Mám už 3 roky špatnou smlouvu o platu

Anonymní
14.8.15 18:55

Mám už 3 roky špatnou smlouvu o platu.

Zdravim :mavam:
Zajímal by mě názor někoho, kdo tomu rozumí. Zjistila jsem čistě náhodou, že mi chybí ve smlouvě o platu jeden malinkatý detail. Jmenuje se to „osobní ohodnocení“. Je to trojmístná částka takže zas tak malinkatý detail to není. Šla jsem se smlouvou za šéfem a ten uznal, že je to fakt chyba.
Co byste na to řekly? Zpátky to určitě vyplatit nepůjde takže co s tím? „Držet hubu“ a počkat až se šéf odhodlá s tím jít za ředitelem? Co když to neuzná? Mají to všichni a já jsem v práci řekněme dost důležitá osoba a můžu s čistým svědomím říct, že si to fakt zasloužím. Jenže to ti nahoře nevidí že jo… Jsem o ty peníze ochuzena už přes 3 roky. :?

Jo a ještě jen tak pro zajímavost. Nechci psát co přesně dělám tak uvedu příklad. Ve smlouvě mám uvedeno vytírání a škrábaní brambor a v realu vařím. Prostě dělám mnohem odbornější práci než mám dělat. Jak se tohle řeší? Tu práci mi ale nezadal šéf. Jednou jsem o ni byla požádána „kuchařkama“, podruhé jsem se nabídla a od té doby to dělám automaticky a ráda.

Práce je můj koníček. Kdo to taky tak má? :lol:

Díky za rady a tipy. Kdyby na to došlo alespoň budu vědět co říct atd :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16824
14.8.15 18:59

Tak vzhledem k tomu, ze osobni nemas ve smlouve, tezko muzes ocekavat, ze ti to vyplati zpetne. Nehlede na to, ze nemusis mi zadne, nezalezi na tom, kolik maji ostatni.
Neni na to automaticky narok, takze bych opatrne volila slova v diskusi s nadrizenym.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17410
14.8.15 19:04

No nárok na to nemáš, přijde mi zvláštní, že pokud jsi v práci tak důležitá osoba jak píšeš, že nikdy žádného nadřízeného nezarazilo, že ti nikam osobní hodnocení nepsal :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.8.15 19:05

Právě, že jsem v tomhle bezbraná mě mrzí, protože to tam opravdu má být. Jenže co je psáno je dáno :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
28762
14.8.15 19:06
@Anonymní píše:
Zdravim :mavam:
Zajímal by mě názor někoho, kdo tomu rozumí. Zjistila jsem čistě náhodou, že mi chybí ve smlouvě o platu jeden malinkatý detail. Jmenuje se to „osobní ohodnocení“. Je to trojmístná částka takže zas tak malinkatý detail to není. Šla jsem se smlouvou za šéfem a ten uznal, že je to fakt chyba.
Co byste na to řekly? Zpátky to určitě vyplatit nepůjde takže co s tím? „Držet hubu“ a počkat až se šéf odhodlá s tím jít za ředitelem? Co když to neuzná? Mají to všichni a já jsem v práci řekněme dost důležitá osoba a můžu s čistým svědomím říct, že si to fakt zasloužím. Jenže to ti nahoře nevidí že jo… Jsem o ty peníze ochuzena už přes 3 roky. :?

Jo a ještě jen tak pro zajímavost. Nechci psát co přesně dělám tak uvedu příklad. Ve smlouvě mám uvedeno vytírání a škrábaní brambor a v realu vařím. Prostě dělám mnohem odbornější práci než mám dělat. Jak se tohle řeší? Tu práci mi ale nezadal šéf. Jednou jsem o ni byla požádána „kuchařkama“, podruhé jsem se nabídla a od té doby to dělám automaticky a ráda.

Práce je můj koníček. Kdo to taky tak má? :lol:

Díky za rady a tipy. Kdyby na to došlo alespoň budu vědět co říct atd :kytka: :mavam:

Tak jestli jsi pomocná a děláš odbornou práci ve smyslu kuchařina,,je to tvoje v podstatě blbost.
Nikdy za to nebudeš mít plat ve smyslu platu odborného kuchaře s příslušným dokladem o vzdělání.
O osobní si můžeš zažádat, pokud ho tam berou ostatní a mají ho ve smlově, zpětně ho nedostaneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69032
14.8.15 19:08

Tak 3 roky ti nevadilo, že nemáš osobní, tak proč by to oni řešili :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.8.15 19:11
@ka2ka píše:
No nárok na to nemáš, přijde mi zvláštní, že pokud jsi v práci tak důležitá osoba jak píšeš, že nikdy žádného nadřízeného nezarazilo, že ti nikam osobní hodnocení nepsal :think:

Protože on to nevidí. Jsem důležitá pro ty lidi pro které dělám. Šéf je mimo tuhle práci. Těžko se to vysvětluje. Kdybych mohla být konkrétnější líp byste to pochpopili. Berte to tak jak to píšu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.8.15 19:13
@j.a.n.i1 píše:
Tak 3 roky ti nevadilo, že nemáš osobní, tak proč by to oni řešili :think:

Asi tak nějak. Já to zjistila fakt náhodou že ho mám mít.

• Nahlásit
  • Citovat
17410
14.8.15 19:15
@Anonymní píše:
Protože on to nevidí. Jsem důležitá pro ty lidi pro které dělám. Šéf je mimo tuhle práci. Těžko se to vysvětluje. Kdybych mohla být konkrétnější líp byste to pochpopili. Berte to tak jak to píšu.

pokud to nevidí šéf tak máš opravdu smůlu a to že jsi důležitá pro jiné lidi je krásný, ale k ničemu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ya-ya
14.8.15 19:17

Moje tchyne si taky myslela, ze je nepostradatelna a co tam bez ni budou delat.pak sla do duchodu a nestek po ni pes, jeji misto zrusili :mrgreen:
nevím, co si chces narokovat, myslim, ze kdyby ti ho dat chteli, tak uz ho mas ;)

• Citovat
  • Upravit
22
14.8.15 19:18

Nevidím důvod, proč při anonymu nenapsat alespoň oblast ve které pracujete. Jak potom konkrétněji poradit?? A proč jste odměnu za více odbornější práci neurgovala dříve?

Jak by řekl můj muž:„Nedělej nic, za co nejsi placená!“

A jak jsem to měla já?
Před nástupem na MD jsem tři roky pracovala v personálce. Ve smlouvě jsem měla napsáno pouze recepční, veškeré práce, které s ukrývali pod „ostatní úkoly a práce zadané nadřízeným“ jsem měla vyplácené jako prémie (měsíčně to dělalo i 4.000,– protože jsem toho dělala daleko více než jen zvedání telefonů).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10749

Zpětně stěží. Musíš se rozhodnout, jestli práci miluješ tak, abys ji dělala „za polovic“ nebo jestli chceš peníze.
Pokud b), požádej šéfa o zvýšení platu, dohodni se s ním na termínu, aby to stihnul projednat s ředitelem nebo s kým je třeba. Pokud termín uplyne beze změny, vrať se ke škrábání brambor - buď mu kuchařky vysvětlí, jak jsi důležitá, nebo nejsi při té činnosti, co tě baví, tak nepostradatelná, jak se domníváš (aspoň ne za plné peníze).
Mimochodem, kdo u vás teda škrábe ty brambory, když ty vaříš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69032

@Ya-ya Tak zas někde, když se člověk neozve, tak nedají… ušetří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ya-ya
@Anonymní píše:
Asi tak nějak. Já to zjistila fakt náhodou že ho mám mít.

ale to ze ho maji jini preci neznamena, ze ho musis mit i ty

• Citovat
  • Upravit
7266
14.8.15 19:22

A jak si přišla na to, že tam máš mít osobní ohodnocení? :think: Na to žádné právo není, prostě se buď šéfovi líbíš a dostaneš ho a nebo jsi mu putna a nedostaneš. A to že jsi důležitá pro jiné lidi je v podstatě jedno, jedině kdyby tě platili oni. Takže ti zbývá jen se modlit, aby to ten šéf odkývnul a příště ti nějaké dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama