Mám začít dokrmovat, nebo se snažit dál kojit?

71
4.8.20 15:34

Mám začít dokrmovat nebo se snažit dál kojit.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je možné, že mám slabé mléko. Všude jsem se dočetla, že slabé mléko neexistuje. Ale syn (3 týdny ) po mém mléku nespí déle jak 15 minut. Cely den chce být u prsa jinak pláče. Když ho kojím tak usne, ale po 10 minutách se vzbudí a zase pláče. Vydrží být na chvíli v klidu když ho houpu v náruči, ale po chvíli začne zase plakat a hledat prso.

Když mu udělám UM (100ml) tak do 10 minut usne a spí 3-5 hodin bez probuzení :nevim:

Mateřského mléka mám dost. Musím ho i během těch 4 hodin co spí po UM odstřikávat a když ho cele dny jen kojim bez UM, tak už je dokonce přepitý a Velkou část ublinkáva.

Nevím jestli se snažit dál ho cele dny kojit s tím, že skoro vůbec nespí a nebo ho začít pravidelně UM dokrmovat aby se alespoň na ty 4h přes den Prospal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1728
4.8.20 15:42

No podle mě nemá hlad. Chce mámu, hledá ji. Chce dudat, cítit tvoji blízkost. Když ho nacpes UM, tak spi proto, že je přecpanej. Určite nemáš slabé mléko. Je ještě strašně malinký, upraví se to kolem 3m. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1928
4.8.20 15:43

Je to narocne, ale zkusila bych vydrzet s MM, je to pro miminko to nej. Je jeste uplne malinky, mozna potrebuje byt s Tebou a chovat se, mazlit, mit Te u sebe. Slabe MM je blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1513
4.8.20 15:45

@denula1 Sama nevím, jaký názor si udělat na"slabe mleko", ale ja bych to zkusila jinak. Pokud ti spi u prsu, tak ho nech u sebe soat. Je malinkaty, chce te prostě cítit a byt s tebou. Vyprdni se na takovy to „ale takhle doma nic neudelam“, mas miminko, nic delat nemusíš. Všechno počká. Ty si pohodlne sedni na gauc, nebo ho koj vleze a odpocivej. Třeba takhle bude spokojene spinkat. Každý týden to bude jinak, neboj se, že by si hned zvyknul. PS: zkousela si kocarek, nebo satek, nebo něco jiného? Možná by to stálo i za zvazeni, jestli si nepozvat laktacni. Třeba se špatně prisava a opravdu si moc nevytahne. Nech si uctenku, VZP navstevu proplaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4104
4.8.20 15:45

Takhle malý miminko je na prsu celý den běžně. Po UM může dlouho spát protože ho taky dlouho tráví. Mateřské mléko je plně a lehce stravitelné.. Nehledě na to že ho může třeba bolet brisko jestli se cpe celý den mlikem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
638
4.8.20 15:47

Děláš z toho hroznou vědu 🙊. Proč ho záplacáváš zbytečně UM, když máš spoustu mléka? Kde jsi přišla na to, že když chce být takto malé miminko pořád u prsa, že je to špatně? Zásadní otázka je, jak přibírá a kolik má počůraných plen? Pokud by přibíral po tvém mléce málo, tak teprve pak to znamená, že je něco špatně. Jestli normálně přibírá a roste, tedy aspoň 150g týdně, tak bych se neznepokojovala a jen kojila bez UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
4.8.20 15:48

Mě to nedělá problém ho mít celé dny u sebe i když je to někdy na zbláznění. Jde mi spíše o to jestli se nepotřebuje více prospat, proto mu občas dam to UM po kterém hned spinká opravdu ty 4 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9328
4.8.20 15:52

To je jednoduchý…přibírá? :nevim: no jinak bych zkusila mu trochu nahradit dělohu, bílej šum, pevně zavinout, dát spát na bok…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
4.8.20 15:53

Na vaše rady mu to UM teda dávat vůbec nebudu. Miminko přibírá jak má v tom problém není. Jen mě trápilo, že se chudák vůbec neprospí a že ho bude třeba bolet bříško když celé dny jen pije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4104
4.8.20 15:57
@denula1 píše:
Na vaše rady mu to UM teda dávat vůbec nebudu. Miminko přibírá jak má v tom problém není. Jen mě trápilo, že se chudák vůbec neprospí a že ho bude třeba bolet bříško když celé dny jen pije.

Tak mu furt necpi prso, a dej mu dudlik než si ho udělá z tebe. Teď ho bolí břicho protože neumí sat nenutritivne, jak se naučí jen dudat, tak už řvát nebude..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6752
4.8.20 15:58

Ahoj, kazda mame jiny nazor, ale mela jsem to s malou podobne. Ted ma 10 tydnu a uz cca 3 tydny prikrmujeme. Mala se teda u kojeni zacala vztekat uz od 2 tydnu a moje mliko ji nestacilo. I kdyz jsem ho mela dost, jako ty. Mela casto hlad a hlavne casto hladova plakala. Do toho ji bolelo i brisko a to jsem se v jidle dost hlidala. Zacali jsme prikrmovat a dcera je jak vymenena. Krasne papa, brisko ji uz temer netrapi. I doktorka nam rikala, ze kojeni se sice bere jako to nejlepší pro miminko, ale nekdy ho muze spis trapit a um nektere problemy vyresi. Hele pro me je to takhle - ja budu mit radsi usmevave a spokojene miminko nez si vytrvale stat pouze za kojenim. Delej tak, jak sama citis, ze je spravne pro tebe a miminko :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
4.8.20 16:01

@denula1 pokud máš mléka dost, tak zbytečně um nedávej. Nemusí mít hlad, chce se „jen“ mazlit a být ti nablízku. Nejsem zastáncem kojení za každou cenu, ale tvůj případ rozhodně není pro ukončení kojení. Nebo ještě můžeš zkusit sama upravit svojí stravu. Ono sice neexistuje slabé mléko, ale pokud jíš málo, nebo některé potraviny nejis, tak tvoje mléko logicky ty živiny nemá. Teď mě tady kojo matky ukamenuji. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1255
4.8.20 16:05

Dala bych dudlik a vyzkousela ruzne moznosti, aby spal dele. Jedouci kocarek, zavinovacka, na balkone/terase atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
4.8.20 16:20

Ja jsem zastánce UM. Kojení jsem ukončila hned v počátku a máme spokojený den, kdy se stacim věnovat i domácnosti, starším dětem a i trochu sobě. Nedokážu si představit celý den ji mít u sebe na prsu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3269
4.8.20 16:30

@denula1

U takhle malého miminka je úplně normální, že spí tak krátce, zvlášť jestli to je kluk. Slabým mlékem to určitě není. Pokud máš mléka dost a normálně přibírá, koj ho, jak potřebuje a UM nedávej.
Vím, že je to náročné, většina z nás tady to zažila. Nestihneš uvařit, uklidit, najíst se, vyčistit si zuby apod…
První 3 měsíce některá miminka taková prostě jsou.
Zkus si přečíst knížku - nejšťastnější miminko v okolí od dr. karpa a pochopíš to. Jeho rady skutečně fungují a na karpovu metodu nedám dopustit.
Pevné zavinutí, dudlík, bílý šum a houpání dělá skutečné zázraky a délka spánku u obou dětí se výrazně prodloužila. Na pevné zavinutí se dají sehnat speciální zavinovačky, bílý šum si stáhneš do mobilu aplikaci - a pouštět pořádně nahlas.
Vydrž, po třetím měsíci bude lépe :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama