Mám vzít práci v Paříži?

Anonymní
12.11.18 06:41

Mám vzít práci v Paříži?

Mám vzít práci v Paříži na kontrakt v IT za 410 EUR / den (cca 205 000,– Kč měsíčně), když v Praze na kontrakt v IT vydělám 130 000,– Kč měsíčně + manželka po mateřské dalších cca 25 000,– Kč měsíčně? Máme 3leté dítě. Bylo by to vzhledem k nákladům na život v Paříži „nula od nuly“? ;-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67250
12.11.18 06:46
@Anonymní píše:
Mám vzít práci v Paříži na kontrakt v IT za 410 EUR / den (cca 205 000,– Kč měsíčně), když v Praze na kontrakt v IT vydělám 130 000,– Kč měsíčně + manželka po mateřské dalších cca 25 000,– Kč měsíčně? Máme 3leté dítě. Bylo by to vzhledem k nákladům na život v Paříži „nula od nuly“? ;-)

Ne. Jedtli sese musis ptat holek na netu, tak to neni pro tebe pozice vhodna. Jiste vyzaduje jistou davku samostatnosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3267
12.11.18 06:52

Tak za prve bych se ptala manzelky. A za druhe - je to “jen” dvakrat tolik. Kolikrat jsou naklady na zivot ve francii vetsi?

A pokud se chces chlubit, tak se musis vic snazit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.18 06:53
@Lama Lama píše:
Ne. Jedtli sese musis ptat holek na netu, tak to neni pro tebe pozice vhodna. Jiste vyzaduje jistou davku samostatnosti

Samostatnost vyžaduje i má pozice za těch 130 000,– měsíčně v Praze ;-) Neptám se „holek na netu“, ale matek & otců. Zajímají mě názory na rodinnou situaci, jestli by do toho někdo šel nebo nešel v rámci rodiny, proto mi přišel vhodný tento web.

• Citovat
  • Nahlásit
3267
12.11.18 06:55

To bys tam sel i s manzelkou? Ona umi francouzky? Co by tam delala? Muze jit do prace? Sedela by sama bez rodiny a pratel s teiletym ditetem v parku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.18 06:58
@Alyss1 píše:
Tak za prve bych se ptala manzelky. A za druhe - je to “jen” dvakrat tolik. Kolikrat jsou naklady na zivot ve francii vetsi?A pokud se chces chlubit, tak se musis vic snazit!

Nevím, co jste měla z matematiky, ale dvakrát tolik to fakt není. Pokud máte zkušenost s náklady na život v Paříži, prosím podělte se. Chlubit se nechci, píšu reálná čísla, nemůžu za to, jak to vnímáte.

• Citovat
  • Nahlásit
350
12.11.18 07:01

Neprijde mi to o tolik vetsi castka, ze bych se kvuli tomu s rodinou stehovala do cizi zeme a zacinala od nuly (bydleni, jazyk, pratele…). Za me ne. I to, co mas ted, jsou hezky penize a da se s nimi luxusne vyzit, nevidela bych duvod to menit a zvykat si jinde. Ale odpovedet ti musi rict tva zena, ne ja.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.18 07:05
@Alyss1 píše:
To bys tam sel i s manzelkou? Ona umi francouzky? Co by tam delala? Muze jit do prace? Sedela by sama bez rodiny a pratel s teiletym ditetem v parku?

Manželka umí francouzsky a mohla by si tam najít práci. Jinak jsme oba společenští lidé. Je sice pravda, že Paříž je hodně anonymní, ale věřím, že vhodnou společnost (i z české komunity) bychom tam dokázali vyhledat a nezůstalo by to u sezení v parku s dítětem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.18 07:06
@Andymo píše:
Neprijde mi to o tolik vetsi castka, ze bych se kvuli tomu s rodinou stehovala do cizi zeme a zacinala od nuly (bydleni, jazyk, pratele…). Za me ne. I to, co mas ted, jsou hezky penize a da se s nimi luxusne vyzit, nevidela bych duvod to menit a zvykat si jinde. Ale odpovedet ti musi rict tva zena, ne ja.

Já vím, jen jsem si to chtěl potvrdit i zde. Díky moc za příspěvek.

• Citovat
  • Nahlásit
1472
12.11.18 07:08

Mám známou co tam žije a náklady jsou výrazně vyšší. Dle mého nevyjdete ani „šul nul“ spíš budete v mínusu,nez když zůstanete zde. Pokud není Paříž váš sen (potažmo manželky) a jde vám jen o tu práci a vyšší plat, tak se to určitě nevyplatí......

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66839
12.11.18 07:11

Zrovna Pariz mi neprijde bezpecna na bydleni, tam bych zit nechtela. A ten rozdil v penezich mi moc velky neprijde, zda to za to stoji nevim. 155 (s manzelcinym platem v CR) a 200 v Parizi. Zacatky jsou v cizine tezke na psychiku, na vse. Ale jsem ovlivnena tim, ze me Francie nelaka a obzvlast ne Pariz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
12.11.18 07:12
@Anonymní píše:
Já vím, jen jsem si to chtěl potvrdit i zde. Díky moc za příspěvek.

Jasny. Ja jen, ze treba kdybys ted vydelaval 20 tis. a tam ti nabidli 120, protoze jinde v CR by te nezaplatili, tak mozna jeste jo, ale to, co mas ted, je naprosto super (aspon teda pro drtivou vetsinu lidi :) ) a zustala bych u toho, treba tou nabidkou budes pro firmu jeste vic cennejsi a pridaji ti i tady, co vis. Hodne stesti v rozhodovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5818
12.11.18 07:16

Ne, nešla. Manžel dělal 15 let ve francouzské firmě v Čechách, ředitel i další zde byli Francouzi. Manžel díky svému zařazení ve firmě znal jejich platy, i když jejích výplatní pásky chodili z Francie. Za tyto peníze pracovali zde, k tomu jim firma hradila příspěvek na být, či hypotéku, služební auto, tzv. Odlučné. Říkali, že zde si žijou královsky a báli se návratu do hlavní firmy v Fr. Konkrétně Paříž je velmi dráha sranda. Bylo by
to jet tam sám bez rodiny a bydlet levně. Užiješ si zemi, která ti hodně dá, ale také vezme trochu iluze. Ale neprivezes domů balík, to zapomeň. Na druhou stranu, pro tvojí další kariéru je super mít napsáno, že si tam pracoval. Vyjímá se to líp, než kariéra v Čechách. Musíš zvážit, jestli opustíš rodinu a jít tam jako na zahraniční zkušenou a nebo zůstat. Měl by si i napsat, jestli s kontraktem dostaneš i nějaké další výhody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
12.11.18 07:19

Ne, zůstala bych u nás, kde je ještě relativně bezpečno. Peníze máte slušné. V Paříži budete podle mě šul nul, nebo dokonce v mínusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2354
12.11.18 07:23

Vzala bych to, pokud by mě lákal život v cizině, pozice byla zajímavá a partnerka s tím souhlasila. Pokud jde jen o finanční zlepšení, které se vzhledem k nákladům na život v Paříži nejspíše nedostaví, tak bych zůstala doma.

Žiji v cizině a mám malé dítě. Má to výhody i nevýhody. Chceme se výhledově vracet, aby mělo naše dítě kontakt s českou kulturou.

Ještě bych se zamyslela nad tím, jak dlouho byste v cizině byli. Šlo by vaše dítě do francouzské školy? Muselo tam vystudovat celou základku, střední, vysokou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat