Mám v 50 šanci změnit povolání?

Anonymní
25.1.20 21:36

Mám v 50 šanci změnit povolání?

Jak už je v nadpisu, co myslíte? Mám šanci? Je mi lehce nad 50 a celý život pracuju jako učitelka na 2. stupni ZŠ nebo na SŠ. Poslední dobou mám pocit, že jsem totálně vyhořelá. Mám státnice ze 2 jazyků a ovládám práci na PC. Ale kromě brigád jsem nikdy nic jiného nedělala. Myslíte, že mě ještě někdo bude chtít zaměstnat?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

25.1.20 21:39

Já četla pohlaví :lol:. Povolání bude jednodušší operace :palec: A nikdy není pozdě do toho říznout, jakou bys měla představu o své práci? Úplně pryč ze všeho, co připomíná děti, výchovu, školství?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7516
25.1.20 21:40

Zalezi taky, odkud jsi, ale treba v Praze by podle me problem nebyl. V dnesni dobe. Hodne stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.20 21:43

Nejsem z Prahy a představu nemám. Něco klidného, děti už fakt ne. Skoro nikdo si nedovede představit, jak je škola hlučné místo. Ideální by bylo počítat ptáky nebo veverky v lese. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
25.1.20 21:46
@Anonymní píše:
Nejsem z Prahy a představu nemám. Něco klidného, děti už fakt ne. Skoro nikdo si nedovede představit, jak je škola hlučné místo. Ideální by bylo počítat ptáky nebo veverky v lese. :lol:

Jdi do věznice, tam vyžadují pedagogické vzdělání a vězni sekaj latinu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.20 21:48

Měnila jsem povolání ve 43 letech a v pohodě, jsem za to ráda. Ze stresového zaměstnání jsem si našla klidné místečko, kde hodlám být až do důchodu. Příjmem jsem šla tedy dolů, ale nelituji, ten klid ta to stojí :palec:… prosím anonym

• Nahlásit
  • Citovat
3331
25.1.20 21:49

Já si myslím že určitě ano. Hlavně se toho nebát. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.20 21:56
@Kfětoslava píše:
Jdi do věznice, tam vyžadují pedagogické vzdělání a vězni sekaj latinu :)

Nevím jestli to myslíš vážně nebo jako ironii. Kamarádka to pár let dělala na Pankráci a je to jen pro silné nátury. To bych nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
25.1.20 22:00
@Anonymní píše:
Nevím jestli to myslíš vážně nebo jako ironii. Kamarádka to pár let dělala na Pankráci a je to jen pro silné nátury. To bych nedala.

Vážně, byla jsem tam na stáži. Asi záleží, kde člověk je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5342
25.1.20 22:06
@Anonymní píše:
Jak už je v nadpisu, co myslíte? Mám šanci? Je mi lehce nad 50 a celý život pracuju jako učitelka na 2. stupni ZŠ nebo na SŠ. Poslední dobou mám pocit, že jsem totálně vyhořelá. Mám státnice ze 2 jazyků a ovládám práci na PC. Ale kromě brigád jsem nikdy nic jiného nedělala. Myslíte, že mě ještě někdo bude chtít zaměstnat?

Jak já ti rozumím. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.20 22:12
@Anonymní píše:

Jde o to si najít zaměstnání, které by si mohla dělat. Na změnu není nikdy pozdě. Sestra má kolegyni, která šla pracovat ze školství do knihovny, myslím, že jí bylo tenkrát kolem té 50. Je spokojená. Pak odešli mladší kolegové - jeden do nějakého vědeckého ústavu, kolegyně do státní správy - věnuje se pěstounským rodinám.

• Nahlásit
  • Citovat
25.1.20 22:13

Kdybys tu zmenu chtela pred 25 lety, mohly by se o tebe firmy servat. VS titul, dva jazyky… proste pecka. Ted tu praci delaji stredoskolaci nebo kdokoli s vyskou. Mam kamosku ucitelku, co se chytila mimo obor, ale fakt nahoda. Mas uzkou specializaci, praxi s tim spojenou. Do lidlu te nevezmou, jedine rozesilat zivotopisy, snad se nekde zahackujes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11374
25.1.20 22:35

Ano, ale musíš fakt chtít a nepočítat s tím, že to bude jednodušší než dosavadní práce kterou znáš.

Na druhou stranu - pokud ti po těch letech už děti vadí, tak to sktuečně chce odejít - čím méně se ponoříš do nepěkného archetypu vyhořelé účy, tím lépe pro všechny.

Nejjednodušší je začít učit jazyky dospělé. Obešli jazykovky ve svém okolí, jestli hledají lektory.

Další variantou je se zkusit nabídnout jako externí překladatelka - na technické a komerční věci. Tam je ta výhoda, že to děláš z domova a můžeš začít v malém při současné práci a otestovat si to. REspektive úplně pro začátek si to můžeš otestovat tak, že začneš překládat anglické titulky třeba k nějakému oblíbenému seriálu a dáš to na https://www.titulky.com/ , nebo na web toho seriálu.

Projdi případně nabídky práce na zákaznické linky, s tím že chceš teda pasivní - ale když umíš tři jazyky (čeština se taky počítá), tak to je docela plus. S tím, že to je něco jiného než učení, ale taky to je práce s lidmi a neustále mluvíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
25.1.20 22:44

Jo, ale skoro určitě si finančně pohoršíš… Navíc budeš čelit novým stresům a ze začátku ti to úplně nepůjde, což můžeš nést špatně (záleží na povaze), navíc se asi jako „učitelka“ možná setkáš s předsudky už při výběrových řízeních. Takže to chce se zocelit. Jestli tě to ale fakt ve škole deptá, tak ale určitě změnit povolání je dobrá cesta - i kdyby na pár let, vrátit se můžeš vždycky. Pozdě není, ještě cca 15 let budeš pracovat. Spíš bych ale radila zůstat u toho školství, byť ne jako klasická učitelka - zkusit třeba něco v podnikovém vzdělávání, lektorku jazyků pro dospělé nebo tak něco. Eventuálně zkusit i státní správu - třeba na MŠMT, ale nezapočítají ti celou praxi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
25.1.20 22:45
@Anonymní píše:

O moznostech v tvym oboru nemam ani paru, ale ceho jsem si vsimla, tak NIDV je plny vyhorelych ucitelu. Ale ja vlastne ani nevim, co NIDV poradne dela, to bude tvoje prketa. Tim chci jen rict, ze to lze zmenit.
Jestli mas zazemi a chut se dovzdelavat, tak to muzes zkusit a prinejhorsim se vratit k tomu, co umis, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama