Mám tomu dát šanci? mám čekat?

Anonymní
14.3.21 20:19

mám tomu dát šanci? mám čekat?

Dobrý večer dámy, ženy, děvčata, pánové… Nacházím se v situaci, ve které mi už nefunguje zdravý rozum…proto bych ráda slyšela i jiné názory… prosím zároveň moralisty, ať se kdyžtak zdrží…protože život je prostě takový a chystá nám různá překvapení..
ve vztahu s manželem nám začala krize, známému také… Osud tomu chtěl, že jsme se potkali v tuto dobu a ucítili jsme vzájemné sympatie…Psal mi, jak je šťastný, a že si dokáže představit, že bychom spolu byli…Podotýkám hned na začátku, že jsme spolu nikdy nespali… líbání a dotyky ano, ale hlavně šlo o souznění, harmonii, porozumění… víc jsme ne, odkud si to nevyřešíme s našimi partnery… Výdali jsme se, psali, volali…
Jednoho dne mi bylo sděleno, že by se měl pokusit to doma dát dohromady, kvůli dětem a majetku… Řekla jsem, že dobře… Přestal se ozývat… po nějaké době zase začal…pak zase přestal a zase začal… Podotýkám, že je to vzdělaný, zodpovědný člověk…Jeho žena je jeho první a zatím poslední partnerka…Ovšem…uvědomila si, že ho nemiluje… a chce dát šanci jemu i sobě na jiný a lepší…nový život, požádala o rozvod… Nyní, co on řeší rozvodové věci nejsme v kontaktu…On s rozvodem souhlasil, že má toho dost, když se snaží a k ničemu to nevede, ale je vidět i cítit, že je na ní svým způsobem emočně závislý, tím, že byla jeho jedinou a smířit se s rozchodem, pro něj nebude tak lehké… Má otázka je.. byli jsme spolu opravdu spokojení a šťastní… Teď když se rozvede…bude potřebovat asi nějaký čas, srovnat se s tím, že je konec, když měl zájem vztah zachránit…ale bude si pamatovat, že mu se mnou bylo hezky? že byl šťastný… až se z toho dostane, je možnost, že za mnou přijde, že se vrátí? já s manželem už nežiju… ale nechci ho kontaktovat…chci, ať si toto vyřeší sám a ozve se, pokud bude chtít…máte podobné zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7728
14.3.21 20:50

Tak můžeš mu třeba za půl roku napsat/zavolat jak se má atd. A uvidíš jestli z toho neco casem bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2939
14.3.21 21:00

Na tvém místě bych nechtěla být ani berlička, ani převoznice, takže bych to nechala na něm, jestli se ozve, až si to odžije, žádnou iniciativu bych nevyvíjela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11820
14.3.21 22:57
@Anonymní píše:
Dobrý večer dámy, ženy, děvčata, pánové… Nacházím se v situaci, ve které mi už nefunguje zdravý rozum…proto bych ráda slyšela i jiné názory… prosím zároveň moralisty, ať se kdyžtak zdrží…protože život je prostě takový a chystá nám různá překvapení..
ve vztahu s manželem nám začala krize, známému také… Osud tomu chtěl, že jsme se potkali v tuto dobu a ucítili jsme vzájemné sympatie…Psal mi, jak je šťastný, a že si dokáže představit, že bychom spolu byli…Podotýkám hned na začátku, že jsme spolu nikdy nespali… líbání a dotyky ano, ale hlavně šlo o souznění, harmonii, porozumění… víc jsme ne, odkud si to nevyřešíme s našimi partnery… Výdali jsme se, psali, volali…
Jednoho dne mi bylo sděleno, že by se měl pokusit to doma dát dohromady, kvůli dětem a majetku… Řekla jsem, že dobře… Přestal se ozývat… po nějaké době zase začal…pak zase přestal a zase začal… Podotýkám, že je to vzdělaný, zodpovědný člověk…Jeho žena je jeho první a zatím poslední partnerka…Ovšem…uvědomila si, že ho nemiluje… a chce dát šanci jemu i sobě na jiný a lepší…nový život, požádala o rozvod… Nyní, co on řeší rozvodové věci nejsme v kontaktu…On s rozvodem souhlasil, že má toho dost, když se snaží a k ničemu to nevede, ale je vidět i cítit, že je na ní svým způsobem emočně závislý, tím, že byla jeho jedinou a smířit se s rozchodem, pro něj nebude tak lehké… Má otázka je.. byli jsme spolu opravdu spokojení a šťastní… Teď když se rozvede…bude potřebovat asi nějaký čas, srovnat se s tím, že je konec, když měl zájem vztah zachránit…ale bude si pamatovat, že mu se mnou bylo hezky? že byl šťastný… až se z toho dostane, je možnost, že za mnou přijde, že se vrátí? já s manželem už nežiju… ale nechci ho kontaktovat…chci, ať si toto vyřeší sám a ozve se, pokud bude chtít…máte podobné zkušenosti?

já nevím, ale pokud by k tobě něco opravdu cítil a pamatoval si, tak je teď s tebou, ať se děje cokoliv. A nepotřeboval by nějakej nesmyslnej čas. To je jen výmluva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3707
15.3.21 10:29

Pokusím se přeložit tvoji úvahu do mě srozumitelné řeči…

Historie:
Měla jsi manžela a milence
Milenec tě nechal, že se pokusí srovnat manželství - to mu nevyšlo…
S manželem nežiješ tj. někdy v tom mezičase odešel, ale píšeš o něm jako o manželovi tj. rozvod není.

Aktuální stav:
Milenec nemá jistotu, že by jsi s ním chtěl začít a ani ty nevíš, jestli o to bude stát. Spíš ne a proto se pokusil spravit vztah s manželkou.
S manželem to dořešené tak nemáš, takže ani on se asi o zachování vztahu snažit nebude.

Pravděpodobná budoucnost:
Oba dva si vyřeší život po svém a nebudou čekat až se rozhoupeš :think:
Ona pravděpodobnost, že to s milencem vyjde je poměrně malá a pokud to vyjde, tak určitě ne tak, že by se milenec ráčil po rozvodu vrátit k bývalé milence a začal s ní navazovat „normální vztah“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 14:27

@ontario7 Ten čas si myslím, je důležitý pro oba, ale hlavně pro něj…20 let byl s jednou ženou, nikdy ji nepodvedl… Je jasné, že po rozvodu na ní hned nezapomene a já nechci být převozníkem…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 14:38

@Josef_t historie : nebyl to milenec, jen někdo, s kým nám bylo navzájem moc fajn. Byl upřímný, že nechce začít něco nového, když chce zkusit opravu vztahu se ženou. S mužem jsme v rozvodovém procesu…

aktuálně: ví, že bych s ním chtěla být, právě proto řekl, že nemůže začít něco nového, když nemá vyřešené stávající…

budoucnost: až zpracuje rozchod se ženou po 20ti letech… aby měl cistou hlavu a nebyla bych jen náplast na prázdno… pak je otázka, jestli si vzpomene, že mu se mnou bylo hezky a ozve se…

• Citovat
  • Nahlásit
3707
15.3.21 14:59
@Anonymní píše:
@Josef_t historie : nebyl to milenec, jen někdo, s kým nám bylo navzájem moc fajn. Byl upřímný, že nechce začít něco nového, když chce zkusit opravu vztahu se ženou. S mužem jsme v rozvodovém procesu…

aktuálně: ví, že bych s ním chtěla být, právě proto řekl, že nemůže začít něco nového, když nemá vyřešené stávající…

budoucnost: až zpracuje rozchod se ženou po 20ti letech… aby měl cistou hlavu a nebyla bych jen náplast na prázdno… pak je otázka, jestli si vzpomene, že mu se mnou bylo hezky a ozve se…

I když to tak na první pohled nevypadá, jsi v daleko horší situaci než jsem odhadoval :roll: vlastně máš jen naději, že si vzpomene a bude chtít budovat vztah od začátku. :zed:

Rada někoho kdo je trochu starší než ty. Hupsni mu do postele dřív než to udělá nějaká jiná. Nějaké čištění hlavy jsou jen kecy, není na co čekat. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11820
15.3.21 16:22
@Anonymní píše:
@ontario7 Ten čas si myslím, je důležitý pro oba, ale hlavně pro něj…20 let byl s jednou ženou, nikdy ji nepodvedl… Je jasné, že po rozvodu na ní hned nezapomene a já nechci být převozníkem…

Pokud spolu dva lidi chtějí být a cítí to oba stejně, tak pro ně žádný čas neexistuje. Nikdo nezapomene po dvaceti letech, takový vazby nejdou přetrhnout, ale jeho chování jen dokazuje, že tě nepotřebuje. Kdyby ano, tak to všechno sdílíte spolu od první vteřiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat