Syn zdravotně postižený, má čtyři - rodičák?

ht
23.2.10 12:43

Mám žádat o rodičák?

Dobrý den,syn měl v 12/09 4 roky.Já jsem šla na úřad práce.OD11/09 ho uznali za dlouhodobě zdrav.postiženého,chci být na rodičáku do 7 let,musím o něj žádat?Sám nepřijde?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8297
23.2.10 12:46

urcite musis pozadat, sam se ti na uctu urcite neobjevi :wink: Asi budou chtit i nejake potvrzeni o uznani synova postizeni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
23.2.10 12:48

ahoj samozřejmě že o něj musíš žádat, nic ti automaticky nepřijde!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ht
23.2.10 12:54

Díky za radu,já pořád čekám,kdy už to příjde. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
15320
23.2.10 12:57

Musíš zažádat na sociálce, oni ti dají vyplnit papír, kde žádáš o dávky (rodičák do sedmi let věku dítěte), pak ti zašlou lejstra pro pediatra - žádost o podrobení se vyšetření a o předložení podkladů k posouzení zdrav. stavu, jemu k tomu přiložíš odborné nálezy (nebo už je má v kartě), pediatr to zasílá zpět na sociálku, ti to dají posudkovému lékaři, tobě pak dají vědět, jestli syna uznali nebo ne. Trvá to cca dva měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
23.2.10 13:57

no tak jak pisou holky, zazadat musis… kdo ho uznal jako zdravotne postizeneho? ptam se, pac bohuzel budes muset prave podstoupit to kolecko, tedy na socialce podat zadost, oni odesilaji na urad prace, odtud prijde papir, ze se mas do 5ti dnu dostavit k detske dr., mela bys mit odborne zpravy, aby detska mohla svou zpravu podlozit i odbornymi posudky, ona to pak posila zpet na UP-resp. posudkarum, posoudi, vydaji stanovisko, ktere odesilaji na socialku a socialka te pote informuje o vysledku. Vim to presne, pac prochazim tim samym… jenze u me problem, pac u me to diky neschopnosti, alibismu a peknym hajzlum posudkarum trva jiz skoro rok a pul.. zadost jsem totiz podala 21.10.2008 … nyni se snad jiz blizime ke zdarnemu konci a pri schvaleni dostanu vse zpetne od data podani zadosti… takze drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
23.2.10 14:19

Aha, tak možná když už je člověk na pracáku, tak to jde trochu jinou cestou, než jsem popisovala já.
Filad, to je teda děs běs, že čekáš tak strašně dlouho. :roll: My to dostali celkem rychle, ale zas jen dočasně - na rok. A pak znovu stejné kolečko, což je trochu o nervy. :roll: Jako kdyby se to za rok mohlo změnit tak, že už to nebude třeba. :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
23.2.10 14:38

evi no jako je to husty… ted mi to uz dela cca 140tis pokud to uznaji.. ono slo o to, ze kdyz jsem to podala, tak pres nazor celkem vyznamne psycholozky rozhodli, ze mala je „jen“ dlouhodobe nemocna … podle zakona si meli vyzadat posudek z psychiatri, pod jehoz pusobnost to vlastne patri… tak dobry, to jsem brala, ze jsem to u toho nemela, i kdyz psycholozka napsala, ze se jedna o tezke postizeni (uz jen kdyz je to v odborne zprave napsane, tak ja jako laik bych to tak proste brala), oni rozhodli, ze se o postizeni nejedna, no ale budiz… tak jsem se odvolala na magistrat, postupovali uplne stejne a to uz jsem vyrizovala i tu psychiatrii, no ale to bys neverila jak najednou byli v posuzovani ryhli, ani jsem tu zpravu nestacila dodat… asi spolehali na to, ze se na to vykaslu … no jenze ja to dala k dovolani a prezkumu na ministerstvo a ti rozhodli, ze obe instance postupovali v rozporu se zakonem, to bylo v zari… tak ze se to vrati zpet k novemu projednani na UP, poslali mi z ministerstva spisovou dokumentaci a ja proste cekala… bylo uz pred Vanoci, tak jsem si rikala, ze nekam zavolam jak to tedy vypada, proste v jakem je to stadiu… no vyslo najevo, ze tu spisovou dokumentaci co mi poslali, meli vlastne poslat prave na UP, takze jsem 3 mesice jako debil cekala k nicemu… takze se to pak pohlo ja to musela odnest zpet na Minis. aby to slo ofiko cestou, od nich to slo na magistrat, pak na socialku a odtud na UP, nyni jiz by to tedy konecne melo byt u posudkove komise… v lednu jim to prislo tak doufam, ze v breznu se jiz neco dozvim… jinak jsem jeste dala opet novou zpravu z psychiatrie, kde jsou cisla diagnoz, medikace … a to, ze se jedna o celozivotni a jen do urcite miry ovlivnitelny psych. stav - autismus, adhd a vyvojova recova porucha - dysfazie… psychiatricka dokonce napsala, ze nalehave doporucuje priznani rodic. prispevku :lol: :lol: ted jde o to aby to vubec nekdo z tech blbecku cetl… jsem uz z toho nestastna… takze chci aby bylo vyrizene tohle no a pak az se narodi malicka, tak jiz na RP narok mit nebudu a to zase na Martinku zazadam o PnP

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
23.2.10 15:02

No to je neskutečný proces, ti lidi si vůbec neumí představit, jaké to je být s tím dítětem doma a starat se o něj, mají asi pocit, že je to prakticky stejné jako se zdravým dítětem. :roll: Nechápu, o co jim jde, chápu, že to možná pár lidí občas zkusí uhrát na nějakou blbost, ale s touto diagnózou…musí být úplně hloupí nebo si o tom nic nepřečetli???
Držím pěsti, ať vám to celé dobře a taky už brzy dopadne. Jak mi říkali v SPC - stejný zákon a různá rozhodnutí podle toho, odkud člověk je. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
23.2.10 15:19

no musim ti napsat jeste jeden zazitek… pani ze socialky - moc fajn zenska, ktera mi pomahala vse sepsat, i ta odvolani - ma maminku, pro kterou zadala PnP, maminka je na tom opravdu spatne, neni vubec samostana a potrebuje kazdodenni nepretrzitou peci. Tak ji priznali pouze I. stupen postizeni, tedy prispevek pouhe 2000,– … no a soucasne zadala o prukazku mimoradnych vyhod a to posuzuji posudkari na zaklade zdravotni dokumentace, narozdil od PnP kdy se resi ty body samostatnosti… a byl ji priznan ten nejvyssi stupen tedy ZTP/P … takze jako co instituce to jiny nazor… takze taky husty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
23.2.10 15:33

No to je strašný. Nejhorší je, že člověk musí nějak překlenout období, než mu alespoň něco uznají, já mám to štěstí, že manžel vydělává, ale jsou lidi, co jsou na to sami. To pak teprve musí být nervy.
Já teda nežádala pnp, ale prodloužení rodičovské do sedmi let věku, skoro mi to navázalo na rodičák, který jsem měla do tří let, měla jsem štěstí, i když mě neskutečně štve, že mi to dali jen na rok a pak zas to samé kolečko. Měli by si promluvit s doktorkou v nemocnici, jak nám hnusně pověděla, co máme za diagnózu a že je to napořád (fakt byla nepříjemná). Pak by to snad dali do těch sedmi rovnou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
23.2.10 15:52

jj jsou to smejdi… ja prave zadala o rodicak a po tech sedmi letech chtela pnp, pokud by mi tedy nahodou neprodlouzili do deseti let… ale to je ted pase, kdyz budeme mit mimco… takze pak budu prave resit to pnp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
23.2.10 16:23

Na to už se taky „těším“, ale nejprve budu nejspíš každoročně bojovat o rodičák do sedmi let. :nevim:
Navíc mi to jen zatelefonovali, protože papírově se pro ně nic nemění, prostě běží dál rodičák, takže já nemám nic v ruce, žádné rozhodnutí. Protože to by mi prý poslali jen v případě, že by se měnila zároveň výše příspěvku, ale ta zůstává stejná, že se mění doba jejího vyplácení asi není podle nich změna… :roll: Takže ještě musím klusat na sociálku, protože chci využít zákonného práva nahlídnout do spisu a dělat si z něj kopie, abych to měla doma černé na bílém. Pro jistotu, člověk nikdy neví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
23.2.10 16:30

vis co me na tom hlavne stve? ze ti rodice maji tak dost prace s temi detmi a mysleji si, ze mame more casu litat po uradech a v podstate skemrat … akorat dokazou hazet klacky pod nohy :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
23.2.10 16:42

Jo, přesně, mně nejvíc vadí tahat tam syna, ono se jinak chodí čekat na úřady se zdravým dítětem, mám srovnání, dcera se sice nudí, je otravná, ale to je tak vše… A to mi ještě při pohledu na něj paní (holka kolem 25) na sociálce s pohrdavostí v hlase řekla: a vy jako máte postižené dítě, jo? Tak jsem se vztekla, že jsem ji setřela stylem, nevíte o tom nic, tak radši pozor, pak byla jak milius.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama