Mám zatajit vysokoškolské vzdělání v životopisu?

Smazaný anonym
8.6.17 12:25

Mám zatajit vysoké vzdělání v životopisu?

Milé holky, mám prosbu o radu. Žila jsem ve Švýcarsku, mám univerzitní vzdělání, dlouhou praxi, doktorát. Marně hledám práci, je mi přes 40,jsem z Prahy. Potřebuji ale něco finančně slušného (vdova se 3 dětmi na škole). Nemám přehnané nároky, ale na jobs.cz,prace. cz mi ani většinou neodpovědí, Lindk. mám, ale bez úspěchu. Jak dál? Nanejvýš mám nabídku práce v call centru (to leda tak uhradí nájem, jsme v obecním bytě, poměrně vysoký nájem s energiemi).Nepohrdám manuální prací, při dětech jsem uklízela apod.,ale ráda bych se rozvíjela profesně. Mám zatajit doktorát? 2.bydliště ve Švýcarsku? Odborné kursy? Snad jsem překvalifikovaná, vypadá to na pohled příliš úspěšně, někdo se může bát, že se mu mohu tlačit na místo (už se mi stalo)…Jsem normální ženská, nejsem kariérista, chci jen slušnou práci, zdravou rodinu a životní pohodu. Je tu prosím personalistka, aby mi poradila? Nebo někdo se zkušeností? Děkuji, z osob. důvodů anonym.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

2069
8.6.17 12:31

Raději si to zjistěte, ale mám dojem, že mi někdo říkal, že v současnosti jste povinna uvádět nejvyšší dosažené vzdělání… že už se to zatajovat nesmí… ale jestli je to pravda to netuším:-)

Ale jinak překvalifikace rozhodně být problém může, já jsem se kvůli tomu rozhodla nakonec nedodělat doktorát… protože vím, že práce na které je potřeba dělat nechci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2723
8.6.17 12:32

V dnesni dobe nemuzete sehnat praci? To je divne. A jazyky ovladate?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
afghani
8.6.17 12:34

@zudina No,divné to není, pokud chce něco ve specializovaném oboru nebo má hladinu finančních nároků. Jinak já také hledala přes jobs a totožná zkušenost, z 99% se ani nenamáhali odepsat. Našla jsem nakonec přes známé, jsem VŠ s praxí

• Citovat
  • Upravit
594
8.6.17 12:36

Pokud hledáš např. nějakou manuální práci ve výrobě, doktorát bych v životopisu neuváděla. Většinou jsem životopis trochu přizpůsobovala pozici, na kterou jsem se hlásila (nikdy jsem nelhala). Ale jak bylo zmíněno výše něco o povinnosti uvádět nejvyšší dosažené vzdělání, o tom jsem nic neslyšela, ale radši bych si na tvém místě zjistila víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9421
8.6.17 12:37

A co mas za konkretni obor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16382
8.6.17 12:37

Zakladatelko v jakem regionu hledas? nechce se mi verit, ze v Praze bys neuspela…

Jo a pokud ma někdo premrstene platove požadavky, tak tomu se není co divit…

Zrovna jsem do jiné diskuse o hledani praci psala, ze v byvale firme se nam prihlasila slečna s nejakou no name vysokou s praxi z call centra a rekla si o plat 80 tisíc hrubého 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1887
8.6.17 12:38

Já pohovor minulý týden a pán mi jasně naznačil, že jsem překvalifikovaná :mrgreen: (výrazně vyšší vzdělání než šéf :lol: ).Nevzali mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1887
8.6.17 12:39
@zudina píše:
V dnesni dobe nemuzete sehnat praci? To je divne. A jazyky ovladate?

Práce je, jde o to jaká :-)V call centrech a na místa prodavače jsou jí mraky :-).O vyšší pozice je ale nouze i v Praze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
694
8.6.17 12:41

No a přímo na personální agenturu jsi se obrátila? mám kamarádku, která ji je tady v Praze, možná by mohla pomoct :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.17 12:42
@maskovak píše:
Já pohovor minulý týden a pán mi jasně naznačil, že jsem překvalifikovaná :mrgreen: (výrazně vyšší vzdělání než šéf :lol: ).Nevzali mě.

ja pohovor asi před mesicem a budouci sef mi nepokryte civel na prsa. Mela jsem cerne saty az ke krku, zadny vystrih. Nevzala jsem to…
anonym snad pochopitelny

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.6.17 12:43

@Hanka1 obecně management, média, public relations. Pracovala jsem jako např. tisková mluvčí v Curychu.80 tis. rozhodně nechci, neuváděla jsem finanč. nároky. Jak jsem uvedla ale bydliště č.2 v Bernu (kde se nezdržuji),doktorát z USA atd.,tak mi to, zdá se mi, nepomohlo, rekli si asi, že nebudu pracovat za 30 tis…

• Nahlásit
  • Citovat
2723
8.6.17 12:43
@maskovak píše:
Práce je, jde o to jaká :-)V call centrech a na místa prodavače jsou jí mraky :-).O vyšší pozice je ale nouze i v Praze

To mi neprijde. Ja pokazde kdyz jsem hledala praci tak jsem mela strasne moc nabidek a do call center ani na prodavacku to nebylo. A mam taky VS. Tak nevim. Pripada mi ze v Praze je toho fakt hodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.17 12:44

@Mollify83 Dík,písnu ti zprávu :srdce: Jde mi o to uživit děti, pro sebe nároky nemám. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
80
8.6.17 12:45

Jsem VŠ s praxí, 4 roky jsem pracovala ve fabrice přes agenturu a byla jsem ráda, že mám práci (tam jsem VŠ v životopisu neuvedla). A práce v oboru? Všude chtěly absolventy. Levnější pracovní síla, asi se báli že lidi s praxí budou chtít vyšší plat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama