Reklama

Mám vymalovat pokojíček sytými barvami?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.10 13:00
Mám vymalovat pokojíček sytými barvami?

Ahoj, prosím o vaše názory - zařizujeme naší 10m dcerce první pokojíček, takže je to samozřejmě veliká událost :lol:

Podlaha bude laminátová, alpský modřín (světlejší, ale do šeda). Nábytek je světlé dřevo, dekor bříza.
Závěsy a doplňky (polštářek, nebesa, košík na hračky) budou hráškově zelené.
Chtěla bych barevně vymalovat, líbila by se mi fialková (levandulová) jenže - světlejší barvou nic nezkazím, ale zase to nebude mít ten správný šmrnc.

Nebály byste se vymalovat tmavšími odstíny? Pokojík je spíš nudle - 530×230. Je mi jasné, že jej tím opticky změnším, ale když je to jen opticky… co vymalovat 3 stěny světleji a čtvrtou stěnu sytou barvou v podobném tónu? A která by ta tmavá stěna měla být - asi spíš ta za postýlkou a skříní?

Díky za rady

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kvaček
Extra třída :D 13419 příspěvků 07.06.10 13:08

ahojky, tak jestli můžu do toho kecat, tak bych volila k hráškové teda spíš žlutou, ale máme fialovou ložnici a je to pěkné. Určitě ale zkombinujte stěny - ne všechny jednu barvu. Známý je malíř a říkal, že opticky to zvětší, když právě jsou i rozdílné barvy - co tak levandulovou a nějakou třeba trochu té hráškové na další zeď???? ma máme dvě zdi naporti sebě modré a dvě zdi žluté - chlapec strop ale bílý.Okolo máme bílí pruch kolem dokola asi 10 cm a tam máme nalepené obrázky od Dysnea.

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 07.06.10 13:19

Tak v nudli bych se tmavých barev bála. Ale když už, tak bych jí vymalovala tu užší stěnu, aby jako opticky přiskočila (rozuměj, aby se zkrátila ta délka).

Chystám se také na „tvorbu“ 1. dětského pokojíčku. Máme nudli 5,25×2,6 m. :zed: Krátké stěny jsou: jedna se dveřmi, druhá s oknem (naproti). Tmavší barvou asi vymaluju tu naproti dveřím, tedy tam, kde je okno. Namlouvám si od toho, že to přestane vypadat jako tunel se světlem na konci a začne se to víc tvářit jako čtverec.

Pokud tento obor máte někdo vystudovaný a mýlím se (resp. má očekávání jsou chybná), tak mě prosím opravte! :-) Děkuji.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 07.06.10 13:27

No, já teda jsem zrovna ten vápnomilec, co by barvu na zdi nedal. Máme barvený koberec (počítáme s tím, že max 8 let a půjde pryč, už jen proto, že kluci pak budou míst vlastní představu o podobě pokojíčku), neutrální stavebnicový nábytek (borovice) a barvy hodlám dohonit doplňky. Mám tak nějak pocit, že kdybych já volila barvy, budu kluky manévrovat do nějakých vlastností. Jako třeba kdyby byl pokoj do zelena, že by byli spíše plašší. že spíše u té klasické bílé můžou nerušeně rozvíjet svou osobnost. Asi je to blbost, jen můj nějaký vnitřní postoj a pocit.

Klovasa
Závislačka 2855 příspěvků 07.06.10 13:29

Tak my mamé také hráškově zelené dekorace a věci…a zdi máme…ehm…manžel si vyhrál: dvě zdi jsou zelené s tlustým a slabým oranžovým proužkem, mezi barvami je to odděleno na šířku papírové lepenky…druhé dvě stěny jsou oranžové se zelenými proužky…rohy jsou bílé a strop taky +kousek na stěnách…je to moc pěkné a velmi příjemné… :wink: Jinak fialovou bych určitě k zelené nedávala…zkuste nějakou žlutou, meruňkovou, oranžovou nebo jen s bílou…kdysi sme se barvy učili ve škole a zelená s filovou opravdu není ono …to by mé estetické oko asi nesneslo :mrgreen:

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 07.06.10 13:31

ja bych se tmavsich odstinu nebala,naopak mi vadila svetla.Vymaloval tak malir,kdyz jsem lezela v nemoc.Prislo mi to jednotvarne a „vyblite“-s prominutim.
Takze ja to vyresila tak,ze ve stejne barve,ale o moc tmavsi,jsem vymalovala dve steny v pokoji-ale ne cele,ale si tak v 1/3 az polovine,ktere jsem rozdelila bordurou se zviratky.Nad bordurou je to svetlejsi a pod do rohu tmavsi.Steny u postele jsem nechala svetle,kvuli rusivemu vlivu.A je to moc hezke.Takze taky navrh.
Uz je to dyl,pristi rok budem muset pokojik znovu predelat,ale premyslim zas nad necim podobnym.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 07.06.10 13:32

taky hlasuji za žlutou/oranžovou a klidne sytou. tmavofialovou bych dala maximalne treba na jednu stenu - tu nejmensi.

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 07.06.10 13:40

no já bych se těch výrazných barev v pokoji takového miminka snažila spíš vyvarovat a když už chceš dělat v "nudli barevnou stěnu namaluj tu kratší(předpokládám ,že je to ta s oknem a pokud dvě tak tu naproti oknu ,protože z místnosti udělají "čtverec " a ta naproti oknu nebude tak tmavá zase díky tomu ,že na ní půjde světlo z okna.A aby teda dejmetomu nebyl kontast mezi fialovou a bílou tak velký tak místo bílé nějakou pasteou fialovou .

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 07.06.10 13:42
Emilie píše:
No, já teda jsem zrovna ten vápnomilec, co by barvu na zdi nedal. …

Já mám teda taky ráda bílou. Přijde mi taková čistá. ALE: pokojíky mám malé a proto do nich kupuji bílý nábytek (aby to barevný/dřevěný ještě víc nezmenšil) a k tomu se bílá zeď nehodí. Navíc mám pocit, že barvu zdi změním spíš a snáž než barvu nábytku (kdyby se mi okoukala). Posledním důvodem je, že ložnici i dětský pokoj máme na jihozápad, navíc okna jsou střešní. Takže: volím studené barvy (ložnice modrá, dětský pokoj zelená možná dám i trochu žluté/citrono­vé/studené?) a doufám v jejich „chladivý efekt“.

Jinak se musím přiznat, že mám vůbec problém si vybrat a sladit nábytek, koberec, barvy na zdi, doplňky… Všechno je to pro ty děcka tak děsně strakatý a mám strach, aby se to nemlátilo. Proto bílý nábytek, pastelové barvy na zeď apod, no snad to ukočíruju. Nejhorší je, že já to neumím vybrat. Když je to hotové, tak to vidím, že je to blbě, ale dopředu to namyslet a vybrat, to mě fakt strašně trvá a ničí mě to. :twisted:

kvaček
Extra třída :D 13419 příspěvků 07.06.10 13:57

mně by se líbilo, k fialové například žlutá, jemně růžová a nebo známá má šedou - středně a docela je to pěkné, protože oživili pokojík zářivími barmami, jako oranžová, žlutá a taky mají světlí nábytek, ale taky mi moc nejde k sobě fialová a hrášková - leda taková ta jemně fialová, ale ne ta vyloženě pestrá, ale každého věc, někomu by se nelíbil náš pokojík :-)

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 07.06.10 14:21
Wiolla píše:
Emilie píše:
No, já teda jsem zrovna ten vápnomilec, co by barvu na zdi nedal. …

Já mám teda taky ráda bílou. Přijde mi taková čistá. ALE: pokojíky mám malé a proto do nich kupuji bílý nábytek (aby to barevný/dřevěný ještě víc nezmenšil) a k tomu se bílá zeď nehodí. Navíc mám pocit, že barvu zdi změním spíš a snáž než barvu nábytku (kdyby se mi okoukala). Posledním důvodem je, že ložnici i dětský pokoj máme na jihozápad, navíc okna jsou střešní. Takže: volím studené barvy (ložnice modrá, dětský pokoj zelená možná dám i trochu žluté/citrono­vé/studené?) a doufám v jejich „chladivý efekt“.

Jinak se musím přiznat, že mám vůbec problém si vybrat a sladit nábytek, koberec, barvy na zdi, doplňky… Všechno je to pro ty děcka tak děsně strakatý a mám strach, aby se to nemlátilo. Proto bílý nábytek, pastelové barvy na zeď apod, no snad to ukočíruju. Nejhorší je, že já to neumím vybrat. Když je to hotové, tak to vidím, že je to blbě, ale dopředu to namyslet a vybrat, to mě fakt strašně trvá a ničí mě to. :twisted:

A to si představ, až ti špunti budou brát vlastní rozumy a řeknou ti, jak to chcou oni , a že to nebude jen o barvách … To jen vzpomínka na sebe v nějkaých 13 - 16 letech. Byla jsem příznivec neoromantismu (Depeche Mode, atd.), takže všechno do černa, maximálně s fialovou. A když to táta nedovolil, tak jsem experimentovala na vlastní pěst s prostředky, které jsem nakoupila za vlastní peníz … takže plakáty na zdi přilepený pastou na zuby (to fakt drží! A chudák ten, co se to pak snaží dostat dolů, když si vymyslí, že tu černou okolo vybílí :pankac: :pankac: :pankac: ), černý fixy, lakový spreje ..... no, mohl mi za to nařezat nebo mi nařídit zaracha, ale na těch stěnách už to prostě bylo ..... :think:

Mellanie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.10 14:49

Ahoj trefné téma.
Taky ted přemýšlím jak vymalovat-synovi 7 letému-půjde ted do školy.Chtěla bych něco neutrálního,protože doufáme,že jednou se zas zadaří a budeme mít sourozence..
Co by jste tak doporučily za barvičky?
A jinak nevíte jestli by šla přemalovat růžová barva?Nebo to bude chtít oškrabat?
Díky všem.-

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.10 15:13

Moc díky všem za reakce, přesně to jsem potřebovala :palec:

Já si nejdřív také neuměla zelenou s fialovou představit, ale pak jsem někde viděla něco podobného, jako na fotkách. Zkusím je přiložit, ale ještě jsem to nedělala, tak omluvte případné marné pokusy.

Ten pokoj by mohl být vymalovaný např. jako na první fotce a ta kombinace by snad mohla fungovat, viz druhá fotka. Jen by byla fialková sytější.

Abych vysvětlila, proč ty barvy - mám zelené období - asi to znáte, prostě se vám jednu dobu líbí vše jen a jen zelené, nemůžete koupit nic jiného, je to děs :zed: No a fialová mi tak nějak sedí k mojí Adélce, ani nevím proč :lol:

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.10 15:15

ahá, funguje to, ale jen napůl - takže ještě ta jedna fotka, s trochu sytější fialovou a pokojem našeho typu. Jen podlaha bude světlejší.

AnastazieB
Echt Kelišová 8318 příspěvků 07.06.10 15:22

Mně se líbí přesně ta kombinace z té první fotky - hrášková a růžová. Ta fialová k tomu možná taky půjde. Taky bych vymalovala tři stěny světlejší barvou, ale ve stejném odstínu a jednu stranu sytěji. Ale která stěna by to měla být, to neporadím. Žlutá ani oranžová se mi k hráškové nelíbí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Rolins válcuje svého ex: Slavní jsou ve sporu s Rytmusem na její straně

I když se Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) rozešli už před... číst dále >

Kočkovi bagrují na Olšanech: Obří kráter, tuny mramoru i stěhování hrobů!

Jsou to manévry jak za císaře pána. Kvůli rozloučení s Janem Kočkou (†28),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >