Mám vztah ve kterém nejsem šťastná

Anonymní
3.8.20 11:53

Mám vztah ve kterém nejsem šťastná

Ahoj holky, asi potřebuji slyšet názor co dělat dál. Je mi 29let a cítím, že ve svém životě a vztahu nejsem šťastná. S přítelem jsme spolu 5 let. Už od začátku to není žádný klidný vztah. Nejdřív jsem byla hodně žárlivá, až to bylo na rozchod. Nejspíš za to mohl vztah předešlí a nedůvěra se se mnou táhla. Nicméně jsme to překonali a místo toho se hádáme kvůli alkoholu. Nejdřív jsme pili oba spolu a pak se ožralí hádali. Pak se to nějak uklidnilo, ale zase se našli jiný věci. Přiznávám, že jsem nervák a není se mnou lehké pořízení. Máme spolu velký společný koníček a to je kolo. Každý víkend jsme s partou přátel na horách. Jenže už neumíme být spolu sami. Chováme se k sobě jako kámoši. Mám ho pořád ráda, ale nevím jestli je to láska. Už to tak cítím dlouho, ale asi jsem byla líná na tom něco měnit. Jenže jsem se začala víc bavit s kamarádem s naší společné bajkové party a najednou sem zjistila, že jsem si takhle s nikým nerozuměla. Máme stejný názor snad na všechno, přijde mi, že si vidíme až do žaludku. A najednou jsem si uvědomila, že partneři by si měli rozumět přesně takhle. A né se pořád hádat. Přemýšlím o rozchodu, jenže tím přijdu o naši skvělou bandu a bojím se, že zůstanu sama. Do toho máme dvě kočky, který miluju a moc by mi chyběli. Doma už jsem téma rozchodu nahodila a kamarád bý určitě nechce. Brečí, že to beze mě nezvládne a jestli se s ním rozejdu, užmě nebude chtít v životě vidět. Mám strach udělat změnu a zároveň nechci žít ve vztahu, kdenejsem šťastná..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11448
3.8.20 11:57

Chces prozit cely zivot ve vztahu, ve kterem nejsi spokojena? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
3.8.20 12:00

No jo, už to tak bývá, že s rozchodem se přijde i o kamarády nebo jiné věci. Ze začátku to určitě bude těžké, ale v takovém vztahu bych žít nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4815
3.8.20 12:01

Takze nic nemente a budte nestastna porad. Holt se budete muset hecnout a zmeny udelat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
3.8.20 12:14

Já ukončila vztah po 12 letech. A bylo to to nejlepší, co jsem pro sebe mohla udělat. Jen si trochu vyčítám, že jsem to neudělala dřív.
Ale to bych zase nepotkala svého manžela a nečekala teď miminko. Takže to tak být mělo. S partnerem si zkus pořádně promluvit a uvidíš jak to dopadne nebo se prostě sbal a běž za novým životem.

Příspěvek upraven 03.08.20 v 12:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
961
3.8.20 12:14

Už asi jenom z té jeho reakce bych to ukončila. Musíte se sednout oba a promluvit si o tom, třeba najdete řešení a opět společnou řeč. Přece sis s ním na začátku musela rozumět jako s kámošem xy :P Vidíte vůbec společnou budoucnost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4928
3.8.20 12:19

Ukonči to, uleví se ti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2870
3.8.20 12:28

Nový vztah na obzoru a nejednou je na příteli všechno špatně. Je až trapné jak je to pořád stejné.
Jestli se chceš rozejít tak to udělej, kvůli sobě, ale přeskakovat ze vztahu do vztahu je prostě pitomost.

Jinak je to v takových těch partičkách co spolu paří „normální“, že se to občas přepáruje. Někdy dokonce tak, že se tak nějak prostřídá většina :cert:. Cesta z té motanice je jen taková, že se z té partičky odejde a nakonec to všichni, postupně udělají. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6747
3.8.20 12:29

Nema smysl se krecovite branit zmenam. Zmeny nas posouvaji, zivot je vlastne cesta na ktere se ucime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
3.8.20 12:32

Rozchod, co jiného

• Citovat
  • Nahlásit
6995
3.8.20 12:36
@Anonymní píše:
Ahoj holky, asi potřebuji slyšet názor co dělat dál. Je mi 29let a cítím, že ve svém životě a vztahu nejsem šťastná. S přítelem jsme spolu 5 let. Už od začátku to není žádný klidný vztah. Nejdřív jsem byla hodně žárlivá, až to bylo na rozchod. Nejspíš za to mohl vztah předešlí a nedůvěra se se mnou táhla. Nicméně jsme to překonali a místo toho se hádáme kvůli alkoholu. Nejdřív jsme pili oba spolu a pak se ožralí hádali. Pak se to nějak uklidnilo, ale zase se našli jiný věci. Přiznávám, že jsem nervák a není se mnou lehké pořízení. Máme spolu velký společný koníček a to je kolo. Každý víkend jsme s partou přátel na horách. Jenže už neumíme být spolu sami. Chováme se k sobě jako kámoši. Mám ho pořád ráda, ale nevím jestli je to láska. Už to tak cítím dlouho, ale asi jsem byla líná na tom něco měnit. Jenže jsem se začala víc bavit s kamarádem s naší společné bajkové party a najednou sem zjistila, že jsem si takhle s nikým nerozuměla. Máme stejný názor snad na všechno, přijde mi, že si vidíme až do žaludku. A najednou jsem si uvědomila, že partneři by si měli rozumět přesně takhle. A né se pořád hádat. Přemýšlím o rozchodu, jenže tím přijdu o naši skvělou bandu a bojím se, že zůstanu sama. Do toho máme dvě kočky, který miluju a moc by mi chyběli. Doma už jsem téma rozchodu nahodila a kamarád bý určitě nechce. Brečí, že to beze mě nezvládne a jestli se s ním rozejdu, užmě nebude chtít v životě vidět. Mám strach udělat změnu a zároveň nechci žít ve vztahu, kdenejsem šťastná..
Žádný vztah není ideální všude ti bude něco vadit úplně všude…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8854
3.8.20 12:53

Otázka je, jestli jsi ten vztah vnímala tak i předtím, než přišel ten,, čerstvý vánek". Já třeba takhle odešla ze vztahu, který určitě nebyl 100%,ale ve skutečnosti jsem byla šťastná. Asi ne tak, jako ty pohádkové princezny, ale o tom život není. A přiznám, že byly chvíle, kdy jsem toho dost litovala. Podle mě je mezi 5. a 7.rokem vztahu období, kdy by se pár měl zákonitě posunout někam dál. Jinak se z toho stane stereotyp a průšvih je na světě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3806
3.8.20 12:54

Je vtipné, jak člověku začne na partnerovi vadit všechno az době, kdy je na obzoru někdo jiný. A najednou souznění duší, ve všem si rozumíme… To je pořád dokola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
3.8.20 12:58

@cverunka mě vztah nevyhovoval několik let, ale prostě jsem nedokázala odejít, bála jsem se té samoty asi…ne vždy je za tím někdo jiný ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
3.8.20 13:10

@cverunka Jenže on na obzoru nikdo není, jen mě to dalo další impuls nad tím víc přemýšlet. Asi není na co čekat, nikdo nemládneme..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama