Mám to brát jako konec?

Anonymní
23.9.21 08:19

Mám to brát jako konec?

Omlouvám se za anonym, ale je to pro me citlivé téma.

Pracuji od prosince v jedné firmě na pozici správce sociálních síti. Všechno bylo v pořádku, jen jednou jsme řešili nějaké neshody, že jsem neodpracovala dostatečný počet hodin během března, protože jsem byla nějak dlouhodobě nemocná. Ale to se vyřešilo a zase jsem do toho najela a všechno bylo Ok.

Bohužel jsem se dostala do tíživé rodinné situace začátkem září a podepsalo se to i na me psychice a duševní pohodě a zdraví - upadla jsem do deprese, začaly mi úzkosti a celkově jsem z toho všeho byla hodně špatná. Do práce jsem to dala vědět, že řešíme náročnou situaci a že aktuálně nejsem schopna naplno pracovat a potřebuji nějaký čas volno nebo snížit pracovní zátěž. Napsali mi, že není problém a ať dám vědět, až to bude lepší a budu schopna se vratit. Komunikovali jsme takto teď poslední dva týdny, já jsem si minulý týden řekla, že tento týden už určitě dorazím, že jsem už snad v pořádku, bohužel v pondělí další panický záchvat a hrozny propad na dno. Napsala jsem minuly týden, že už jsem snad v poradku, bohužel jsem nebyla a je mi teď hrozně blbé znovu psát, že ještě v pořádku nejsem a proto jsem tento týden nepřišla. Od minulého týdne mi ale z práce ještě nenapsali/neodepsali na předchozí zprávu a já se teď bojím, že jsou na mě naštvaní a dali mi třeba během těch dvou týdnu výpověď nebo to plánují udělat, protože jsem tam teď 2 týdny nebyla a na ničem moc nepracovala.

Není to plný úvazek, je to poloviční úvazek (brigada) a já nevím, jak moc to u tohoto chodí, zda mi musí nějak dát dopředu vědět, že mi chtějí dát výpověď nebo to se mnou musí nejdříve nějak konzultovat. V minule práci jsem normálně výpověď dala já, takže jsem neřešila, jak to je z jiné strany, když mě asi chce vyhodit zaměstnavatel.
Já bych o tu práci nerada přišla, bavila mě a i ten kolektiv a šéf byl fajn, o to více by me mrzelo o to přijít :(
Má někdo nějakou zkušenost nebo vyzná se v tomto někdo a může mi poradit? Může mi dát jen tak výpověď nebo to se mnou musí nejdříve komunikovat a můžu to případně odmítnout a pokusit se jej přesvědčit, že chci zůstat a ještě to zkusit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27375
23.9.21 08:26

A ty se někde léčíš, máš neschopenku, nebo prostě jen píšeš do práce, že ti není dobře? Tenhle týden jsi měla přijít a a i jsi jim nenapsala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
23.9.21 08:28

Tak tam zavolej a domluv se, hlavu ti nikdo neutrhne. Dělat mrtvého brouka se nevyplatí, jestli jsou s tebou spokojení, tak snad nemají důvod s tebou rušit spolupráci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
23.9.21 08:37

Ze své zkušenosti z jakékoliv firmy je nejhorší nekomunikovat a nepřipravit je na situaci dostatečně dopředu. Být tebou bych zavolala a zeptala se, jestli je třeba možnost pracovat z domova (jestli zvládáš) a nebo jakým způsobem bys jim v takové situaci mohla pomoct. A zmínila bych i, že je ti to hloupé, protože tu práci máš ráda, bla bla.
Prostě jim jasně sdělit 1. chci u vás pracovat, mám práci a vás ráda, 2. pojďme vymyslet řešení pohodlné pro obě strany.
Dobře to dopadne, neboj :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 08:38

@pikola neschopenku nemám, tento týden jsem se poprvé dostala k psychiatrovi, bohužel měl plno a čas byl až teď - s depresemi a úzkostmi jsem se zatím neléčila, ale až teď se to u mě nějak rozjelo, i když podle praktické doktorky k tomu dispozice byly, v rodině se s tím léčí mamka i mladší sestra…takže teprve teď začínám pořádně léčbu, protože predtim s tím problémy nebyly. Jinak já jsem jim minuly týden dala vědět, že už tento týden dorazím, ale že to nevím a dám vědět během tohoto týdne (protože chodím jen dva dny v týdnu do kanceláře a zbytek mám home office) - v pondělí jsem se bohužel znovu absolutne sesypala, hrozny panický záchvat, myslela jsem, že mám snad infarkt (ve 27 letech snad ne) a bylo mi hrozně, hned v úterý tento týden jsem jim dala vědět, že to nedávám a že tento týden to ještě nevidím. Ale že se už lecim a dostávám léky. Ale oni mi neodpovedeli ještě a bojím se toho nejhoršího :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
90
23.9.21 08:39

P. S. Pokud jsi na neschopence, výpověď ti dát nemůžou. Pokud nejsi, nemusí to s tebou nijak konzultovat, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 08:40

@Jolka86 jo, já jsem tam volala včera, ale nikdo to nebral - vim, že tento týden mají nějakou akci, kde jsou moji šéfové, takže možná proto nekomunikují - ale stejně to ve mně hlodá :(

• Citovat
  • Nahlásit
11485
23.9.21 08:41

Tak hlavně bych to neresila vypisovanim, ale aspoň zavolala nadřízenému. Výpověď je jednostranný akt, takže s tebou nikdo nic konzultovat předem nemusí. Jestli máš jen brigádu takže smlouvu na DPP, DPC tak tam je výpovědní lhůta 15 dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
23.9.21 08:41
@Anonymní píše:
@pikola neschopenku nemám, tento týden jsem se poprvé dostala k psychiatrovi, bohužel měl plno a čas byl až teď - s depresemi a úzkostmi jsem se zatím neléčila, ale až teď se to u mě nějak rozjelo, i když podle praktické doktorky k tomu dispozice byly, v rodině se s tím léčí mamka i mladší sestra…takže teprve teď začínám pořádně léčbu, protože predtim s tím problémy nebyly. Jinak já jsem jim minuly týden dala vědět, že už tento týden dorazím, ale že to nevím a dám vědět během tohoto týdne (protože chodím jen dva dny v týdnu do kanceláře a zbytek mám home office) - v pondělí jsem se bohužel znovu absolutne sesypala, hrozny panický záchvat, myslela jsem, že mám snad infarkt (ve 27 letech snad ne) a bylo mi hrozně, hned v úterý tento týden jsem jim dala vědět, že to nedávám a že tento týden to ještě nevidím. Ale že se už lecim a dostávám léky. Ale oni mi neodpovedeli ještě a bojím se toho nejhoršího :nevim:

Mrzí mě tvoje aktuální situace, myslím jen, že jsi jim to měla říct osobně hned v to pondělí. Vzít si nějakého nadřízeného stranou a sdělit mu to, co píšeš tady.
Ono to působí dost jinak, když to člověk řekne osobně nebo když jen pošle sms, to spíš ale pro příště.
Určitě zavolej a domluv se s nimi ohledně příštího týdne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 08:44

@foxtauri aha, neschopenku bohužel nemám, jak jsem řekla, začala jsem se léčit teprve teď, protože jsem si nebyla vědoma, že to u mě bude tak špatné a že se to u mě rozjede tak naplno - myslela jsem, že se z toho oklepu a pojedu normálně dál, ale bohužel
Jinak dobře, děkuji za názor - já jsem jim říkala, že mě práce baví a že je to něco, čemu se chci věnovat i nadále a mrzí mě, že to teď moc nejde a ráda bych se vrátila do práce, ale zatím žádná odezva a bojím se toho nejhoršího :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 08:50

@JancaS84 jasné - uvědomuji si to, ja jsem navrhovala minulý týden hovor (přes zoom nebo něco takového), že bychom si to vyříkali a dohodli se na dalším postupu - ale bohužel bez odezvy, takže nevím, na čem vlastně jsem. Protože minulý týden ještě byla komunikace okay, ale teď to najednou ustalo a tak se bojím toho nejhoršího. Jinak pokud by mi tedy chtěli dát výpověď, tak to mi stejně musí říct, ne? Že mě tedy nechtějí - nemuzou jen tak utnout komunikaci a nic mi neříct… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
23.9.21 08:50

No, i na zkrácený úvazek lze bráti nemocenskou, jelikož se z něj odvádí sociální pojištění. Ty to píšeš tak nějak neurčitě - takže momentálně máš nemocenskou, neplacené volno, dovolenou, nebo jak jste se dohodli, že pokryješ svou absenci? Že máš psychické problémy je mi líto, nicméně zkus na věc nahlédnout očima zaměstnavatele - opakovaně jsi dlouhodobě nemocná, poněkud nespolehlivá (měla jsi už nastoupit zpátky, bez omluvy pro tento týden pořád ještě nepracuješ).
Případnou výpověď musí zaměstnavatel řešit jako se standardním plným úvazkem - musí to odůvodnit (třeba neomluvenou absencí) a měla by běžet standardní výpovědní lhůta 2 měsíce. Pokud máš jen nějakou DPČ smlouvu, tuším tě mohou vyrazit bez udání důvodu, ovšem opět ti to musí dát písemně, a výpovědní lhůta je kratší - 15 dní.

Tak seber odvahu a zkontaktuj se se zaměstnavatelem, ať víš, na čem jsi. Tohle strkání hlavy do písku nepomůže ničemu. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 08:52

@foxtauri jako asi jo no, já jsem byla upřímně ráda, že v pondělí jsem nějak aspoň vstala z postele. Cítila jsem se opravdu špatně. Ale chápu a děkuji. Zavolám tam během dne a uvidím, zda se ozvou nebo bude nějaká odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
90
23.9.21 08:52
@Anonymní píše:
@foxtauri aha, neschopenku bohužel nemám, jak jsem řekla, začala jsem se léčit teprve teď, protože jsem si nebyla vědoma, že to u mě bude tak špatné a že se to u mě rozjede tak naplno - myslela jsem, že se z toho oklepu a pojedu normálně dál, ale bohužel
Jinak dobře, děkuji za názor - já jsem jim říkala, že mě práce baví a že je to něco, čemu se chci věnovat i nadále a mrzí mě, že to teď moc nejde a ráda bych se vrátila do práce, ale zatím žádná odezva a bojím se toho nejhoršího :(

Ta nejistota musí být hrozná, zavolej jim a budeš vědět, na čem jsi. Pokud se nedovoláš, volej na personální, jinému nadřízenému,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 08:58

@Kočka nedomácí já si to uvědomuji, že to není jednoduché a dokážu si to uvědomit i z jejich pohledu a rozhodně nechci hrát nějakou chudinku nebo tak, chápu, že je to hlavně moje vina a bohužel mi to nejak uteklo a asi příliš zatizilo, že jsem si to vůbec nejak neuvedomila všechno. Jinak normálně vždy komunikuji nepřítomnost dopředu a problémy se mnou nikdy takové nebyly, asi jak řeším takovou situaci poprvé. Spíše se jen snažím pochopit, zda je tam tedy nějaký způsob, jak mi to mají tedy dát vědět, že třeba se mnou už končí, zda tam tedy musí být nějaká smlouva nebo nejake písemné vyjádření - nebo prostě stačí prestat takto komunikovat a na shledanou. To jsem chtěla hlavně vědět.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat