Mám vši a neevím co mám dělat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
16.5.22 15:25

mám vši a neevím co mám dělat

Dobrý den, už delší dobu mám vši. Objevili se mi na hlavě takové malé bouličky nevíte jestli je to od těch vší, nebo neco jiného? Moc se mi s tím neche chodit k doktorovi. A nevíte co zabírá rychle na ty vši? Děkuji za odpovědi, hezký den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3581
16.5.22 15:28

Proč k doktorovi s vešmi? Napatlej vlasy pořádně olejem/kondicionérem, zabal do igelitu, nechej několik hodin a pak umyj a vyčeš jemným hřebenem (všiváčkem). Zopakuj po týdnu a po 10 dnech, mezitím vyčesávej všiváčkem hnidy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1705
16.5.22 15:30

Proboha tam musíš mít už dálnici :mrgreen: Zajdi do lékárny a neco ti poradi, proti vsim šampón, nějaký olejicek je tam hodně přípravků. A s tímhle se nechodi k doktorce…Jinak ty male bouřlivý co popisuješ zrejme hnědý. Musis si proste napatlat hlavu, nějakým tím přípravkem a vyčesávat. Nikdo ti nic jiného neporadí. A jak píšeš, že je máš delší dobu, jak dlouho? Je třeba takové věci řešit hned…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
473
16.5.22 15:40

Kup v Lidlu dva nejlevnější kondicionéry, napatlej to všechno na vlasy. Vlasy obal potravinářskou fólií a zabal ještě do ručníků. Nech působit klidně celý den, nebo noc a potom smyj. Živé se udusí a potom stačí vlasy přežehlit pramínek po pramínku klidně na nejnižší teplotu, kterou žehlička umí. A hnidy jsou minulostí. Preventivně můžeš vlasy takto přežehlit po každém mytí třeba ještě čtrnáct dní.
Tohle funguje fakt bezpečně, teta takto odvšivila celej letní tábor. A to použila tehdy obyčejný stolní olej místo kondicionéru.
:D :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29363
16.5.22 15:40

To se musí řešit hned 8o kup si šampon na vši v lékárně, vyčesávat hnidy, pomáhá i žehlička na vlasy. No a samozřejmě dezinfikovat všechno oblečení, ložní prádlo, preventivně odvsivit i ostatní členy rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
16.5.22 15:58

@Jahru k doktorovi kvůli těm bouličkám, nevím co s nimi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26706
16.5.22 16:06

A taky vyprat všechny lůžkoviny a ručníky, vyčistit čalouněný nábytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
16.5.22 16:09

Jak jako delší dobu mám vši 8o to se řeší ihned 8o
V lékarně koupit šampón a udělat všechny kroky co ti tu radí a to co nejdřív!

Nejdřív se odvšivuj než půjdeš mezi další lidi. Chudák doktorka po nich určitě netouží když by ti musela prohlížet hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7752
16.5.22 16:15

@LUCKA2228 Delší dobu máš vsi? To snad ne, to se přece řeší hned. Stačí zajít do lékárny a koupit nějaký přípravek na vši. Zbytečně tu havěť roznasis všude kolem. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33803
16.5.22 16:19
@LUCKA2228 píše:
@Jahru k doktorovi kvůli těm bouličkám, nevím co s nimi…

a ty teď nechodíš nikam mezi lidi, nikomu nevadí, že máš vši?
vždyť se ti to musí hemžit v hlavě jak v mraveništi - dcera má pořád dokola ze školky vši, tak o tom bohužel cosi vím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4707
16.5.22 16:57
@LUCKA2228 píše:
Dobrý den, už delší dobu mám vši. Objevili se mi na hlavě takové malé bouličky nevíte jestli je to od těch vší, nebo neco jiného? Moc se mi s tím neche chodit k doktorovi. A nevíte co zabírá rychle na ty vši? Děkuji za odpovědi, hezký den.

No jestli to lidi u nás ve škole řeší stejně jako ty, tak se vůbec nedivím, že jim tam ve třídě ty vši kolují už přes měsíc… :zed: :zed: :zed:

Těch způsobů je víc, ale musíš krome odstraneni vsi z hlavy vsude uklidit, prevliknoit povlečení, nejlépe i vysát postel…no není to sranda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83149
16.5.22 17:06
@Janli píše:
A taky vyprat všechny lůžkoviny a ručníky, vyčistit čalouněný nábytek.

To je zbytečný, stačí se na 1 noc někam ztratit a chcípnou sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16487
16.5.22 17:14

Na chemii z lékárny bych prděla. Kolik mi tam nechali peněz a ty potvory to stejně přežily. Narazila jsem na kouzelný všiváček - jednorázová investice. Vyčeše i hnidy. Stačí hlavu pořádně napatlat kondicionérem (vši v něm neumí zdrhat a také to jde lépe vyčesávat) a jet pramínek po pramínku.

Než přišel tento kouzelný, den předtím jsem to brala klasickým + šampon z lékárny. Když jsem viděla, co všechno je z těch vlasů hned druhý den vyčesala, tak mi bylo blivno.

Mmch, ani Alpa, ani olej, ani několika hodinový zábal v kondicionéru ty mrchy nezabil. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4586
16.5.22 17:18

Ty bouličky nejsou od vší, ale od blbosti :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2418
16.5.22 17:27

Dej hlavu do nafty, to hubi vsi rychle. :mrgreen:

A ted seriozne. Nejlip na to zabral sampon pro psy. A pak takovy specialni hreben na vycesavani hnidu a vsi. Ten hreben byl u kazdeho samponu proti vsim (pro lidi). Treba dve hodimy jsem byla predklonena nad vanou a vycesavala a pukala vsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat