Mám tu nechat děti a jít s ním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 11:27
Mám tu nechat děti a jt s ním?

Ženy, SOS. Velký problém.

S manželem jsme na počátku vztahu a manželství žili ve velkém městě, kam já přišla studovat a on pocházel z jeho okolí, žili tam i jeho rodiče. Kvůli jeho práci jsme se odstěhovali 200 km daleko, kde jsme pořídili i nějaké další podnikání, dům, pozemky, zkrátka vše je zde. Děti tu vyrostly a chtějí tu i nadále zůstat, i když v tom velkém městě strávily nějaký čas kvůli studiu.
Do města za jeho rodiči jsme zpočátku hodně jezdili, pak čím dál míň, protože cesta je hrozná. Jenže manžel si tu nikdy nezvykl, pořád všude vykládal, jak on je odtamtud a ke zdejším lidem nepatří, i jimi opovrhoval. Myslela jsem si, že to přejde, jenže on si nikdy nezměnil trvalé bydliště a i všechny úřady si nechával tam, i když to bylo naprosto šílené - kvůli jedné návštěvě finančního úřadu na 5 minut jel 400 km. Takže celý život pendluje mezi tím městem a naším bydlištěm.

Teď přišel s tím, že tu mám nechat děti a jít s ním do toho města. Že tu mám dobrou práci, že tam by to bylo bydlení v bytě na rušné ulici, zatímco tady bydlíme v pěkném domku, že tu zůstanou děti - nic ho nezajímá. Zajímá ho jen, že tam jsou ještě nějací kámoši, kteří se s ním ještě baví (tady se s řadou lidí pohádal), že tam může s nimi chodit do hospod, prostě takové EGO. A když prý s ním nepůjdu, tak si najde jinou. A co prý furt se ohlížím na děti, že jsou velké. To je pravda, ale na druhou stranu je super vidět, jak jim to ve škole jde, jak jsou šikovné, prostě nežít třeba ve společném domě, ale v blízkosti jako rodina. Tak to skoro vypadá, že to postavil, že se mám rozhodnout mezi ním (plně ho poslechnout a udělat, co chce on) a dětmi (a on mne opustí a bude si dělat, co chce). Začít zase víkendově pendlovat mezi oběma místy se mi moc nechce, je to hrozně únavné.

Potřebuju nakopnout. Už kvůli tomu týden nespím.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 13724 příspěvků 06.04.19 11:30

Ať si jde sám ;) to bych udělala já. Nechala ho jít a zůstala tam, kde jsem šťastná

09Veronika09
Kecalka 174 příspěvků 06.04.19 11:32

A když prý s ním nepůjdu, tak si najde jinou.

tak tohle by mi teda rozhodne usnadnilo rozhodovani, poslala bych ho do haje a zustala s detmi

Lama Lama
Hvězda diskuse 51929 příspěvků 06.04.19 11:36

8o troll.

Rive
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 06.04.19 11:39

A děti jsou jak velké?

Monchichik
Echt Kelišová 7864 příspěvků 06.04.19 11:39

No tak s tímhle přístupem by si klidně mohl jít, já bych zůstala tam, kde jsi teď. Ty se přestěhuješ, budeš daleko od dětí a on bude vymetat hospody s kámošema, to jsou fakt super vyhlídky…A říct mi, že si najde jinou, tak už je na cestě…

Amelie30
Ukecaná baba ;) 2400 příspěvků 06.04.19 11:39

Odstěhovali jste se kvůli jeho práci. Neodešla bych, ať se klidně odstěhuje. Pokud se pohadal tady, tak ani tam mu nikdo nezbyde. To jsou takové typy lidí.

Uživatel je onlinesmutny klaun2
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 06.04.19 11:41

Ty nakopnout nepotřebuješ,ale on.A s rozběhem.Zůstaň tam,kde je Ti dobře.A páníčkovi na cestu zabal čisté trencle,ať si u té nové kočky neudělá ostudu.A nezapomeň mu popřát hodně štěstí.Bude ho potřebovat,až za měsíc zjistí,jakou hloupost to udělal.

Ou
Kelišová 6979 příspěvků 06.04.19 11:41

On kvůli tobě opustil svůj domov. Desítky let ti to nevyčítal, ačkoliv mu v novém bydlišti nebylo dobře. Teď tě prosí aby si to samé pro něj udělala ty, když už jste se zbavili závazků.

Je to pro tebe docela usnadnění cesty jak po úspěšném vychování dětí najít nový smysl, než je jen mateřství a snaha zabezpečit rodinu. Snáze se to dělá, když prostě opustíš zajeté koleje.

Ale jinak je tvoje rozhodnutí jestli partner a nebo pohodlí domova. Potřebuješ to najít v hloubi svého srdce - ne od cizích lidí na internetu. Zejména těch, pro které je to tak snadné…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 11:44
@Lama Lama píše:
8o troll.

Nejsem troll, je tu skutečná situace. On se přátelí už snad jen s těmi kamarády z města, takže oni třeba vyprávějí, jak ve středu chodí do sauny a pak jsou pít a on se tu doma užírá, že chce jít s nimi. Takže si našel důvod, že musí po úřadech a v úterý jezdí do města a ve čtvrtek zpátky. Ale myslím, že do sauny s nimi nechodí, protože ji nesnáší. Nebo jdou v pátek do hospody a on zase nerví, že je tady, že nemá s kým jít, protože tady se s nikým nebaví. Jeden čas s nimi mohutně ve všední dny chodil, pak ale přišel, že je to nuda.
Teď zas přišel s tím, že jeden jeho kamarád chodí do tanečních pro dospělé a že chce taky (je dřevo a za celé manželství jsme byli na dvou plesech a odmítal tančit).
To jsou takové záchvěvy, co zrovna vždycky chce, pak to stejně skončí. Nové je v poslední době to, že si to tady začal protivit a se vším mlátí nebo na všechno nadává.

Monchichik
Echt Kelišová 7864 příspěvků 06.04.19 11:46

@Ou Nic neopustil kvůli ní, stěhoval se za prací, tak nevím, co by jí měl vyčítat. To spíš šla ona s ním. A že by jí prosil, to fakt nepsala. Naopak jí řekl, že jestli s ním nepůjde, tak si najde jinou.

Takyjedna
Závislačka 4737 příspěvků 06.04.19 11:48

Lidi, jestli si kdekoliv u diskuzí myslíte, že je to troll, tak co vám brání na to nereagovat, mě už nebaví se prodírat plevelem, kde se diskutuje, jestli je zakladatel(ka) diskuze troll nebo ne, nebo pročítat stránky s pořád stejnými příspěvky, že mají děcka prázdniny. Ať si třebas mají, koho to zajímá.
Jinak k tématu - manželovi bych, když nebude mít hádavou držkovou náladu, vysvětlila, že v domku a s dětmi zůstat chci, a když si to chce zařídit jinak, tak ať dojíždí on. To by se mi zdál docela slušný kompromis. A jestli nechce, tak bych se asi poohlédla po nějakém jiném chlapovi - bych mu to řekla i s tím chlapem, aby si uvědomil, že to bude mít nějaké důsledky i pro něj.

Monchichik
Echt Kelišová 7864 příspěvků 06.04.19 11:48
@Anonymní píše:
Nejsem troll, je tu skutečná situace. On se přátelí už snad jen s těmi kamarády z města, takže oni třeba vyprávějí, jak ve středu chodí do sauny a pak jsou pít a on se tu doma užírá, že chce jít s nimi. Takže si našel důvod, že musí po úřadech a v úterý jezdí do města a ve čtvrtek zpátky. Ale myslím, že do sauny s nimi nechodí, protože ji nesnáší. Nebo jdou v pátek do hospody a on zase nerví, že je tady, že nemá s kým jít, protože tady se s nikým nebaví. Jeden čas s nimi mohutně ve všední dny chodil, pak ale přišel, že je to nuda.
Teď zas přišel s tím, že jeden jeho kamarád chodí do tanečních pro dospělé a že chce taky (je dřevo a za celé manželství jsme byli na dvou plesech a odmítal tančit).
To jsou takové záchvěvy, co zrovna vždycky chce, pak to stejně skončí. Nové je v poslední době to, že si to tady začal protivit a se vším mlátí nebo na všechno nadává.

No to bych se od všeho nenechala odtrhnout, jen aby on mohl vymýšlet blbosti, stejně se s nimi za chvíli rozhádá jako se všemi. Stěhovat se , aby mohl chodit do hospody? Asi trochu blázen,ne?

Uživatel je onlineRegina Hero
Nadpozemská drbna 28418 příspěvků 06.04.19 11:49
@Anonymní píše: Ženy, SOS. Velký problém.

S manželem jsme na počátku vztahu a manželství žili ve velkém městě, kam já přišla studovat a on pocházel z jeho okolí, žili tam i jeho rodiče. Kvůli jeho práci jsme se odstěhovali 200 km daleko, kde jsme pořídili i nějaké další podnikání, dům, pozemky, zkrátka vše je zde. Děti tu vyrostly a chtějí tu i nadále zůstat, i když v tom velkém městě strávily nějaký čas kvůli studiu.
Do města za jeho rodiči jsme zpočátku hodně jezdili, pak čím dál míň, protože cesta je hrozná. Jenže manžel si tu nikdy nezvykl, pořád všude vykládal, jak on je odtamtud a ke zdejším lidem nepatří, i jimi opovrhoval. Myslela jsem si, že to přejde, jenže on si nikdy nezměnil trvalé bydliště a i všechny úřady si nechával tam, i když to bylo naprosto šílené - kvůli jedné návštěvě finančního úřadu na 5 minut jel 400 km. Takže celý život pendluje mezi tím městem a naším bydlištěm.

Teď přišel s tím, že tu mám nechat děti a jít s ním do toho města. Že tu mám dobrou práci, že tam by to bylo bydlení v bytě na rušné ulici, zatímco tady bydlíme v pěkném domku, že tu zůstanou děti - nic ho nezajímá. Zajímá ho jen, že tam jsou ještě nějací kámoši, kteří se s ním ještě baví (tady se s řadou lidí pohádal), že tam může s nimi chodit do hospod, prostě takové EGO. A když prý s ním nepůjdu, tak si najde jinou. A co prý furt se ohlížím na děti, že jsou velké. To je pravda, ale na druhou stranu je super vidět, jak jim to ve škole jde, jak jsou šikovné, prostě nežít třeba ve společném domě, ale v blízkosti jako rodina. Tak to skoro vypadá, že to postavil, že se mám rozhodnout mezi ním (plně ho poslechnout a udělat, co chce on) a dětmi (a on mne opustí a bude si dělat, co chce). Začít zase víkendově pendlovat mezi oběma místy se mi moc nechce, je to hrozně únavné.

Potřebuju nakopnout. Už kvůli tomu týden nespím.

děti jsou už dospělé? Zůstaly by bydlet v tom domě nebo už žijí jinde?
Jestli jsou děti dospělé, naskýtá se otázka, jestli ti záleží víc na manželovi nebo na tom domě… domov je tam, kde bydlím, kde si ho udělám… takže pokud bych chtěla být s manželem, šla bych a udělala si nový domov… případně, když budete bydlet v tom jiném městě v bytě, zůstane vám ten váš dům jako letní byt nebo chalupa, ne? Ale tohle se těžko rozhoduje z pozice druhých, každý to máme jinak…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 11:51
@Ou píše:
On kvůli tobě opustil svůj domov. Desítky let ti to nevyčítal, ačkoliv mu v novém bydlišti nebylo dobře. Teď tě prosí aby si to samé pro něj udělala ty, když už jste se zbavili závazků.

Je to pro tebe docela usnadnění cesty jak po úspěšném vychování dětí najít nový smysl, než je jen mateřství a snaha zabezpečit rodinu. Snáze se to dělá, když prostě opustíš zajeté koleje.

Ale jinak je tvoje rozhodnutí jestli partner a nebo pohodlí domova. Potřebuješ to najít v hloubi svého srdce - ne od cizích lidí na internetu. Zejména těch, pro které je to tak snadné…

On kvůli mně domov neopustil. Šli jsme kvůli jeho práci a jeho budoucím majetkům (jeho rodině něco vraceli). Já bych tehdy v městě zůstala, ale přizpůsobila jsem se a s batolaty šla tam, kde jsem nikoho neznala a neměla ani nikoho na pomoc a hlídání. Zatímco on si kdykoliv mohl (a taky jezdil) domů k rodičům a vysvětloval to tím, že jezdí na úřady.

Smysl taky hledat nemusím. Docela jsem se tady v práci vypracovala, našla tu nové přátele, protože ty v městě jsem musela kvůli němu opustit.

On si stýská celý život. nebylo to jednoduché s ním tady bydlet s tím, jak jsou tu všichni povl a jak on je někdo jiný a jak tady nechce být a jak se chce vrátit tam. Jenže to nešlo, protože život rodiny se prostě začal odehrávat tady.

Pro mě by to znamenalo být zase bez rodiny (bez dětí, moji rodiče a sourozenci bydlí zase ještě někde jinde - 250 km daleko). Bez práce. Hledat si nové přátele. A být tam sama, protože tu práci má on zde - jezdl by sem zase minimálně na 3-4 dny v týdnu. A já sama tam. A děti tady. Hrozná představa.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek
Reklama