Mám uplatnění na trhu práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymux
Nováček 1 příspěvek 20.04.19 09:47
Mám uplatnění na trhu práce?

Zdravím všechny, jsem ve třetím ročníku na střední škole a příští rok budu maturovat, tudíž bych si už měla pomalu rozmýšlet, na jakou vysokou školu bych chtěla jít. Přemýšlela jsem nad nějakou lékářskou fakultou, ale nevím zda bych měla poté šanci na trhu práce, i celkově na škole, jelikož studuji obchodní akademii. Tudíž bych se Vás chtěla zeptat na radu. Případně, jestli by mi stačilo se učit doma z knížek nebo je lepší docházet na nějaké kurzy? Jde mi hlavně o to, že na kurzech se učí to, co je v knihách, nemám pravdu? A potom v realitě, jestli by mě někde zaměstnali, jelikož mám jako střední školu vybranou obchodní akademii a nechce se mi přecházet na jinou školu. Tak se chci poradit, abych poté nebyla zklamaná, že jsem tak dlouho studovala, jelikož doktořina trvá mnoho let. Pokud máte nějaké zkušenosti, budu ráda, když se o ně podělíte. Budu Vám moc vděčná. Děkuji za odpověď :srdce: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hapolda
Ukecaná baba ;) 1239 příspěvků 20.04.19 09:55

Ja jsem mozna krapet nechapava a momentalni nemoc me zahalila mysl, ale ptas se na to, jestli se z obchodky zvladnes naucit z knizek doma medicinu? 8o a jestli jako lekar budes mit uplatneni? 8o

hapolda
Ukecaná baba ;) 1239 příspěvků 20.04.19 09:58

Jo ty asi myslis pripravnej kurz na prijimacky?

vokishka
Extra třída :D 14333 příspěvků 20.04.19 10:01

@hapolda částečně asi myslí i kurzy, ale jinak se zřejmě ptá, jestli by měla uplatnění z lékařské fakulty, jestli to chápu dobře. Na to, že za rok maturuje a měla by psát slohovku, je celý příspěvek dost děsný.

Tarjei
Závislačka 4803 příspěvků 20.04.19 10:09

@Anonymux bez urazky, to mas chemii biologii a fyziku na te obchodce? A z ceho chces maturovat? Nechci byt zla ale myslim, ze se precenujes.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19967 příspěvků 20.04.19 10:13
@Anonymux píše:
Zdravím všechny, jsem ve třetím ročníku na střední škole a příští rok budu maturovat, tudíž bych si už měla pomalu rozmýšlet, na jakou vysokou školu bych chtěla jít. Přemýšlela jsem nad nějakou lékářskou fakultou, ale nevím zda bych měla poté šanci na trhu práce, i celkově na škole, jelikož studuji obchodní akademii. Tudíž bych se Vás chtěla zeptat na radu. Případně, jestli by mi stačilo se učit doma z knížek nebo je lepší docházet na nějaké kurzy? Jde mi hlavně o to, že na kurzech se učí to, co je v knihách, nemám pravdu? A potom v realitě, jestli by mě někde zaměstnali, jelikož mám jako střední školu vybranou obchodní akademii a nechce se mi přecházet na jinou školu. Tak se chci poradit, abych poté nebyla zklamaná, že jsem tak dlouho studovala, jelikož doktořina trvá mnoho let. Pokud máte nějaké zkušenosti, budu ráda, když se o ně podělíte. Budu Vám moc vděčná. Děkuji za odpověď :srdce: :mavam:

Nechci se tě dotknout, ale vzhledem k nesmyslnosti dotazu bych tu medicínu pustila z hlavy.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 20.04.19 10:19
@Anonymux píše:
Zdravím všechny, jsem ve třetím ročníku na střední škole a příští rok budu maturovat, tudíž bych si už měla pomalu rozmýšlet, na jakou vysokou školu bych chtěla jít. Přemýšlela jsem nad nějakou lékářskou fakultou, ale nevím zda bych měla poté šanci na trhu práce, i celkově na škole, jelikož studuji obchodní akademii. Tudíž bych se Vás chtěla zeptat na radu. Případně, jestli by mi stačilo se učit doma z knížek nebo je lepší docházet na nějaké kurzy? Jde mi hlavně o to, že na kurzech se učí to, co je v knihách, nemám pravdu? A potom v realitě, jestli by mě někde zaměstnali, jelikož mám jako střední školu vybranou obchodní akademii a nechce se mi přecházet na jinou školu. Tak se chci poradit, abych poté nebyla zklamaná, že jsem tak dlouho studovala, jelikož doktořina trvá mnoho let. Pokud máte nějaké zkušenosti, budu ráda, když se o ně podělíte. Budu Vám moc vděčná. Děkuji za odpověď :srdce: :mavam:

Malá rada. Kromě toho něco vystudovat se zaměř i na to něco umět. Ne, není to to samé.

mroe
Neúnavná pisatelka 15487 příspěvků 20.04.19 10:27
@Tarjei píše:
@Anonymux bez urazky, to mas chemii biologii a fyziku na te obchodce? A z ceho chces maturovat? Nechci byt zla ale myslim, ze se precenujes.

Ale ne, v dnesni internetove dobe je prece kazdej polovicni doktor… :mrgreen: Alespon takovou ma zrejme predstavu cast laiku… Ale k dotazu… jako doktor by ses o praci v tomhle zivote bat nemusela. Poptavka rozhodne prevysuje nabidku. Druha vec je, ze je tomu tak proto, ze medicina je jedna z tech opravdu nejnarocnejsich skol a doktora z tebe rozhodne neudela internetove studium priznaku. Doporucuju si sehnat modelove otazky ( klidne z jakehokoli roku) z prijimacek na 1. LF v Praze, udelas si tak jasnou predstavu o tom, co vsechno musi clovek vedet DRIV nez tu medicinu zacne studovat.

mroe
Neúnavná pisatelka 15487 příspěvků 20.04.19 10:32

A muj nazor? Podle urovne dotazu a polozenych otazek… A faktu, ze jsi na obchodce (proc ne na gymplu nebo lyceu)…hadam, ze se ani tim shanenim otazek nemusis zbytecne zdrzovat. Chodit v bilych hadrech neni zas takova zabava, zbytecne bys ses na te doktorine mordovala… ;)

Pantalaimon
Kecalka 150 příspěvků 20.04.19 10:40

Upřímně, obchodka jako příprava na vs biologického směru je jedna z nejhorších variant. Mate vůbec chemii? Fyziku? I kdyby jsi si teď začala připravovat, horko těžko dosáhneš v těchto předmětech úrovně gymnazisty a šance na přijetí máš dle mě minimální. A to se musíš ještě naučit diametrálně odlišné věci k maturitě. Ale třeba jsi geniální a dáš to :kytka:

katintheBOx63
Kecalka 299 příspěvků 20.04.19 10:55

No pokud nejsi troll tak to budeš mít cekem problémové. Sice se dá dělat nultý ročník, kdy se dělá jakoby príprava na medinu, ale myslím že to ti moc nepomůže - jedine že by si byla niaky učebný génius. Sama jsem dělala gympl, zaměřen na prípravu na medinu a právo. Již od prvního ročníku jsme měli povinně angličtinu, francouzštinu/ruštinu/menčinu - jedno z toho plus všichni povinně latinčinu. Navíc extra dotace hodin na chemií, fyziku, biologií - a to po celou dobu SŠ, v některých ročnících jsme tyto předměty měli dokonce každý den - pač se na začátku každého ročníku nám dovolovali si nad rámec standardního počtu hodin zvolit dalších volitelných cca 10 hodin týdně dle toho co jsem chtěli. Standardně bylo predepsáno 6 hodín denně + 2 hodiny volitelného předmětu. A vždy to vyhráli tyto tři předměty. Já se tam ocitla spíše omylem - nic lepšího v té době v okolí nebylo, jako jediná jsem se zaměřovala na matematiku a fyziku a i to jsem pak šla studovat na VŠ. Ale své jsem si z matiky a fyziky snažila dohnat pak v rámci placeného doučování a extra kroužků co se na škole organizovali. A i navzdory tomu jsem to na VŠ pak neměla lehké - tuplem že jsem šla na univerzitu v zahraničí. Jako kdybych to věděla tehdy, tak si najdu gympl s větším zaměřením na tuto oblast, takže z obchodky je celkem výzva si jít na medinu jen tak bez větší x-leté přípravy…

Sany80s
Kelišová 7320 příspěvků 20.04.19 11:01

Vzhledem k tomu, co se učí na obchodce, je šance přijetí na medicínu o dost menší, než z některých jiných typů škol.
Samozřejmě je tu možnost, že by ses připravit mohla sama, stačí se podívat na to, jaké přijímačky jsou na medicínách vyžadovány, obvykle jsou dostupné a na internetu a podle toho se připravit. Kurzy jsou rozhodně plus, pokud si člověk vybere firmu, která má úroveň.
Vzhledem k úrovni tvého dotazu si myslím, že je to buď vtip a nebo nejsi schopna vstřebávat informace takovým způsobem, abys obstála na studiu medicíny.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52572 příspěvků 20.04.19 12:03
@AlphaOmega píše:
Malá rada. Kromě toho něco vystudovat se zaměř i na to něco umět. Ne, není to to samé.

Tak otázka je, zda je to izolovaný problém s formulaci psaného textu, to by samo o sobě asi bylo řešitelé. Nebo jestli má nějaký globální problém intelektu.
Jinak medicína z obchody samozřejmě jde. Člověk, co je schopný se učit podle mě úplně bez problemu. Menší handicap je tak max jednoho semestru chemie, jednoho fyziky.
Uplatnění je, doktorů je čím dál méně, takže i sehnat místo na plný úvazek ve vybraném oboru pro absolventa není problém.. Otázka je, jestli ti to za to stojí nebo ne. Musi tě to bavit. Poměr úsilí versus peníze asi není úplně optimální.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52572 příspěvků 20.04.19 12:05
@Sany80s píše:
Vzhledem k tomu, co se učí na obchodce, je šance přijetí na medicínu o dost menší, než z některých jiných typů škol.
Samozřejmě je tu možnost, že by ses připravit mohla sama, stačí se podívat na to, jaké přijímačky jsou na medicínách vyžadovány, obvykle jsou dostupné a na internetu a podle toho se připravit. Kurzy jsou rozhodně plus, pokud si člověk vybere firmu, která má úroveň.
Vzhledem k úrovni tvého dotazu si myslím, že je to buď vtip a nebo nejsi schopna vstřebávat informace takovým způsobem, abys obstála na studiu medicíny.

Třeba na první lékařskou v Praze jsou sady 3×1000 testových otázek. Žádná další příprava netřeba, než se naučit správně odpovědi.

hani28
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 20.04.19 12:09

Tak samozrejme ze pokud vystudujes medicinu, tak se muzes uplatnit a nikoho nebude zajimat, ze jsi maturovala na obchodce a ne na gymplu. Ale spis je otazka jestli s obchodkou se na tu medicinu dostanes.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama