Mám v jednom prsu málo mléka

164
11.12.19 20:06

Mam v jednom prsu malo mleka

Zdravim vsechny diskutujici,
mam druhe dite, u prvniho jsem kojeni pro neuspechy s prisatim brzy vzdala, ted bych rada vydrzela.
Male je ted 9 dni, a stav je nasledujici: v jednom prsu mam mleka dost a zahojenou bradavku, takze kojim jen z nej.
Na druhem prsu mam tak zrasovanou bradavku, ze kojeni z toho prsa se proste neda zvladnout, takze jsem z nej zacala jen odsavat (elektrickou Medelou). A tak jsem zjistila, ze zatimco z toho prsu, co z nej nadale kojim, odsaju cca 60-70 ml, tak z tohohle z bidou 20.
Co dal? Kojit z nej fakt nejde, mam dal odsavat a cekat na rozjeti a uzdraveni bradavky?
Nejake tipy? :think:
Diky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4937
11.12.19 20:17

Na uzdravení je nejlepší od medely purelan. A zkoušela jsi kojit přes kloubouček? Mě to pomáhalo na zahojení s tím purelanem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
11.12.19 20:20
@Veru1987 píše:
Na uzdravení je nejlepší od medely purelan. A zkoušela jsi kojit přes kloubouček? Mě to pomáhalo na zahojení s tím purelanem.

Pres klobouk se neprisaje vubec :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4937
11.12.19 20:23
@JanaTý píše:
Pres klobouk se neprisaje vubec :roll:

snažit se to promázavat a rychle zahojit, ono přes tu odsávačku to tak nepodporuje tvorbu mlíka jako sání miminka. Já pak i přes bolest kojila, ale dlouho jsem nevydržela. Ale ten purelan je perfektní, zahojil to rychle. Koupíš v lékarně, ale nejlíp finančně vyšel v DM. Mají větší balení za lepší cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
11.12.19 20:36

Podle mě, až se ti druhé trochu zahojí a začneš ho znovu nabízet, tak se to srovná. Doporučuji potírat bolavou bradavku právě tím mlékem, je v něm spousta hojivých látek. Purelan je taky fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.19 20:41

To, co se oddané odsavackou není směrodatné. Taky je úplně normální, že jedno prší tvoří vic mléka, nebo ma vetsi tok, než druhé. Dítě může i kvůli pomalejsimu toku prso odmítat, bezne.

• Citovat
  • Nahlásit
164
11.12.19 20:41
@Beata.xy píše:
Podle mě, až se ti druhé trochu zahojí a začneš ho znovu nabízet, tak se to srovná. Doporučuji potírat bolavou bradavku právě tím mlékem, je v něm spousta hojivých látek. Purelan je taky fajn.

Snad ano, prave skrz problemy s bradavkami jsem prestala kojit prvniho :roll:
Zatim budu aspon odsavat a doufat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
11.12.19 20:43
@Anonymní píše:
To, co se oddané odsavackou není směrodatné. Taky je úplně normální, že jedno prší tvoří vic mléka, nebo ma vetsi tok, než druhé. Dítě může i kvůli pomalejsimu toku prso odmítat, bezne.

No jo, ja bych to neresila, kdybyvh z nej mohla kojit, tak prikladam, ale bolest po cele kojeni fakt nedam… tak aspon odsavam, abych v nem o mliko neprisla uplne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
582
11.12.19 20:51

Kojila jsem obě děti z jednoho prsu. V druhém se mi netvořilo dost mléka, navíc byl problém s bradavkou. Ku podivu jsem poznala dost žen, které kojily pouze z jednoho prsu. U prvního dítěte jsem se trápila dost dlouho, než jsem pochopila, že ho zasytím plnohodnotně bez „povinného ideálního“ střídání prsů. Kéž by mi býval někdo řekl, že to jde i jinak.
Pokud z toho prsu můžeš i přes bolest odsávat a zahojí se ti bradavka, přikládáním se může laktace zvýšit. Ale když ne, netrápila bych se a zkusila bych to pouze z jednoho. Vizuální rozdíl v prsou jsem měla tedy aspoň dvě velikosti :oops:, ale vše se po úplném ukončení laktace celkem srovnalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
11.12.19 21:01

Zkusila bych se poradit s laktační, jinak bych se držela doporučení, která padla i zde. Na bradavky mi hodně pomáhaly i hydrogelové polštářky, jsou tedy dost drahé, ale za mne zázračné. Prso hodně nechávat větrat, aby se bradavka lépe hojila. Super je, že i tak odsaješ - mléko bych nevylévala, ale můžeš ho zamrazit a použít pak do příkrmů ;). Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1522
12.12.19 09:03

Nemyslim, ze mas malo mleka. Mam druhe dite, prvni kojene do 2,5 a druhe kojene stale, ma necele 2 roky. Vic se koji nez ji a odsavackou jsem nikdy skoro nic neodsala a dcera prospiva velmi dobre, zadna twiggy. :mrgreen:
Jak bylo doporuceno vyse, mazat purelanem, me pomohl, kdyz mi dcera prokousla bradavku, kdyz u prsa v noci usnula. Bolest silena, ale kojila jsem i pres to. Do tydne byla zahojena.
Drzim palce. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat