Mám to už řešit s nadřízenou?

Anonymní
15.5.20 04:25

Mám to už řešit s nadřízenou?

Ahoj ženy, dotaz je celkem prostý… Mám kolegyni, která se ke mně chová velmi nevybíravým způsobem - je arogantní, neustále po mně hází xichty, jakmile s ní musím něco řešit, jedná se mnou jak se svou dcerou typu „snad jsem Ti jasně řekla“. Je z ekonomického oddělení a konfrontací s ní se bohužel nevyhnu. Několikrát jsem ji upozornila, že její způsob komunikace se mi nelíbí, nicméně to stále pokračuje. Šéfová je velmi milá a vstřícná osoba, co myslíte, mám to už řešit s ní? Z každého nutného hovoru s onou kolegyní mám akorát sevřený žaludek a kazí mi to práci, kde jsem jinak velmi spokojená. Rozhodně však nechci působit jako žalobníček.

Co myslíte, setkaly jste se s tím?
Diky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3230
15.5.20 06:59

Já bych si to s kolegyní vyříkala sama :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17122
15.5.20 07:01

A jak to s tou „protivkou“ maji ostatni? Chova se tak ke vsem nebo jen k tobe? Pokud ke vsem, co k tomu rikaji ostatni? Pokud jen k tobe, jaky ma duvod?

Ja se s necim podobnym setkala, kdyz mi bylo asi 20. Probrala jsem to tenkrat s vedoucim s tim, ze z tohoto duvodu chci nechat prelozit na jine pracoviste, ten promluvil s dotycnym kolegou a „sikana“ prestala. Takze jsem tam zustala dal. Ne vzdy to jde ale vyresit takto jednoduse :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2715
15.5.20 07:03

Já bych to s ní řešila napřímo, takhle když si s ní půjde sednout tvoje šéfová, bude to pak z její strany pravděpodobně ještě horší. Prostě se zeptej, co ji žere a nenechávej si sr*t na hlavu, ať si nemyslí, že je na koni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
15.5.20 07:23
@Anonymní píše:
Ahoj ženy, dotaz je celkem prostý… Mám kolegyni, která se ke mně chová velmi nevybíravým způsobem - je arogantní, neustále po mně hází xichty, jakmile s ní musím něco řešit, jedná se mnou jak se svou dcerou typu „snad jsem Ti jasně řekla“. Je z ekonomického oddělení a konfrontací s ní se bohužel nevyhnu. Několikrát jsem ji upozornila, že její způsob komunikace se mi nelíbí, nicméně to stále pokračuje. Šéfová je velmi milá a vstřícná osoba, co myslíte, mám to už řešit s ní? Z každého nutného hovoru s onou kolegyní mám akorát sevřený žaludek a kazí mi to práci, kde jsem jinak velmi spokojená. Rozhodně však nechci působit jako žalobníček.Co myslíte, setkaly jste se s tím?

Kolik je Tobě a kolik jí? Nepovažuje Tě za moc mladou, která tomu nemůže rozumět?
Já bych s ní zkusila jednat stejně. Jak ty ke mně, tak já k tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
15.5.20 07:31

Veřejná konfrontace s kolegyní, každé jiné řešení je špatné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9182
15.5.20 07:32

Já bych to řešila s nadřízenou, vzhledem k tomu, že to zakladatelka už zkoušela přímo s ní.
A mám na to názor ten, že na takové chování (arogance, ponižování, házení obličejů) nemá právo nikdo. Že se tady někdo ptá, jestli náhodou zakladatelka neví „důvod“ tohoto chování :zed:
I kdyby byla zakladatelka mladší, i kdyby byla pomalejší, i kdyby nevím co, je to chyba dotyčné arogantní osoby - VŽDY!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11077
15.5.20 07:32

@Nowuka2 @kavenka ale zakladatelka píše, že už ji několikrát upozorňovala, že se jí její chování nelíbí a stejně beze změny. Jinak zakladatelko, u mě by hrálo roli, zda se tak chová ke všem, či jen k tobě. My máme jednu kolegyni, takovou paní Chytrou, co ví vše nejlíp. Ale chová se tak ke všem. Už jsme si na ni zvykli, myslíme si něco o zadní části těla a neděláme s ní rádi. Ale pokud se tak dotyčná chová jen k tobě a ani přes upozornění se nic nemění, s nadřízenou bych to řešila. Ona je ta, která má mezi personálem udělat pořádek a podporovat normální pracovní vztahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1904
15.5.20 07:54

Pokud nezabrala domluva přímo „paní chytré“, tak bych šla za vedoucí. S takovýma lidma je to těžké, pokud mají pocit, že jsou důležitější, služebně starší, chytřejší apod. Někdy si myslí, že prostě o nic nejde, že ti přece nic nedělají, dokud na ně nevyšleš nadřízené.
Já se setkala s takovým kolegou. Dokud jsem po něm nic nechtěla, tak to bylo v pohodě, ale pak se začal chovat naprosto otřesně. Urážel, nadával, pomlouval mě všude kde vlezl - naštěstí mě lidi znali a absolutně nechápali co to ten člověk mele, takže za mnou zašli a řekli mi co se děje. Když jsem se snažila s ním domluvit, tak mě poslal do jistých míst. Tak jsem šla za svou nadřízenou, vysvětlila co se stalo, ona se sebrala a šla za nadřízeným od toho jedince a byl klid.
Prostě někdy, když se lidi nejsou schopni domluvit mezi sebou jako dva dospělí, tak je třeba povolat mediátory s vyšší mocí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2648
15.5.20 08:24

Ano, šla bych za vedoucí. Ne žalovat, že ta a ta je úplně hrozná, ale že máš takový problém a jak jej máš řešit, třeba ti vedoucí poradí, jak na kolegyni, abyste spolu líp vycházely, nebo dostaneš zelenou ji poslat do háje, že už si ji zpacifikuje, kdyby doletěla se stížností. Vedoucí by měla vědět, jaké jsou vztahy na pracovišti a kde to případně drhne. Vždy je lepší, když tvou verzi uslyší jako první, než až si půjde kolegyně postěžovat, že ji zdržuješ od práce a jsi na ni drzá. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
15.5.20 09:28

Jsi jediná, kdo s ní má problém? Je ve firmě výrazně déle, než ty? Jsi ve firmě nová? Pokud Ne, Ano a Ano tak moje zkušenost je, že tito jedinci bývají příbuzní někoho z vedení a byla bych opatrná, než si na ni půjdu stěžovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.20 09:49

Díky všem. Přimou konfrontaci jsem zkoušela. Ještě mě div neseřvala, ať na ní nejsem drzá :potlesk:. Jinak naše náplň práce je rozdílná, ani není v přímé návaznosti (abych ji s*ala tím, že něco nechápu/zdržuji apod.), ona řeší spíše takové personálně-ekonomické věci. Myslím, že částečně má takový styl jednání jako s “debilem” s každým, ale u mě mi to přijde ještě nepoměrně víc. Co se týče věku - ano, mně je 27, jí o 15 více, takže rozdíl tam je, a ke starším kolegyním nebo jejim vrstevnictvím si toto nedovoluje. No a na tři kolegy zhruba v mém věku to aplikuje občas - nicméně jedna odchází, takže řekla, že se tím zabývat nebude a už je jí to fuk, druhá ji sice za to nesnáší, ale nikdy si stěžovat nepůjde, a třetí kolega to prý vnímá též, ale je to flegmouš, který si pomyslí něco o zadku a dál si nekazí život ani náladu (což je super :mrgreen: )

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.20 09:52

A ještě dodatek - ve firmě je asi 10 let, já 3. Jsme malé separované oddělení (ona je přidružená k nám), takže jakýkoliv konflikt bude ještě ostřejší, než kdekoliv jinde, protože se vzájemně skutečně nevyhneme.

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
15.5.20 10:30
@Anonymní píše:
A ještě dodatek - ve firmě je asi 10 let, já 3. Jsme malé separované oddělení (ona je přidružená k nám), takže jakýkoliv konflikt bude ještě ostřejší, než kdekoliv jinde, protože se vzájemně skutečně nevyhneme.

To je těžké. Moje zkušenost z několika firem včetně korporatu je, že o těchto problémových lidech se moc dobře ví a z různých důvodů se tím vedení prostě nechce zabývat. Tyhle lidi si taky dávají majzla, aby se k vedení chovali skvěle. Paradoxně, hodně manažerů nesnáší konflikt a raději dělají, že to nevidí. Můžeš si zkusit s nadřízenou promluvit, ale připrav si odpověď na to, když tě nějakým způsobem zkusí odbít nebo se kolegyně dokonce bude zastávat. Celé to vlastně stojí na přístupu vedení, jestli problémový člověk má zelenou nebo ne. Ale kolegyně jedná těžce přes čáru a líbit bych si to nenechala.

• Citovat
  • Nahlásit
19859
15.5.20 11:15
@Anonymní píše:
Ahoj ženy, dotaz je celkem prostý… Mám kolegyni, která se ke mně chová velmi nevybíravým způsobem - je arogantní, neustále po mně hází xichty, jakmile s ní musím něco řešit, jedná se mnou jak se svou dcerou typu „snad jsem Ti jasně řekla“. Je z ekonomického oddělení a konfrontací s ní se bohužel nevyhnu. Několikrát jsem ji upozornila, že její způsob komunikace se mi nelíbí, nicméně to stále pokračuje. Šéfová je velmi milá a vstřícná osoba, co myslíte, mám to už řešit s ní? Z každého nutného hovoru s onou kolegyní mám akorát sevřený žaludek a kazí mi to práci, kde jsem jinak velmi spokojená. Rozhodně však nechci působit jako žalobníček.Co myslíte, setkaly jste se s tím?

Pro mě žalobnícek jsi. Dělám v korporatu a musím vyjít s itakem se sundanyma botama, namistrovanym manazerem v růžové košili a titulem Mba i se starou personalistkou i s mladou asistentkou, co s ní chrápe ředitel. Ty něco chceš, ty se chovej.. Někoho může rozčilovat dělat věci za někoho, nebo navíc atd. Taky by si mohla stěžovat ona na tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat