Mám teplotu a kojím novorozence, nakazí se?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucimiminko
Stálice 74 příspěvků 21.01.18 21:01
Mam teplotu a kojim novozence, nakazi se?

Chtela bych se zeptat na radu, mam 4 tydenni miminko plne kojene. Dostala jsem dneska teplotu, 37.5. Bojim se, ze chlapecka nakazim. Prodelala jste nektera chripku s tak malym miminkem, aniz by se od vas nakazil? A muzu kojit i kdyz by mi teplota stoupla nad 38? Cetla jsem tu, ze by se s horeckou kojit nemelo, ale ja nechci prechazet na UM. :,(

Reakce:
selia
Ukecaná baba ;) 2058 příspěvků 7 inzerátů 21.01.18 21:06

Nejspíš se nenakazí. S horečkou se doporučuje nekojit pouze proto, že kojení je taky námaha. Já kojila s horečkou víckrát, po porodu prvního jsem byla unavená a furt na hromadě, jemu nebylo nikdy nic.

chaela
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 2 inzeráty 21.01.18 21:07

Ahoj, já jsem při teplotách vždy kojila. Srážet jsem se je pokoušela všemožně jinak, než léky. Když už to nešlo, tak paralen hned po kojení. Nikdy se ode mě mimino nenakazilo, vyjma rýmy, kterou si doma předáváme navzájem všichni.

lisma
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 21.01.18 21:09

Kojiť je naopak veľmi vhodné, dávaš miminku mliekom protilátky. Malý sa odomňa nikdy nenakazil a to som zimu po pôrode marodila niekoľkokrát.

Ketris
Echt Kelišová 9590 příspěvků 21.01.18 21:11

Potěším tě.. Je vlastně dobře že jsi nemocná a kojíš - do mléka se to nedostane a dítě si tím buduje větší imunitu :kytka:

Laddmie
Závislačka 3377 příspěvků 21.01.18 21:15

Já kojila se zánětem průdušek, teploty, zimnice a novorozenec zdravý jak řípa ;) Neboj se a koj.

Jana206
Nadpozemská drbna 26564 příspěvků 21.01.18 21:18

Nenakazi. A jedine obdobi, kdy jsem ve svem dospelem zivote mela horecky, tak po porodech v sestinedeli. Telo oslabené, imunita v háji. Tak male miminko se mi nikdy nenakazilo. Ma protilatky jeste z tehotenstvi a v MM.

Helileli
Závislačka 3054 příspěvků 21.01.18 21:24

Jak bylo řečeno, kojením mu dáváš protilátky. Nesahej si na pusu a celkově na obličej, když sahas na dítě, než ho vezmeš, umyj si ruce teplou vodou a mýdlem. Případně posmrkane kapesníky ihned splachuj do záchoda, ať nemáš doma infekční materiál. A hlavně žádnou paniku, srazej případnou horečku brufenem, ten nejde do mléka tolik jako paracetamol, protože má větší molekuly.

Laddmie
Závislačka 3377 příspěvků 21.01.18 22:00

@Helileli
Ale při kojení se smí jen paralen, ne? Teda tak mi to vždy říkala lékařka.

Lucimiminko
Stálice 74 příspěvků 21.01.18 22:05

Moc dekuju vsem za rady, povzbudilo me to. Kojit budu dal, dala jsem si k posteli desinfekci na ruce a kdyz ho budu brat tak si ruce natru. Jinak jsem si po kojeni vzala jeden paralen a citim, ze se mi ulevuje. Jdu spat, ceka me noc plna kojeni, tak at jsem na to trochu vyspala.

Jannnkaaa
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 21.01.18 22:09

Ano, já měla taky přes 38 a kojila jsem, malá byla v pořádku, teplotu jsem srážela pocenim pod vrstvami peřin a dek

Jana206
Nadpozemská drbna 26564 příspěvků 22.01.18 05:52
@Laddmie píše:
@Helileli
Ale při kojení se smí jen paralen, ne? Teda tak mi to vždy říkala lékařka.

Muze se i Ibalgin, Brufen nebo neco podobneho. Me ho dokonce naordinoval lékař na počínající zánět žil. Vyzkumy postupně ukazaly, ze ta hysterie kolem léků je zbytecna. Do MM se dostane naproste minimum a léků skutecne kontraindikovanych je malo. A nepatri mezi ty dostupne volně.
Oproti tomu v dnesni době soudnich sporů se vyrobci chrání a v pribalovem letaku napíší bud, ze se lek nesmí nebo prevedou odpovednost na lékaře.

dickys
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 22.01.18 08:27

Koj normalne, já kojila i se 40 horečkou, i když bylo znát, že jsem mela méně mlíka. Dítě se nakazit může a nemusí, já byla zatím při kojení nemocná 3× a 2× to ode mě chytila i malá. A můžeš si vzít jak paralen tak Brufen.

Laddmie
Závislačka 3377 příspěvků 22.01.18 21:05

@Jana206

Díky :kytka:

Lucimiminko
Stálice 74 příspěvků 24.01.18 15:08

Dekuji moc za rady, moc mi to pomohlo, uz jsem zase fit a malickej nic nedostal..????

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >