Mám to zkusit, nebo ne když je starší o 20 let?

Anonymní
1.12.19 20:15

Mám to zkusit, nebo ne když je starší o 20 let?

Ahoj holky… Poslední dobou mám strašný dilema… Je mi 19 let a už 2 roky se přátelim s jedním Španělem. Jsem do něj uz od 16ti blázen a jemu se zřejmě také líbím. Jediný,, problém '' je, že je o dvacet let starší. Je sice pravda, že díky svému původu vypadá o dost mladší ( v jeho 38 letech by mu člověk typl tak max 30 let) jenomže já si vždy představím že až mi bude 40, tak jemu 60 a dost mě to vyděsí. Budu moc ráda za vaše příběhy a rady co s tím. Nedokážu si vůbec představit, že bych si našla někoho jiného. :? :*

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4376
1.12.19 20:19

Uzivej si, ale asi neplanuj dítě a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
1.12.19 20:22

Myslím že väčší vekový rozdiel nemusí nutné vadiť. ALE, v tvojom prípade spis bude - bola som kedysi v podobnej situácii, vídavali sme sa viac menej kvôli sexu a ja som sa neskutočne zamilovala. Nemala som tušenie kto som, čo v živote chcem a strašne mi ten vzťah ublížil (on ako človek bol ale moc fajn!). Ak by som sa mala rozhodnúť znova, dám od takého muža ruky preč. Možno si myslíš ze ho ľúbiš, ale je to skôr ošiaľ a on to ma podobne - okrem toho, v jeho veku už s ním bude „niečo spatne“, ináč by už dávno mal rodinu a deti… Nemyslím si, že taký vzťah má budúcnosť, nie dlhodobú.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15404
1.12.19 20:26

No, tak vzhledem k tomu že jste si ještě nic nezačali, tak nemé smysl plánovat co bude za 20 let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19714
1.12.19 20:26

Vidím tam 20 problémy. Jeden je věk a druhý jiná národnost a mentalita. Mám dost kamarádek žijících s cizinci a někdy je to fakt náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9493
1.12.19 20:30
@divine woman píše:
Vidím tam 20 problémy. Jeden je věk a druhý jiná národnost a mentalita. Mám dost kamarádek žijících s cizinci a někdy je to fakt náročné.

Muzu se Te prosim zeptat, proc je problem jina národnost? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
1.12.19 20:32

Tak za prvé, je ti sice jen 19, ještě je soustu času na to aby se stalo cokoliv. Ale myslím si že každý z nás kdo měl vztah si myslel že je to navždy,, jak vtipné ''. Pokud by jsi s ním chtěla plánovat budoucnost, tak chce vůbec děti v jeho věku? Kdyby vám to fakt vyšlo. Ber to tak až tobě bude 25,tak jemu 44, bude chtít děti ve 44 letech? Pokud ano, pravděpodobnost že se dožije vnoučat není moc velka. Jako, to už fakt předbíhám, ale taky jsme měla vztah s mužem o dokonce 23let staršího, mě bylo 18 když jsme se poznali. Ze začátku jsem to nebrala moc vážně ale časem jsme se zamilovala a začla to brát vážně, tu dobu když jsme začala myslet na děti už jsem ho hodne milovala a nechtěla jsem o něj přijít takže myšlenka na to že možná neuvidí své dítě vyrůstat, atd mě sice mrzela ale nebyla jsem schopná se sním kvůli tomu rozejít. Naštěstí jsem se po 3 letech rozešli, a já mám teď skvělého partnera jen o pár let staršího. Takže já, když se na to všechno dívám zpětně, bych do toho už po druhé nešla. A hlavně, dělám ošetřovatelku v domově pro seniory. Když občas vidím jak se manželka musí starat ve věku 60ti let o svého 80ti letého partnera, no díky Bohu za to že to dopadlo tak jak to dopadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19714
1.12.19 20:34

@_.Emilyyy Protože byli vychovaní jinak, mají trochu jinou mentalitu, jiné zvyky, jinak se žije v rodině, jiný přístup k ženám, jiná očekávání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3239
1.12.19 20:54

Neřeš co bude za 20 let protože do te doby už spolu pravdepodobne stejne nebudete :-) Spíš bych řešila to, dy chceš rodinu založit Ty a kdy ON… to si myslim by v tomto veku mohl byt problem… chodila jsem v 19 letech take s takto starym nemcem :-) a dnes jako 40ti letá dekuji bohu že jsme se rozešli a nemela jsem s nim deti..nebyla jsem na ne pripravena nemelea jsem zadny majetek nic odpracovano…tím že bych si s nim tenkrát pořídila deti bych se na něm stala plne závislou a on se časem projevil jako velky manipulator… uekla jsem hrobnikovi z lopaty tenkrát,. takže vztah Ti schvaluji ale nezakladej rodinu. mas spousta casu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1852
1.12.19 20:57
@Lucie1906 píše:
Tak za prvé, je ti sice jen 19, ještě je soustu času na to aby se stalo cokoliv. Ale myslím si že každý z nás kdo měl vztah si myslel že je to navždy,, jak vtipné ''. Pokud by jsi s ním chtěla plánovat budoucnost, tak chce vůbec děti v jeho věku? Kdyby vám to fakt vyšlo. Ber to tak až tobě bude 25,tak jemu 44, bude chtít děti ve 44 letech? Pokud ano, pravděpodobnost že se dožije vnoučat není moc velka. Jako, to už fakt předbíhám, ale taky jsme měla vztah s mužem o dokonce 23let staršího, mě bylo 18 když jsme se poznali. Ze začátku jsem to nebrala moc vážně ale časem jsme se zamilovala a začla to brát vážně, tu dobu když jsme začala myslet na děti už jsem ho hodne milovala a nechtěla jsem o něj přijít takže myšlenka na to že možná neuvidí své dítě vyrůstat, atd mě sice mrzela ale nebyla jsem schopná se sním kvůli tomu rozejít. Naštěstí jsem se po 3 letech rozešli, a já mám teď skvělého partnera jen o pár let staršího. Takže já, když se na to všechno dívám zpětně, bych do toho už po druhé nešla. A hlavně, dělám ošetřovatelku v domově pro seniory. Když občas vidím jak se manželka musí starat ve věku 60ti let o svého 80ti letého partnera, no díky Bohu za to že to dopadlo tak jak to dopadlo.

Tak mému muži, když se nám narodil první potomek, bylo necelých 40 let..Teď v jeho 44 letech plánujeme dalšího..asi je to o povaze.. To, jestli se dožije vnoučat jsme opravdu neřešili. Jeho otec se jich nedožil, zemřel po čryřicítce..Tím se dostáváme k dalšímu,,problému". Mladý partner není záruka toho že vám nezemře nebo neonemocní a nebude vyžadovat 24h péči. Ani ta žena nemá jistotu, že se jeho stáří dožije..Pokud to tak zakladatelka cítí, šla bych do toho na plný pecky, užívala každý den a věci řešila tak jak přijdou. Nikdo neví co bude zítra a už vůbec ne co bude za dvacet let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9224
1.12.19 22:10

Ne, nech ho jít. Mnohem dříve bys ucítila věkový rozdíl. Ani bys nemusela čekat dalších 20 let. Maximálně si s nim užij, ale zase pozor, málokdy si zamilovaná umí jen užít a jít od toho. Takže pokud toto neumíš, což je v 19 normální, tak nic nezačínej.
A taky je fakt, že je divný, když nemá žádnou pořádnou minulost, děti z předchozích vztahů. A zrovna tak je možný, že on s nikým neumí dlouhodobě být, proto mu vyhovuje tvůj cizí původ. Nečeká, že to bude na zbytek života. Tak aby sis nedělala iluze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9224
1.12.19 22:13
@divine woman píše:
@_.Emilyyy Protože byli vychovaní jinak, mají trochu jinou mentalitu, jiné zvyky, jinak se žije v rodině, jiný přístup k ženám, jiná očekávání.

V případě Španěla dost možná i jinou platovou úroveň a nejistou hospodářskou situaci v zemi. Přeci jen, Němec to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
1.12.19 22:13

@Oplatečka Samozřejmě to hodně záleží, i mě může zítra nedej bože srazit auto. Můj tatínek mě měl ve 42, a pamatuju si že si soustu ostatních dětí myslelo že je to můj děda. Otce milují nadevše a určitě bych ho za nic na světě nevyměnila ale dala bych cokoli za to aby byl alespoň o 15let mladší. Teď je mu 65, má nějaké zdravotní požité, ale jinak je fit ale v jeho věku se může všechno změnit z minuty na minutu, a já jako jediná jeho dcera čekám dítě, holčičku. A hrozně bych si přála aby jí viděl vyrůstat, aby jí mohl doprovázet jejím životem. Já třeba dědu nemám ani jednoho, všichni už jsou po smrtí, a babička z tatovy strany taky. Což mě taky dost mrzí že jsem je nestihla poznat. Proto mám na to takový názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9493
1.12.19 22:35
@divine woman píše:

Ja mam take jinou národnost nez muj pritel a problemy ve vztahu kvuli jine národnosti mame opravdu minimální, ro hodne zalezi o vzájemně toleranci..

V zakladatelky situaci je velky problem ten věkový rozdíl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.19 23:44
@Lucie1906 píše:
Tak za prvé, je ti sice jen 19, ještě je soustu času na to aby se stalo cokoliv. Ale myslím si že každý z nás kdo měl vztah si myslel že je to navždy,, jak vtipné ''. Pokud by jsi s ním chtěla plánovat budoucnost, tak chce vůbec děti v jeho věku? Kdyby vám to fakt vyšlo. Ber to tak až tobě bude 25,takjemu 44, bude chtít děti ve 44 letech? Pokud ano, pravděpodobnost že se dožije vnoučat není moc velka. Jako, to už fakt předbíhám, ale taky jsme měla vztah s mužem o dokonce 23let staršího, mě bylo 18 když jsme se poznali. Ze začátku jsem to nebrala moc vážně ale časem jsme se zamilovala a začla to brát vážně, tu dobu když jsme začala myslet na děti už jsem ho hodne milovala a nechtěla jsem o něj přijít takže myšlenka na to že možná neuvidí své dítě vyrůstat, atd mě sice mrzela ale nebyla jsem schopná se sním kvůli tomu rozejít. Naštěstí jsem se po 3 letech rozešli, a já mám teď skvělého partnera jen o pár let staršího. Takže já, když se na to všechno dívám zpětně, bych do toho už po druhé nešla. A hlavně, dělám ošetřovatelku v domově pro seniory. Když občas vidím jak se manželka musí starat ve věku 60ti let o svého 80ti letého partnera, no díky Bohu za to že to dopadlo tak jak to dopadlo.

Manželovi bylo 44 a mně 34, když se nám narodilo první dítě. Vůbec nevypadá jako jeho děda. Podle mne chlap po čtyřicítce na dítě starý není. Tak se budu muset v 70 starat o svého 80letého muže :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat