Mám vyšší mzdu než můj nadřízený

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 07:47
Mam vyssi mzdu nez muj nadrizeny

Dostala jsem se do zvlastni situace, kdyz jsem ted hledala praci, znala jsem „svou cenu“, mela praxi a penize, za ktere bych rada pracovala. A taky jsem je dostala. Velkym problemem je, ze lide na 2 pozicich nade mnou a ti, co jsou ve firme mnohem dele berou mene, moji kolegove treba o tretinu, nadrizeni treba o 5 tisic min nez ja. Nebylo mi to vubec divne, nez se samozrejme o tam zaclo drbat a rekli to vsichni a ja musela lhat :roll: Prece jim nereknu, ze jako novacek beru vic nez oni po 5 letech na vyssi pozici… Je to problem firmy, ze nedorovnava platy a ze kazdemu da, o kolik si rekne… :nevim: Mate zkusenost? Celkove se na tu lez o platu nabaluji kvuli tomu jine… rict narovinu kolegum, kolik beru a at chteji pridat je k nicemu, firma mzdy nezveda, radeji da benefit nebo bonus, ale zaklad nezvedne.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 50764 příspěvků 4 inzeráty 12.02.19 07:55

Ne, nemám zkušenost, o platu se nebavím, nelhala bych, řekla bych pravdu a ta je taková, že jim výši své mzdy nechci říct a neřeknu. 8)

Lainaire8
Závislačka 2597 příspěvků 2 inzeráty 12.02.19 07:56

To už je snad dnes normální všude, že novým dají co si řeknou a stálí zaměstnanci mají smůlu :lol: nevim, neřešila bych to, prostě jim řekni že se o tomhle nechceš bavit, však by to mělo být i zakázáný ne, my to kdysi měli i ve smlouvě, že o platech nemáme mluvit :lol: jim řekni, když by zas něco, že ty jsi spokojená a tečka, dál bych se s nima nebavila :mrgreen:

Když chce někdo víc, má snad pusu a může si říct vedení sám, popř odejít za lepším, pokud se nedá domluvit. Jinde mu dají víc a bude ve stejný situaci jako ty :lol:

Elishka1
Závislačka 2962 příspěvků 12.02.19 07:58

kamarádka teď změnila praci, byla na oddělení nejdéle,
nejvíc udělala a nováčci měli víc, tak odešla, škoda pro firmu, ale je to jejich blbost

cecetka
Echt Kelišová 7880 příspěvků 12.02.19 07:59

Co to je za firmu, kde zamestnanci mezi sebou rozebiraji, jaky ma kdo plat??? A jak vis, ze rikaji pravdu???
Ja vubec netusim, jaky kdo ma plat nebo odmeny. A uz vubec ne, jake platy maji mi nadrizeni :nevim:

Kdyby se me nekdo zeptal, rekla bych, ze o takovych vecech mi bylo doporuceno nemluvit.

Nairol
Echt Kelišová 8836 příspěvků 12.02.19 07:59

Vy nemate ve smlouve, ze se nesmite o vysi sveho platu mluvit? :think:

S.Berankinová
Kecalka 354 příspěvků 12.02.19 08:02

Třeba lhali o výši své mzdy i ostatní. Toto by totiž mělo být mezi zaměstnanci tabu. A když už se o tom jeden trouba začne bavit, tak ostatní si ubírají, aby nevypadali tak zazobaně. Bohužel i já jsem se jednou k podobné diskuzi nachomýtla a byla jsem přímo tázána (což je od tazatele fakt nevhodné a neslušné). Kdybych je odpálkovala s tím, že jim do toho nic není, už by jim v hlavě hlodal červík, proč to nechci říct na rozdíl od ostatních deseti lidí, a pomluvy a závist by byly na světě. Takže jsem záměrně lhala a všichni jsou spokojení.

Helca83
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 12.02.19 08:02

@Lama Lama Presne, vzdyt hodne firem i vyhrozuje vyhazovem za drbani o platu. Pravne to asi nelze, ale nejaka dutka mozna jo? :think:

S.Berankinová
Kecalka 354 příspěvků 12.02.19 08:08

@Nairol U některých firem to bývá součástí kolektivní smlouvy nebo jiných interních nařízení a opatření. Ale i kdyby nebylo. Ptát se někoho na výši mzdy/platu/odměn je trapné a tazatel je pěknej trouba.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 08:11

Je to vetsi kavarna s obchudkem a je nas tam 5, takze je to spis velmi neformalni kolektiv, kdy se bavime uplne o vsem vcetne osobniho zivota, sportu, zalib, domacnosti, nemam duvod jim neverit, proste prisla debata i na firmu jako takovou, pristup k zamestnancum, bonusy z obratu a mzde. Zvlast potom, kdy vedouci kavarny ted odchazi prave kvuli mzde :( Nic s tim neudelam, slo mi o zkusenosti, ale to jak pisete nemate, protoze se o tom u vas nemluvi. Ja jsem mlzila, nerekla jsem vysi, ale rekla jsem, ze beru mene, byli videt ze je to uspokojilo :oops: ze v tom videli tu spravedlnost.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1261 příspěvků 12.02.19 08:18

Před MD jsem pracovala v bance a dva roky jsem vydelavala víc než můj nadřízený. On měl fixní mzdu a bonusy kvartalne, já fixní mzdu a bonusy měsíčně. Šéf to věděl, jelikož měl přístup k čistým mzdam všech svých podřízených. Bavili jsme se o tom a řekl, ze mi to přeje a ze šéfa děla kvůli prestizi a holt je to dan, kterou musí zaplatit. Sama jsem se pak hlásila na jeho pozici, kde bych šla s platem dolu. Vzali me, ale otěhotněla jsem, takže smolik :) každopádně bych to neřešila. My se o platech bavili až po dlouhé době a opravdu s kamaradkou. S novými jsem vůbec neřešila kolik vydelavam.

Hvězda diskuse 50764 příspěvků 4 inzeráty 12.02.19 08:18
@Anonymní píše:
Je to vetsi kavarna s obchudkem a je nas tam 5, takze je to spis velmi neformalni kolektiv, kdy se bavime uplne o vsem vcetne osobniho zivota, sportu, zalib, domacnosti, nemam duvod jim neverit, proste prisla debata i na firmu jako takovou, pristup k zamestnancum, bonusy z obratu a mzde. Zvlast potom, kdy vedouci kavarny ted odchazi prave kvuli mzde :( Nic s tim neudelam, slo mi o zkusenosti, ale to jak pisete nemate, protoze se o tom u vas nemluvi. Ja jsem mlzila, nerekla jsem vysi, ale rekla jsem, ze beru mene, byli videt ze je to uspokojilo :oops: ze v tom videli tu spravedlnost.

Ale to my se bavíme taky o všem. Ale o platu prostě ne. Vlastně ani s blízkými kamarády, rodiči, sestrou se o platch prostě nebavíme, nedělá to dobře za žádných okolností.

Elishka1
Závislačka 2962 příspěvků 12.02.19 08:23

ja jsem vzdycky ve svych pracech (nebrigadnich) věděla, kolik kdo bere a ono je lepší to opravdu nevědět,

situace, kdy kolegové kolem tohoto tématu brousí, je obtizne držet ústa, odměňování nebývá spravedlivá

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 08:23

@Lama Lama zajimave. Nedokazu si predstavit v rodine, kdyby od mamy nebo sestry prisla prima otazka „a kolik nabizeji v te nove praci?“… a ja jim rekla pozersky „tyto debaty nejsou na miste a tvuj dotaz je nevhodny, to nedela dobrotu to vedet“ :mrgreen: :mrgreen:

Hvězda diskuse 50764 příspěvků 4 inzeráty 12.02.19 08:30
@Anonymní píše:
@Lama Lama zajimave. Nedokazu si predstavit v rodine, kdyby od mamy nebo sestry prisla prima otazka „a kolik nabizeji v te nove praci?“… a ja jim rekla pozersky „tyto debaty nejsou na miste a tvuj dotaz je nevhodny, to nedela dobrotu to vedet“ :mrgreen: :mrgreen:

Dyt to nemusíš říct pozersky. Stačí: O tom se nechci bavit.

Nemusíš to hned hodnostit, nálepkovat jako nevhodné, nejsou na místě. … Pro ní to třeba vhodné je. Prostě mluvim za sebe. nechci se o tom bavit, je mi to nepříjemné… Na tom nelze nic zpochybnit, nijak s tím pohnout. Nijak je neohrožuješ, jsi to ty a tvé pocity.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >