jsem kvůli tomu na kupě už víc jak rok :zed: ale vim, že je to tim a zatím se s tím dá žít. Kdyby nedalo, nechám se hospitalizovat a pak se uvidí. Pokud je chlap na Tvé straně, t ak je to v klidu, zbytek rodiny ať si trhne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
17.2.16 12:56

To vypada na nejakou uzkostnou poruchu/agorafobii, nic neobvykleho. S tim cipralexem jsi mela vydrzet, SSRI poradne zabirat zacnou az po cca mesici, prvnich 14dnu nasleduje paradoxne zhorseni, ale to ti psy. urcite vystvetlil.

Příspěvek upraven 17.02.16 v 12:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.16 12:58

@Lutonka Právě, že žádný problém jsme neřešili, dětí jsou živější a s manželem se občas neshodneme, ale tak jako všude a nevím, proč..Jen hledám někoho, kdo si tím třeba taky prošel a co mu pomohlo..Nikdo mi ani neřekl žádnou diagnózu, jen mi dal léky a když už je mám 6 týdnů a nic, tak jsme myslela, že mi dá jiné nebo něco k nim, ale žene mě hned do nemocnice..Nevím, zvažuju to, jestli by mi tam třeba pomohli trochu rychleji..Zase nemůžu na dlouho od dětí..už jsem zoufalá, všude si mě jen přehazují.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
27270
17.2.16 13:00

Podívej, jestli je to psychosomatické, tak ti nezbude, než asi ta psychiatrie. Nejsi blázen, jen jsi prostě nemocná. Ber to stejně, jako bys měla rozhozený třeba žlučník, no. Je to jenom nemoc. A nic špatného. Tak neblázni a doktora poslechni.
A antidepresiva jsou prostě běh na dlouhou trat, s tím musíš počítat. Než se začne projevovat účinek, tedy kladný, může to trvat i dva měsíce. A i tak to bude jenom slabé. Prostě počítej s tím, že to bude trvat déle, ale lepší to prostě jednou bude. Hlavně je nikdy sama nevysazuj, jedině po poradě s lékařem.

Příspěvek upraven 17.02.16 v 13:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.16 13:01

@Katydr Cipralex mi nesedl, brala jsem půlku a vůbec jsem nespala, mravenčení v hlavě, hrozné myšlenky, to s emi nikdy nestalo, tak jsem to po konzultaci vysadila..Ale téď beru jiné už 6 týdnů a nic..říkám si, jestli budu ještě někdy normálně moct někam jít a radovat se ze života.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
335
17.2.16 13:01

Taky by nebylo od veci zkusit jineho psychiatra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.16 13:03

:hug: :hug: Ani nevíš, jak ti rozumím, jsem na tom podobně. Byla jsem hrozně zničená a vyčerpaná, časem se to zlepšuje, už je i třeba týden, kdy je mi úplně dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.2.16 13:04

@martina.se Právě, že se nic nestalo, bylo mi řečeno, že to může být víc stresu nastřádaného za čas..Já jsem od malička hodně emoční a všechno si beru, nejsme hádavá a spoustu věcí držím v sobě a neřeknu..Ale tohle je fakt strašný..Manžel je na mé straně, ale horko těžko sháníme hlídání, protože mám všechny daleko a nedovedu si to představit.

• Nahlásit
  • Citovat
4472
17.2.16 13:04
@Anonymní píše:
Ahoj, muzu mit dotaz…Uz skoro pul roku jsem ma tom zdravotne spatne, zkrátím to.Je mi 28, mám dvě malé děti.. nejdriv nevolnosti a bolesti bricha, prosla jsem odbery, vysetreni zaludku gastro, sono bricha a nic se nenaslo..chvilku byl klid a pred svatky zacalo hrozne motani a tlaky v hlave, nekdy i s bolesti, delalo se mi zle v obchode, kde bylo vic lidi, prosla jsem dalsim vysetrenim orl, ocni, psycholog..Nakonec jsem sla i k psychiatrovi, prvni lek cipralex jsem po 4 dnech vysadila.ptze jsem mela hrozne stavy.ted beru tyaneptin mylan uz 6 tyden, bohuzel pred 14 dny zase extremni zhorseni, bolelo mě i za krkem, tak jsembyla u fyzioterapeutky a taky nic. uz radsi ani neridim, nechodim nikam, ptze mam strach, kdy se mi udela spatne, hlava se mi mota porad, jen chvilkama je spíš hur, až na omdlení a nejsem schopná nic, vstávám unavená a je mi do breku, když mi nemá kdo pomoct… poslali me na internu, tam vse v poradku, rtg krni patere taky ok a jeste půjdu na mr mozku, ale vypada to, ze je to vse od nervu..Ale muj psychiatr mi nechce dat jine leky, dokud nevylouci tel.pricinu.ale ja mam vse v poradku a nevim, co mam ted delat. Jedine, co muze delat, je pry hospitalizace na psych. oddeleni..Ja ale nejsem blazen, vse mi funguje, jen ta hlava a uz nevim, na koho se obrátit. bojím se sama vysadit tyhle léky, a jiné mi dát nechce..mam doma dve male deti a strach, co bude dal, jsem mama na 10%…A tak strašně bych chtěla být zase zdravá veselá máma…Děkuju za každý názor nebo zkušenost… :zed: :zed:
omlouvám se za anonym, ale je toho tolik, že nechci, aby to tady každý řešit..Druhá strana rodiny by ze mě udělala blázna hned :( :zed:

ahoj zakladatelko, doporučila bych ti zvážit cestu a objednat se k nějakému dobrému doktorovi, zabývající se psychosomatikou (u Hnízdila budou asi fronty, ale jistě ti dá doporučení na své kolegy/kolegyně) Je to lepší, než ze sebe dělat pokusného králíka na různé druhy léků a lítat po všelijakých vyšetřeních (doporučuju knížku Mým marodům)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
17.2.16 13:05

Zkzsila bych jinou psycholozku, evidentne k teto nemas duveru. Tedy pokud jsi si jista ze to je psychickeho puvodu. Jinak bych i doporucovala (pokud mas pocit ze to je od neceho jineho, cinskou celostni medicinu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
17.2.16 13:06

Dobry den,
Napiste mi zpravu, mozna vim jak pomoct, hlavne v klidu, nestresujte se jeste vic, tim se vse zhorsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama