Mám úplně omezit kontakt s matkou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  28.04.18 20:54
Mám úplně omezit kontakt s matkou?

Ahoj, chci se zeptat na Vas nazor. Myslim ze moje matka ma nejakou psychickou poruchu a nevim jestli uplne neomezit kontakt.

Strucne, moje mamka nikdy nebyla,,moje kamaradka’’, coz jsem od ni vylozene mnohokrat slysela, kdyz jsem byla v puberte zacelo mi s ni silene peklo. Ja nikdy nebyla zadna odrzla pruserarka, ve skole jsem mela nejhure 3, jak na zakladni tak na stredni skole, ale to ji nikdy nebylo dobre, neustale jsem poslouchala proc mam z tamhletoho predmetu 3 a ne 1 atd. Dale jsem musela mit perfektne uklizeno v pokoji, pokud tak nebylo vyhazila mi celou skrin a mela jsem cas 1 hodinu na perfektni uklizeni s nadavkami ze jsem totalni spina a prase a ze jednou ve svym vlastnim byte shniju(dnes mam ve svem byte lepe uklizeno nez ona). A to jsem mela jen takovy ten pubertacky bordilek, vsichni asi znate.

V 6. tride jsem chtela jit na gymnazium, s nadsenim jsem ji o tom povedela a jeji reakce byla ze bych to nezvladla ze nejsem tak chytra a ze si umim doslova jen zmalovat ksicht (vzdy jsem se rada hezky oblekala a malovala)

Moc penez jsem od ni nikdy nevidela, jen od otce ktery zije v nemecku a rozvedli se kdyz mi bylo 8 let. Od te doby ji daval 10tis alimenty z kterych jsem nic nevidela (jidlo a obleceni jsem si kupovala z penez z brigady). Matka me nemohla videt s taskou z nakupu obleceni nebot by to zapricilo totalni scenu ze jsem rozmazlena, kolik jsem jako utratila a ze mam milion obleceni a ONA NE.

Je toho z meho detstvi vice ale to byl dlouhy sloh :D

Prijde mi ze je hrozne falesna, pred kamaradkami se usmiva a je hrozne hodna ale pak je pomlouva.

Ja trpim perfekcionismem, menecennosti, nizkym sebevedomim a lehci sociofobii. Myslim ze za to muze prave me detstvi.

Myslite ze bych s ni mela uplne omezit kontakt? Vzdy k ni jezdim jen z nutnosti ze je to rodina, jinak bych poslouchala jak na ni ser* a kde porad litam. Stale ji nemuzu odpustit jak se chovala a chova. Promluvit s ni nejde protoze si mysli ze na ni hned utocim a pak schvalne breci a dela ze ja jsem strasne zla(mam ji uz predctenou ze slzy pouziva jako zbran)

Jeste bych dodala, ze kdyz se nasi rozvadeli tak se pokusila o sebevrazdu, a nasledne to u psychologa hodila na me ze jsem ji doma vubec nepomohala.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Lalelale
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 28.04.18 21:00

Zamysli se, co ti matka do tvého života přináší. Jsi v její přítomnosti ráda? Jsi štastná, když ji máš vidět? Přijde mi, že spíš naopak, je to negativní a protivný člověk, co jen obviňuje a shazuje ostatní. Osobně bych kontakt omezila na minimum. Co zasela, to teď sklízí.

Anonymní  28.04.18 21:01

@Lalelale dekuji za nazor:)

veria
Generální žvanilka 22405 příspěvků 28.04.18 21:10

Já nevím no, nosila jsi trojky, neuklizela, od 6. třídy se malovala… taky bych svoji dceru za tohle nechvalila :nevim: všechno jidlo sis platila sama? Co bydlení a ostatní věci, taky sama? Podle popisu ti nijak strasne věci nedělala, mámu mas jen jednu a jinou mít nebudeš. Není asi fér svádět na ni všechny své problémy :nevim: ale měla bys to spis probrat někde u odborníka.

Anonymní  28.04.18 21:15

Zakladatelko, já mám asi ještě horší mámu než ty.To, co nám dělala během našeho dětství, ani raději popisovat nebudu :,( :nevim:
V mých 15 letech se odstěhovala a já se sourozenci jsme zůstali s tátou. Od té doby jsme se stýkali minimálně a já jsem za to byla ráda.
Teď už mám 2 děti. Staršího syna viděla, když mu bylo 10 měsíců. Mladšího syna, kterému je 6 let, neviděla NIKDY. Takže jsme se neviděli přes 7 let a popravdě:nestýská se mi. Chtěla bych mít normální mámu, ne takovou :( Občas to ostatním holkám závidím, ale už jsem si na to po těch letech vlastně zvykla.
Anonym K.

Anonymní  28.04.18 21:16

@veria ano, trojky z matematiky ktera mi nikdy nesla :) a uklizela jsem dost, ale pro ni to nikdy nebylo perfektni. V 6. tride jsem si davala rasenku, ano, jako vsechny me spoluzacky na tom mi neprijde nic spatneho:) Tak od 14 let jsem si opravdu jidlo kupovala sama. Tak samozrejme na ni nehazim vsechny me problemy, ale tyto psychicke problemy vychazi z detstvi a z puberty, a toto chovani a neustale schazovani od matky si myslim ze vetsinu problemu opravdu zapricinilo.

Anonymní  28.04.18 21:17

@veria Ale dekuji za nazor:)

Anonymní  28.04.18 21:18
@Anonymní píše:
Zakladatelko, já mám asi ještě horší mámu než ty.To, co nám dělala během našeho dětství, ani raději popisovat nebudu :,( :nevim:
V mých 15 letech se odstěhovala a já se sourozenci jsme zůstali s tátou. Od té doby jsme se stýkali minimálně a já jsem za to byla ráda.
Teď už mám 2 děti. Staršího syna viděla, když mu bylo 10 měsíců. Mladšího syna, kterému je 6 let, neviděla NIKDY. Takže jsme se neviděli přes 7 let a popravdě:nestýská se mi. Chtěla bych mít normální mámu, ne takovou :( Občas to ostatním holkám závidím, ale už jsem si na to po těch letech vlastně zvykla.
Anonym K.

To je mi lito… taky jsem kolikrat zavidela kamaradkam ze maji maminku jako nejlepsi kamaradku.

veria
Generální žvanilka 22405 příspěvků 28.04.18 21:22
@Anonymní píše:
@veria ano, trojky z matematiky ktera mi nikdy nesla :) a uklizela jsem dost, ale pro ni to nikdy nebylo perfektni. V 6. tride jsem si davala rasenku, ano, jako vsechny me spoluzacky na tom mi neprijde nic spatneho:) Tak od 14 let jsem si opravdu jidlo kupovala sama. Tak samozrejme na ni nehazim vsechny me problemy, ale tyto psychicke problemy vychazi z detstvi a z puberty, a toto chovani a neustale schazovani od matky si myslim ze vetsinu problemu opravdu zapricinilo.

Dobre no, pokud ti dělala scény kvůli rasence, a trojce jen z matematiky, tak to prehanela. To víš jen ty, jak to vše přesně bylo. Zkus si podrobne promluvit s nějakým psychologem.

Anonymní  28.04.18 21:24

@veria Nemam duvod nic zvelicovat nebo prehanet:) Diky za nazor

poučená
Ukecaná baba ;) 1324 příspěvků 28.04.18 21:28

Zakladatelko, píšeš, že: „Ja trpim perfekcionismem, menecennosti, nizkym sebevedomim a lehci sociofobii. Myslim ze za to muze prave me detstvi.“

Můj názor je, že napřed bys měla jít si pro pomoc k psychologům sama. Ano. Dětství tě poznamenalo a měla by sis všechno v sobě srovnat, zahojit ty šrámy a jizvy. A přitom se naučit, jak matce, otci a všem lidem odpustit. Protože bez odpuštění se ti nebude dobře žít.

A pak tímto posilněna, mohla bys mít sílu, s matkou mluvit. Ale to pak uvidíš sama.

belladonna
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 28.04.18 21:32

Ty víš nejlíp jak moc tě deptají ty návštěvy. Dle toho bych to omezila na nutné minimum. Citově te zřejmě vydírá a vysává. Nenechá si to vymluvit, asi to lepší řešení opravdu nemá.

veria
Generální žvanilka 22405 příspěvků 28.04.18 21:37
@Anonymní píše:
@veria Nemam duvod nic zvelicovat nebo prehanet:) Diky za nazor

Psala jsem ze to prehanela matka ;)

Fofrník
Závislačka 3205 příspěvků 28.04.18 21:37
@poučená píše:
Zakladatelko, píšeš, že: „Ja trpim perfekcionismem, menecennosti, nizkym sebevedomim a lehci sociofobii. Myslim ze za to muze prave me detstvi.“

Můj názor je, že napřed bys měla jít si pro pomoc k psychologům sama. Ano. Dětství tě poznamenalo a měla by sis všechno v sobě srovnat, zahojit ty šrámy a jizvy. A přitom se naučit, jak matce, otci a všem lidem odpustit.Protože bez odpuštění se ti nebude dobře žít.

A pak tímto posilněna, mohla bys mít sílu, s matkou mluvit. Ale to pak uvidíš sama.
No já moc neodpouštím a žije se mi docela fajn. 8)

poučená
Ukecaná baba ;) 1324 příspěvků 28.04.18 22:12

@Fofrník Také neradím tobě.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Že by slavila? Brodská šla do auta bosa a s oporou, copak si provedla?

Stačila vteřina nepozornosti a neštěstí bylo na světě. Herečka Tereza Brodská... číst dále >

Koptík se před policisty tvářil jako taxikář, vše musela urovnat Gregorová

Ondřej Koptík (34) přistižen při činu! Ve čtvrtek večer kolem 22. hodiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Podvodní léčitelé teď dostanou strach, řekla v Rozstřelu režisérka

Za podivnými praktikami v institutu Aktip, které odhalil dokument Obchod se... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama