Mám zábrany odejít od pediatra k jinemu

Anonymní
23.11.20 13:24

Mám zábrany odejít od pediatra k jinemu

Ahoj mamky. Mám syna v batolecim věku a chodíme k pediatricce, která mi od začátku nějak nesedla. Chodili jsme v podstate jen na preventivky, ale nikdy ho nevysetrila, jen zkobtrolovala fontanelu a poslechla srdíčko. Od kamarádky se stejně starou dcerkou jsem vždycky slyšela, jak dela její lékař podrobné vyšetření a hodně mě to stvalo, ze u nás nic. Jinak je naše doktorka ochotna, se vším poradi, ale má prisernou sestru a díky těmto dvěma věcem já nemám z návštěv dobrý pocit. Jednak syn se sestry boji a jednak mám strach, ze se na prohlídce něco třeba přehledne, protože je opravdu za minutu hotová… Konečně jsem se rozhodla odejít a našla si nového pediatra. Jenže mám úplně vítr z toho, co te naši řeknu. Já jsem nikdy nebyla úplně asertivni osoba, tyhle rozhovory jsou mi strašně nepříjemné, notabene když vlastně nic nepokazila. Když zavolám, ze chci přejít jinam, co když se mě zeptá proč? Co řeknu, že je málo pecliva při prohlídkách? Že sestra to neumí s detma? Už to odkladam hrozne dlouho… :zed:
Předpokládám ze to funguje tak, ze se domluvim s novým lékařem a ten bude chtít, abych k původnímu došla pro kartu, je to tak? To nedam… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
282
23.11.20 13:27

Podle me nebude potrebovat vasi pomoc. Vyzada si kartu sam.
Aspon u nas to tak je. Nejen u pediatra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17262
23.11.20 13:31

Co říct, že to tam máte blíž, lepší dostupnost? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
23.11.20 13:36

Hele nic ji rikat nemusis, nova doktorka si vyzada kartu sama a ty uz tam nemusis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5601
23.11.20 13:37

Když se bude ptát, řekni že se stěhujete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 13:38
@Bubla Bůčková píše:
Co říct, že to tam máte blíž, lepší dostupnost? :think:

Máme to prave dal, tuhle současnou máme cév podstate za domem, ale jinak by to bylo nejlepší…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 13:38
@garnier píše:
Podle me nebude potrebovat vasi pomoc. Vyzada si kartu sam.
Aspon u nas to tak je. Nejen u pediatra.

To by bylo super, fakt?

• Citovat
  • Nahlásit
17262
23.11.20 13:41
@Anonymní píše:
To by bylo super, fakt?

Aby stejně nevolala :P ne, neboj, to bude dobrý, ale přesně tě chápu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
23.11.20 13:42

Nový pediatr si vyžádá kartu dítěte u původního pediatra. Pokud by to tak nebylo, tak bych normálně zavolala, poprosila, jestli by mi nachystali kartu dítěte a domluvila se na termínu. Nikomu důvody vysvětlovat nemusíš - kartu ti normálně předají a hotovo konec. Já bych třeba ještě přinesla čokoládu s díky za dosavadní péči. A když by se mě doktorka nebo sestra zeptala, normálně bych buď řekla důvod - že dítě bude mít pediatra, který nám vyhovuje víc. A neboj - jsi dospělá a nikdo ti za to na zadek nedá, navíc na změnu lékaře máš prostě a jednoduše nárok. Vymýšlet si nějaké pseudodůvody a lhát mi přijde ubohé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11558
23.11.20 13:42
@Anonymní píše:
To by bylo super, fakt?

Jistě, mam už třetího pediatři a druhého gynekologa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12691
23.11.20 13:45

Nemusis nic rikat, presla jsem k jine a nova dr. si vyzadala kartu u puvodni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
23.11.20 13:47

My si domluvili telefonicky s novou lékařkou a ta si zažádala o kartu/ výpis z dokumentace a s původní jsme to vůbec neřešili. Kartu by přímo Tobě vydat neměla, max výpis z dokumentace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
23.11.20 14:12

Kartu si doktorka vyžádá sama ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 14:22

Já si myslím, že důležité je co vyhovuje Vám a co si o tom myslí ostatní, Vám může být naprosto jedno. Dcera měla praktickou doktorku, která vyšetřovala přes dvě místnost „aby se nenakazila“, takhle na dálku říkala, co má sestra předepsat za prášky a tak… Taky jsem šla dceři najít jiného doktora, protože tohle nemělo smysl a hlavně je to moje rozhodnutí a proč já bych se měla někomu zpovídat?
Nijak si to neberte a už tam prostě jen nechoďte :)

• Citovat
  • Nahlásit
12964
23.11.20 14:28
@Xmichaelah píše:
Hele nic ji rikat nemusis, nova doktorka si vyzada kartu sama a ty uz tam nemusis

Presne tak. S puvodni lekarkou se uz videt nemusis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat