Mám začít brát antikoncepci?

426
22.6.20 14:10

Mám začít brát antikoncepci?

Ahoj chcu se zeptat, jestli by jste na mojem místě začali brát antikoncepci… Cca každý půl rok jdu na postinor protože pritelovi praskne kondom. :roll: schválně jsem prášky nebrala, říkala jsem si že to je svinstvo do těla… Ale už fakt nevím co mě vyjde líp :nevim: díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

292
22.6.20 14:11

Tak když sis říkala, že je to svinstvo… :nevim: Co tělísko? Nebo gel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23454
22.6.20 14:21

Tělísko pro mladou holku asi ne. Gel když kluk neumí použít ani kondom? O HA nemám dávno ideální představy, ale minimálně v určitém věku to je jedna z hlavních možností, co do snadnosti použití a tím spolehlivosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
22.6.20 14:22

Pokud půjdeš do HA, antikoncepce formou hormonálních pilulek, vždy jen čistě ze svého rozhodnutí. Nenechala bych se přinutit přítelem ani tím, že mu praská kondom tak hold budeš muset, pokud to vážně nechceš. Já třeba beru HA proto, protože jsem nemohla v době MS absolutně fungovat. Žádné vedlejší učinky nemám a jsem absolutně spokojena. Za svinstvo to nepovažuju, na druhou stranu co v dnešní době není. Ale pokud nechceš, je to jen tvé rozhodnutí. Co zkusit jiné metody? Je spousta jiných antikoncepčních metod - pesar, gel, globule, tělíska, náplasti… Ať už hormonálních nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
22.6.20 14:27

Za mě tohle do těla nepatří. Já se chráním tím, že si hlídám ovulaci a provozuji přerušovaný sex. Za 3 roky s přítelem se mi nikdy nestalo, že bych otěhotněla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23454
22.6.20 14:33
@meduzka23 píše:
Za mě tohle do těla nepatří. Já se chráním tím, že si hlídám ovulaci a provozuji přerušovaný sex. Za 3 roky s přítelem se mi nikdy nestalo, že bych otěhotněla.

Já to s manželem provozuji stejně, ale je to na uvážení. Ne každý umí v cyklu a grafu číst správně, a ne každý si pak v tomto věří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4434
22.6.20 14:34

Spermicid plus kondom. Má přítel správnou velikost, nasazuje ho správě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
22.6.20 14:51

Jestli vám kondom praská tak často, tak jedete na sucho. Takže pořídit lubrikant nebo antispermicidní gel. Bude to líp klouzat.

Já osobně zkusila několik druhá HA a nesedla mi žádná.

Ještě můžeš zkusit pesar. On k tomu může používat kondom a budete mít dvojitou ochranu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14880
22.6.20 15:08

Za sebe kondom + gel, pesar atd. Pokud se rozhodneš pro ha, pak bych ten kondom volila taky. Neulehčovaka bych mu to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
248
22.6.20 15:28

Já osobně bych si také začala hlídat ovulaci - měření bazální teploty. Pak aspoň budeš vědět, kdy vážně pro ten postinor musíš jít a kdy je ta šance malá. Nebo v plodné dny přidat spermicid a/nebo pesar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama