Reklama

Mám vyšší vzdělání než přítel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 13:23
Mám vyšší vzdělání než přítel

A mám z toho divný pocit. Měla jsem vždy „stejně vzdělaného“ partnera, nicméně přítel teď má jen maturitu (já mám Mgr.). Potkali jsme se náhodně, moc se mi líbí, je pozorný, váží si mě, má mě rád a sklání mi poklony, chová se dost vyrovnaně, má tah na branku ve svých věcech a je manuálně zručný…dá se s ním povídat o lecčem, zajímá se i o moje věci, které se mi líbí, je otevřený kdečemu, je nekritický a hlavně hodně tolerantní. Beztak mám ale trošku obavy, aby to klapalo. Máte s tím někdo zkušenost?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Jannys
Kelišová 6322 příspěvků 02.10.18 13:27

Zkušenost s čím? Že evidentně je Tvůj partner podle Tvých představ,ale jen tě brzdí, že nemá minimálně stejné vzdělání jako máš ty? :think:
Je to pro Tebe prioritou číslo jedna?

Michal1986
Kecalka 238 příspěvků 02.10.18 13:28

A v jakém oboru toho Mgr. máš, smím-li se zeptat?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 13:28
@Anonymní píše:
A mám z toho divný pocit. Měla jsem vždy „stejně vzdělaného“ partnera, nicméně přítel teď má jen maturitu (já mám Mgr.). Potkali jsme se náhodně, moc se mi líbí, je pozorný, váží si mě, má mě rád a sklání mi poklony, chová se dost vyrovnaně, má tah na branku ve svých věcech a je manuálně zručný…dá se s ním povídat o lecčem, zajímá se i o moje věci, které se mi líbí, je otevřený kdečemu, je nekritický a hlavně hodně tolerantní. Beztak mám ale trošku obavy, aby to klapalo. Máte s tím někdo zkušenost?

To jako vážně? Já sem teda neveděla že stupeň vzdělání je ve vztahu hlavní priorita, snad záleží jak ti ten člověk sedne lidsky, kolik toho máte společného, co k němu cítíš. U nás se teda na nějaký papír vůbec nekouká, když dám příklad ségra má VŠ a její přítel má pouze základku (střední prostě nezvládl dodělat) a klape jim to. (anonym nechci prozrazovat vzdělání rodinných příslušníků)

Aragua
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 02.10.18 13:28

Neresila bych, z meho okoli znam nekolik vysokoskolacek co jejich partner vejsku nedodelal a klape jim to. Pokud si jinak vyhovujete…

ka2ka
Extra třída :D 12798 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 13:29

ty máš pocit že když máš mgr že jsi něco víc??? No chudák partner

Tarjei
Závislačka 3943 příspěvků 02.10.18 13:29
@Anonymní píše:

Teda soráč, to jsou mi priority. Trochu povrchní způsob uvažování. Já mám Bc., přítel je vyučenej, leč mnohem chytřejší a schopnější než já…vzdělání není vždy úměrné inteligenci, víme???

Příspěvek upraven 02.10.18 v 13:32

tininas
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 02.10.18 13:30

Ahoj.

Dle popisu je to slušný, inteligentní a pracovitý člověk. Neřeš vzdělání, kolik VŠ vzdělaných lidí je jinak totálně mimo.

Taky měl manžel docela dlouhou dobu „jen“ Bc. a já Mgr. Nikdy mě nenapadlo to řešit. :)

Tak snad se rozhodneš správně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 13:32

@Michal1986 je jedno v jakém, ale ten obor mě živí a ne úplně špatně.

@Jannys ten chlap má vše, co měl dle mých představ mít. O vzdělání jsem nikdy nepřemýšlela, protože jsem už dlouho obklopená z 95 procent vysokoškoláky…a teď najednou divný pocit. On se kdysi na VŠ hlásil, ale nedostal se,kam chtěl, tak se na to vykašlal a pak už to nezkoušel…dělal různé práce, až se nakonec v jednom oboru našel a dost ho baví a propojuje se i s jeho koníčkem, což je dost inspirativní i pro mně. Jen prostě cítím něco, co neumím popsat, jakousi nerovnost, ale to se nad ním nechci povyšovat!

Tichošlápek
Extra třída :D 10090 příspěvků 02.10.18 13:32

Taková diskuze tu nedávno byla. Za mne - nevadí to, pokud jste na stejne úrovni třeba v diskuzich, zhruba zájmech, úrovni všeobecného rozhledu apod. Manžel také nema VŠ a klape nam to, ale on by ji vystudoval, kdyby v mladí měl tu možnost. Takže je inteligentní jen nema oficiální vzdělání. To jestli jste na podobne intelektuální úrovni posuď sama. Pokud ne smysl to asi nema

chaela
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 02.10.18 13:33

Já mám Mgr. a manžel maturitu, teď si dělá Bc. Nikdy v tom nikdo žádnej problém neviděl. Lidi si nevybíráme podle titulu. Znám blbce s hromadou titulů a znám i skvělý chytrý lidi bez titulu.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 02.10.18 13:34
@Anonymní píše:

Zkusenost nemam primou, ale z okoli.
On vyucenen, ona vysokou skolu. Zili spolu 18 let. 2 deti. Uz na prvni pohled byli nesourodi. Ona podpatecky, kostymky, v praci sla vys a vys. On byl zamestnanec.
No nemohlo to vydrzet. Uz na prvni pohled.
Ted on ma skvelou, vesnickou zenskou. Uplne normalni, na nic si nehraje. Znam ji.
A ona nevim. Ma nekde byt ve meste :nevim:

Jinak k tobe. Pokud ted uz mas pochybnosti, tak to nikdy nemuze klapat. Bud to tam je nebo ne.

Uživatel je online1mila2
Kecalka 318 příspěvků 02.10.18 13:34

Jsem ing., chlap ma maturitu. Kazdopadne vim, ze je chytrejsi nez ja :lol: Oni ho ze skoly vyhodili? Nebo se na ni vykaslal? Jestli nema VS jen proto, ze na zadnou nesel, tak to neznamena, ze by ji neudelal a treba i lip nez ty ;)

Tarjei
Závislačka 3943 příspěvků 02.10.18 13:35

Zakladatelko, kolik je Ti? Tipuju že jsi dost mladá…já měla blbiny o tom jak jen kdo má vějšku je chytrej a bla bla blááááá narvaný do hlavy z domova. Teď je mi přes 40 a dávno jsem to na základě vlastních životních zkušeností těžce přehodnotila.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1753 příspěvků 02.10.18 13:35

Tak abys díky titulu Mgr. nezačala myslet jako magor.
S tím vzděláním bys mohla rozeznat, zda Ti Tvůj přítel duševně, mentálně a inteligenčně stačí. Zda s ním máš o čem mluvit a nemusíš sortovat, co může pochopit a co už ani náhodou.
Pokud rozumí tomu, co mu říkáš a normálně odpovídá, tak by ten titul mohl mít taky, jenom asi málo chtěl.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >