Mám udat vlastní sestru na sociálku?

Anonymní
18.10.19 13:30

Mám udat vlastní sestru na sociálku?

Když bylo mojí sestře 34 let, nechtěně (i přes užívání hormonální antikoncepce) otěhotněla. Už od začátku se k tomu stavěla, že dítě nechce, nic ji ohledně mateřství nezajímalo, ale jelikož na to přišla až v 2. měsíci (nechápu jak), tak si dítě nechala. O mnoho let starší přítel, se kterým otěhotněla ji po 16 letém vztahu opustil, když mu řekla, že čeká dítě. Do rodného listu ho neuvedla, aby se s ním nemusela dohadovat. Sestra nikdy ničeho nedosáhla, straní se lidem, nemá kamarády, jen sedí doma, dělala uklízečku za minimální mzdu, bydlí s naším otcem, i když se naši rozvedli, v paneláku 2+1. Když se jí malý narodil, dělala hlouposti typu, že byl únor - mráz a sníh, malý měl asi 3 týdny a ona s ním šla k doktorce a oblékla ho pouze do trička a plíny - když přišla k doktorce, dostala od ní zjeba, že dítě je zmrzlé na kost a proto asi brečí jako tur. Po každé návštěvě u ní doma jsem odcházela skoro s pláčem, jak takový člověk může mít dítě. Malému budou 3 roky a neumí mluvit ani nebrble, neslyší na svoje jméno ani nereaguje na slova, neumí chodit na nočník, stále nosí plíny. Neumí ještě ani pořádně chodit. Je zaostalý jak fyzicky, tak psychicky - nepodívá se na člověka, který se s ním snaží mluvit/ zaujmout jeho pozornost, dívá se „skrz“ člověka. Nezná jiné děti, sestra s ním nikam nechodí - zná v podstatě jen televizi. Když jsem se ptala, proč je malý bledý vyloženě jako stěna, bylo mi odpovězeno, že s ním nechodí ven - kočárek má jen na dopravu k doktorce cca 50 metrů od baráku. S přítelem vždy po takové návštěvě plné hrůzy uvažujeme, zda má smysl na mou vlastní sestru poslat sociálku, protože je mi malého strašně líto - to že s vlastní matkou sdílí pokojíček a dědeček spí na gauči v obýváku je epizoda sama o sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

772
18.10.19 13:36

Ano, udala bych ji. Chápu, že je to sestra, ale to, že jde o malé dítě, je to nejdůležitější. Chudáček malý :,(. Prosím, nenech to tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26932
18.10.19 13:38

Je to hrozny udávat svou sestru ale asi ano. Jde o to dítě prece. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
333
18.10.19 13:40

Je to strašné ale ano - taky bych to udělala pro to dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3007
18.10.19 13:42

Uz jste to mela udelat davno.. chudak to dite :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
18.10.19 13:43

Být t v mojí rodině, snažila bych se dosáhnout svěření synovce do své péče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4231
18.10.19 13:43

A pediatr to nevidí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.19 13:44

Chudák dítě, dávno se to mělo řešit… Ty si ho nemůžeš vzít k sobě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 13:50

@Halamka Nevím, do těhle detailů nevidím. Malý bude mít 3 roky, sestra s ním chodí na všechny potřebné prohlídky, postěžuje si mi, že jí doktorka řekla, že malý by měl umět tohle a tohle a dál to neřeší, očividně ani doktorka to neřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
13608
18.10.19 13:51

Uz davno se to melo resit ano udej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15089
18.10.19 13:51

Při vší úctě… dítěti budou TŘI roky a Ty to řešíš teď?

Zajímavá rodina budete zřejmě všichni… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1701
18.10.19 13:53

Ja bych se snazila pomoci, vzala maleho ven, nabidla sestre ze ho vezmu k fyzioterapeutce, vzala ho na nejakou akci, nebo na vikend na hlidani. Pozvala sestru k nam apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 13:53

@Alušáček Bydlíme přes půl republiky daleko a snažíme se o vlastní dítě… Teď budu znít fakt hnusně, ale zaostalého tříletého synovce bych do péče nechtěla. Když u nás byli na návštěvě, málem se vykadil na zem v obýváku, když mu sestra na chvíli sundala počůranou plínu.

• Nahlásit
  • Citovat
10675
18.10.19 13:54

Tak doktorka měla sama volat sociálku už ve chvíli, kdy k ní tvoje sestra dorazila v únoru s miminem v tričku. A ano, udala bych jí. Nedokázala bych se na tohle vůbec dívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
18.10.19 13:54

Prijde mi divne, ze by to lekarka neresila. Jinak ano. V tomto pripade bych se k udani snizila. Ditete je mi lito, pokud je to opravdu tak, jak pisete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama