Reklama

Mám teplotu a kojím novorozence, nakazí se?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucimiminko
Stálice 74 příspěvků 21.01.18 21:01
Mam teplotu a kojim novozence, nakazi se?

Chtela bych se zeptat na radu, mam 4 tydenni miminko plne kojene. Dostala jsem dneska teplotu, 37.5. Bojim se, ze chlapecka nakazim. Prodelala jste nektera chripku s tak malym miminkem, aniz by se od vas nakazil? A muzu kojit i kdyz by mi teplota stoupla nad 38? Cetla jsem tu, ze by se s horeckou kojit nemelo, ale ja nechci prechazet na UM. :,(

Reklama

Reakce:

selia
Ukecaná baba ;) 1966 příspěvků 9 inzerátů 21.01.18 21:06

Nejspíš se nenakazí. S horečkou se doporučuje nekojit pouze proto, že kojení je taky námaha. Já kojila s horečkou víckrát, po porodu prvního jsem byla unavená a furt na hromadě, jemu nebylo nikdy nic.

chaela
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 21.01.18 21:07

Ahoj, já jsem při teplotách vždy kojila. Srážet jsem se je pokoušela všemožně jinak, než léky. Když už to nešlo, tak paralen hned po kojení. Nikdy se ode mě mimino nenakazilo, vyjma rýmy, kterou si doma předáváme navzájem všichni.

lisma
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 21.01.18 21:09

Kojiť je naopak veľmi vhodné, dávaš miminku mliekom protilátky. Malý sa odomňa nikdy nenakazil a to som zimu po pôrode marodila niekoľkokrát.

Ketris
Echt Kelišová 9354 příspěvků 21.01.18 21:11

Potěším tě.. Je vlastně dobře že jsi nemocná a kojíš - do mléka se to nedostane a dítě si tím buduje větší imunitu :kytka:

Laddmie
Závislačka 3375 příspěvků 13 inzerátů 21.01.18 21:15

Já kojila se zánětem průdušek, teploty, zimnice a novorozenec zdravý jak řípa ;) Neboj se a koj.

Jana206
Nadpozemská drbna 26375 příspěvků 21.01.18 21:18

Nenakazi. A jedine obdobi, kdy jsem ve svem dospelem zivote mela horecky, tak po porodech v sestinedeli. Telo oslabené, imunita v háji. Tak male miminko se mi nikdy nenakazilo. Ma protilatky jeste z tehotenstvi a v MM.

Helileli
Závislačka 2859 příspěvků 21.01.18 21:24

Jak bylo řečeno, kojením mu dáváš protilátky. Nesahej si na pusu a celkově na obličej, když sahas na dítě, než ho vezmeš, umyj si ruce teplou vodou a mýdlem. Případně posmrkane kapesníky ihned splachuj do záchoda, ať nemáš doma infekční materiál. A hlavně žádnou paniku, srazej případnou horečku brufenem, ten nejde do mléka tolik jako paracetamol, protože má větší molekuly.

Laddmie
Závislačka 3375 příspěvků 13 inzerátů 21.01.18 22:00

@Helileli
Ale při kojení se smí jen paralen, ne? Teda tak mi to vždy říkala lékařka.

Lucimiminko
Stálice 74 příspěvků 21.01.18 22:05

Moc dekuju vsem za rady, povzbudilo me to. Kojit budu dal, dala jsem si k posteli desinfekci na ruce a kdyz ho budu brat tak si ruce natru. Jinak jsem si po kojeni vzala jeden paralen a citim, ze se mi ulevuje. Jdu spat, ceka me noc plna kojeni, tak at jsem na to trochu vyspala.

Jannnkaaa
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 21.01.18 22:09

Ano, já měla taky přes 38 a kojila jsem, malá byla v pořádku, teplotu jsem srážela pocenim pod vrstvami peřin a dek

Jana206
Nadpozemská drbna 26375 příspěvků 22.01.18 05:52
@Laddmie píše:
@Helileli
Ale při kojení se smí jen paralen, ne? Teda tak mi to vždy říkala lékařka.

Muze se i Ibalgin, Brufen nebo neco podobneho. Me ho dokonce naordinoval lékař na počínající zánět žil. Vyzkumy postupně ukazaly, ze ta hysterie kolem léků je zbytecna. Do MM se dostane naproste minimum a léků skutecne kontraindikovanych je malo. A nepatri mezi ty dostupne volně.
Oproti tomu v dnesni době soudnich sporů se vyrobci chrání a v pribalovem letaku napíší bud, ze se lek nesmí nebo prevedou odpovednost na lékaře.

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 22.01.18 08:27

Koj normalne, já kojila i se 40 horečkou, i když bylo znát, že jsem mela méně mlíka. Dítě se nakazit může a nemusí, já byla zatím při kojení nemocná 3× a 2× to ode mě chytila i malá. A můžeš si vzít jak paralen tak Brufen.

Laddmie
Závislačka 3375 příspěvků 13 inzerátů 22.01.18 21:05

@Jana206

Díky :kytka:

Lucimiminko
Stálice 74 příspěvků 24.01.18 15:08

Dekuji moc za rady, moc mi to pomohlo, uz jsem zase fit a malickej nic nedostal..????

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >