Mám termín porodu a jsem Covid pozitivní...kdo má zkušenost?

210
7.1.21 17:35

Mám termín porodu a jsem Covid pozitivní...kdo má zkušenost?

Ahoj holky,
prožívám opravdu těžké období. Už mám 10.den příznaky Covidu, které se zhoršují, jsem slabá, mám zvýšenou teplotu, bolí mě hlava, klouby, průjmy, jsem zahleněná (to už jsem byla druhou půlku těhu, když jsem byla jinak zdravá)
Chci se zeptat, kdo s Covidem před porodem mate zkušenost? Strašně se bojím všeho, co bude… :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
61704
7.1.21 17:50

@ashanthe zavolej do porodnice.. Jsi už v termínu nebo ne? Máš pozit test? Nebo jen dedukce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22360
7.1.21 17:51

Mas jen priznaky, nebo jsi pozitivne otestovana? Za jak dlouho mas termin?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
7.1.21 18:19

@martina.se
Termín mám dnes a pozitivní jsem určitě, přítel byl na testu a máme to doma všichni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
7.1.21 18:21

@mroe
Dnes mám termín, v neděli jsem byla v porodnici na UZ a monitoru…naštěstí vše v poradku…to už mi nebylo dobře…tam mi sestřička rikala, ze se ke mne budou chovat stejně, ať už jsem + nebo -

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22360
7.1.21 18:28
@ashanthe píše:
@martina.se
Termín mám dnes a pozitivní jsem určitě, přítel byl na testu a máme to doma všichni…
A proc jsi na testu jeste nebyla ty, v takove situaci? Jsi v karantene, mozna pozitivni, tak to hlavne vsude hlas. A byt tebou, necham si co nejdriv udelat PCR.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
7.1.21 18:28

Okamžitě bych jela do porodnice a ideálně porod, CS nebo vyvolat, podle tvého stavu. Nebo bych trvala na stálém monitoru dítěte. Ono se o tom vůbec nemluví, ale Covid muže ucpat placentu a pupečník tromby a pak jde o minuty. Jsem ve spojení s maminkou, která takto o dítě přišla, v zahraničních mediích tyto případy popisovali již na jaře a v našem zdravotnictví zase proaktivita 0. Těhotné sloužící lékařky si raději píchají miniheparin. Rozhodně se nenechat odbít ve stylu Panadol a ležet! :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22360
7.1.21 18:31
@Danuska89 píše:
Okamžitě bych jela do porodnice a ideálně porod, CS nebo vyvolat, podle tvého stavu. Nebo bych trvala na stálém monitoru dítěte. Ono se o tom vůbec nemluví, ale Covid muže ucpat placentu a pupečník tromby a pak jde o minuty. Jsem ve spojení s maminkou, která takto o dítě přišla, v zahraničních mediích tyto případy popisovali již na jaře a v našem zdravotnictví zase proaktivita 0. Těhotné sloužící lékařky si raději píchají miniheparin. Rozhodně se nenechat odbít ve stylu Panadol a ležet! :cert:

Radis ji pekne, ale uplne zbytecne. Dokud se nenecha otestovat, nic z toho, co jsi ji poradila, nemuze ocekavat. Neni pozitivni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12949
7.1.21 18:34
@ashanthe píše:
@martina.se

A tys na pcr testu nebyla proc? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
7.1.21 18:35

@mroe psala, ze to mají doma všichni, tak tady není o čem…u nás doma se to stalo taky, dotáhl to jeden, onemocněli všichni…, ma příznaky, je ji čím dal hůř…hele, v tomhle je lepší byt proaktivní, než pak aby bylo, nedej bože, pozdě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22360
7.1.21 18:50
@Danuska89 píše:
@mroe psala, ze to mají doma všichni, tak tady není o čem…u nás doma se to stalo taky, dotáhl to jeden, onemocněli všichni…, ma příznaky, je ji čím dal hůř…hele, v tomhle je lepší byt proaktivní, než pak aby bylo, nedej bože, pozdě…

Proaktivni nebo hystericka? To, co jsi popsala je nesmysl, dokud se nenecha otestovat( nechapu, na co ceka), nikdo kolem ni takhle skakat vazne nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
7.1.21 19:05

@mroe Proaktivní, proboha :roll: Taky nechápu, na co čeká - samozřejmě předpokládám, že se co nejrychleji nechá otestovat nebo by jí ty testy udělali při příjmu, ale pokud je pozitivní celá rodina a jí je čím dál tím hůř, tak tady není o čem. :roll: Hele, já už jsem jedno mrtvé dítě rodila a je 1000× lepší být hysterická, než potom řešit kremaci a další rok žít ve výčitkách, proč jsem nejednala tak nebo tak. Ale těžko vysvětlovat někomu, kdo si ničím takovým neprošel, dikybohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22360
7.1.21 19:09
@Danuska89 píše:
@mroe Proaktivní, proboha :roll: Taky nechápu, na co čeká - samozřejmě předpokládám, že se co nejrychleji nechá otestovat nebo by jí ty testy udělali při příjmu, ale pokud je pozitivní celá rodina a jí je čím dál tím hůř, tak tady není o čem. :roll: Hele, já už jsem jedno mrtvé dítě rodila a je 1000× lepší být hysterická, než potom řešit kremaci a další rok žít ve výčitkách, proč jsem nejednala tak nebo tak. Ale těžko vysvětlovat někomu, kdo si ničím takovým neprošel, dikybohu.

Mne to nevysvetluj. Mne by spis zajimalo, na co ceka. Problem mela uz v nedeli, ted je ctvrtek a uz v nedeli sla klidne s priznaky na kontrolu, mezi ostatni matky… A jak to, ze jeste nemela test, kdyz je v karantene?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
7.1.21 19:19

@mroe Těžko říct. :nevim: Bohužel ale vím, že někteří nakažení, kterým nebylo dobře, mezi lidi normálně šli třeba do práce…spoléhali na to, že když neztratili čich, tak to nemůže byt Covid… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22360
7.1.21 19:28
@Danuska89 píše:
@mroe Těžko říct. :nevim: Bohužel ale vím, že někteří nakažení, kterým nebylo dobře, mezi lidi normálně šli třeba do práce…spoléhali na to, že když neztratili čich, tak to nemůže byt Covid… :nevim:

Pise, ze ma priznaky deset dni. Pritel nevim jak dlouho, ale je pozitivni, doma to maji udajne vsichni. Pak uz ale musi byt v karantene nejaky cas, takze jak to, ze jeste nebyla na testu? Odpoved se nejspis nedozvime, pocitam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat