Mám zkusit na ženu čekat či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MichalT
Povídálka 43 příspěvků 13.06.19 14:49
Mám zkusit na ženu čekat či ne?

Ahoj všem, zkusím vám nastínit můj příběh a budu rád za každý rozumný názor. Já (39) a má žena (36) jsme se poznali před deseti lety, zamilovali se a po pěti letech se spolu z lásky vzali a po dalším roce spolu měli kluka kterému teď jsou 4 roky. Manželství bylo šťastné a klidné po celých 10 let. Oba jsme o sobě před ostatními přáteli mluvili moc hezky a dle jejich slov byli vzorem šťastného vztahu. Nikdy jsme na sebe nebyli sprostí, nikdy se neuráželi, nikdy nedošlo k velké hádce, nikdy jsem manželku neuhodil, nikdy jsme se nepodvedli. Jsem celkem sebekritický člověk, tudíž přiznám, že jsem časem upadl do jisté pohodlnosti a krize, kdy jsem si myslel, že tomu vztahu dávám všechno a že to musí být vidět, ale asi tomu tak být nemuselo. Sem tam jsem do něčeho rýpnul a dal najevo co se mi nelíbí, ale to si myslím je v každém vztahu. Doma jsem mohl víc pomáhat a nenechávat, ženu vyřizovat většinu domácích věcí. Dodám, že já pracoval a ona byla do nedávna na mateřské. Prostě ať přemýšlím jak přemýšlím nic závažného co mělo způsobit rozpad vztahu i když chápu, že nastřádané maličkosti můžou znamenat hodně. Ale kdo je za 10 let nenastřádá…? Svůj volný čas jsem převážně věnoval rodině a kdykoliv to šlo snažil jsem se s rodinou či manželkou vypadnout z bytu někam pryč. Koncem loňského roku jsme oslavili 10 let nádherného vztahu a pro manželku to dle vlastních slov bylo 10 nejkrásnějších let. Pak přišly hezké Vánoce, krásná jarní dovolená v hezkém hotelu na Moravě, pár dalších týdnů. A pak… Jednoho dne mi manželka oznámila, že jí kolemprojíždějící muž v drahém autě pozval na kafe, ale že ho odmítla. Vzal jsem to tak, že je fajn, že ho odmítla a vnitřně si řekl, že jen doufám, že nikdy nedojde k něčemu dalšímu. Pak se pár týdnů nic nedělo a já si z té situace občas udělal legraci, protože jsem věděl, že jezdí kolem a na manželku z auta občas zamává. Vůbec mi nedocvaklo jak to je důležitá situace. Uteklo dalších pár týdnů…1,5 od doby pozvání a manželka za mnou přišla s tím, že si chce promluvit a oznámila mi, že je konec, že někoho potkala a že i se synem ještě ten den odchází k němu. Ano byl to on kdo jí tehdy pozval. Potkali se prý později někde v kavárně a vyměnili si čísla. Dovedete si představit v jakém stavu jsem se poté ocitl. Byl to šok. Několik dnů jsem se snažil manželku přesvědčit o tom, že si stačilo promluvit pokud jí něco chybělo a vadilo ve vztahu se mnou. Dělal jsem co jsem mohl. Bohužel už bylo pozdě a žena byla rozhodnutá, že s ním zůstane. Já jsem se tedy přestal snažit manželku přemlouvat a začal se soustředit na sebe a na našeho klučinu…začal jsem fotit, cvičit a dělat další aktivity, abych se nějak zaměstnal a na to vše neustále nemyslel. Aktuálně je to měsíc co odešla a znají se dohromady 2,5 měsíce (ověřeno). A já se v tom stále plácám. Pár faktů na závěr…on je o 12 let starší než ona, jde o člověka co nemá nouzi o peníze, je rozvedený a má dvě děti s dvěma různými ženami, dle jemu blízkých zdrojů, které znám obě odešly ve špatném psychickém stavu, od jeho sousedky vím, že se mu doma “kamarádky” střídali často. Manželka se mnou řeší jen věci, které se týkají kluka a našich společných věcí. Jinak je komunikace minimální a z různých kroků mi přijde, že za sebou pálí mosty. Dříve jsem jednu nevěru odpustil u své expřítelkyně a od té doby tvrdil, že už bych to neudělal. Ale v tomhle případě mi hlava i srdce říká, že bych to odpustit dokázal, protože mi za to ta rodina i ona stojí. Co si o tom všem myslíte? Mám šanci na to, že se po nějaké době bude chtít vrátit? Mám čekat, ale pracovat na sobě dál jak to dělám teď? Nebo jsem naivní a mám to celé odepsat? Děkuju za názory, rady a tak.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Lexter
Ukecaná baba ;) 1636 příspěvků 13.06.19 14:53

Měsíc je po deseti letech příliš krátká doba aby to přestalo bolet. Čekat na ni? Pokud cítíš, že je to tak správné pak jistě. Podle všeho se stala jen další obětí bohatého predátora a manipulátora. Přesto toho byla schopná.

Lehké soudit, když mám informace jen od tebe, ale působí to tak na mě.

Xmichaelah
Kecalka 278 příspěvků 13.06.19 14:57

Nic neni nemozne :dance: ja rikam, ze stejne je to vsechno dane. Urcite je mozny navrat. Ale asi bych zkusila zit na plne pecky bez ni. Ono se to vyresi, bud se vrati, nebo zivot prinese nove zajimave lidi. Kazdopadne hodne sil a hlavu vzhuru

MichalT
Povídálka 43 příspěvků 13.06.19 15:02
@Lexter píše:
Měsíc je po deseti letech příliš krátká doba aby to přestalo bolet. Čekat na ni? Pokud cítíš, že je to tak správné pak jistě. Podle všeho se stala jen další obětí bohatého predátora a manipulátora. Přesto toho byla schopná.Lehké soudit, když mám informace jen od tebe, ale působí to tak na mě.

Chtěl jsem dodat, že je chápu, že jde o jednostranou informaci a že by bylo důležité znát i názor druhé strany, ale zkusil jsem to popsat tak abych nic podstatného nevynechal a v ničem ani minimálně nezalhal.
Svůj stav chápu a je mi jasné, že to bude bolet ještě dlouho a to zda dokážu vydržet čekat (myšleno vydržet to psychicky ne fyzicky) je věc na kterou nedokážu odpovědět. Jde mi o to zda si myslíte, že to v takovém případě co popisuju má smysl i když mi samozřejmě nikdo nikdy nic nemůže slíbit.

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 21106 příspěvků 13.06.19 15:05

Já myslím, že se ti brzy asi vrátí.. otázka je na tobě, jestli by jsi jí přijmul

Tichošlápek
Extra třída :D 14854 příspěvků 13.06.19 15:05

Cíleně bych nečekala. Vždyť ani nevíš, jestli jim to vydrží nebo ne a pokud ne, zda by vůbec chtěla zpět k tobě. Osobně bych žila tak, aby bylo dobre mně a snažila se neztratit vztah se synem.

Lexter
Ukecaná baba ;) 1636 příspěvků 13.06.19 15:07
@MichalT píše:
Chtěl jsem dodat, že je chápu, že jde o jednostranou informaci a že by bylo důležité znát i názor druhé strany, ale zkusil jsem to popsat tak abych nic podstatného nevynechal a v ničem ani minimálně nezalhal.
Svůj stav chápu a je mi jasné, že to bude bolet ještě dlouho a to zda dokážu vydržet čekat (myšleno vydržet to psychicky ne fyzicky) je věc na kterou nedokážu odpovědět. Jde mi o to zda si myslíte, že to v takovém případě co popisuju má smysl i když mi samozřejmě nikdo nikdy nic nemůže slíbit.

Pokud je to tak jak si myslím, tak nezlob se na mě, řeknu to hnusně, brzo přileze zpátky. Podle mě se jí jen zamotala šiška a ty budeš brzo dávat dohromady její porouchanou psychiku.

Je to sice jen měsíc, ale zkus teď žít pro sebe. Sport, zahradničení, výlety. Cokoli tě baví. A právě ten čas ukáže tvoji náklonnost. Na její teď moc nezáleží.

Příspěvek upraven 13.06.19 v 15:08

tomklaza
Stálice 95 příspěvků 13.06.19 15:07

Na co bys čekal, na smrt akorát. Vykašli se na ní, ženských je dostatek najdi si jinou užívej si svobody. Ne aby tě napadlo ji brát zpátky až se připlazí.

Zumpa
Kecalka 305 příspěvků 13.06.19 15:07

Hele, tak do roka budeš rád, že je pryč.

Markéta80
Hvězda diskuse 44672 příspěvků 13.06.19 15:14

To budeš čekat až přijde zpět? To budeš za pěkného pitomce :lol: a příště to udělá zase. Hodně rychle ukončila dlouhý vztah tak má co chtěla, soustřed se jen na sebe a syna ;)

salubriter
Kecalka 230 příspěvků 13.06.19 15:18

Podle mě se Tvoje žena zamilovala a ztratila hlavu. Vzhledem k tomu, že teď žije naplno s ním tak je jen otázka času (3 měsíce - půl roku?), kdy se nabaží. Je docela pravděpodobné, že pak bude litovat, ale taky se může stát, že se k Tobě už nebude chtít vrátit.
Takže je jen na Tobě, jestli Ti za to stojí.

warita
Extra třída :D 10921 příspěvků 13.06.19 15:25

Tak pokud se veci maji opravdu tak, jak si je nastinil, tak ji mozna do vanoc mas zpatky doma.

Takove reci typu „a chces ji fakt zpatky“ na to nehled, pokud sam citis, ze ji zpatky chces a pokud se ona poradne spali, tak si te pak bude o to vic vazit.

Jinak, mam urcite pochynosti, ze se znaji fakt tak kratce. Nedovedu si predstavit, ze po 2,5m se rozvadim, stehuju k novemu a palim mosty.

xlenik
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 13.06.19 15:27

Nejspíš ji hodně pobláznil, když takhle bezmyšlenkovitě pálí mosty. Nečekej na to, až se vrátí, ikdyž je pravděpodobné, že po čase se vráti chtít bude. Až jí nebo jemu spadnou růžové brýle. Větší strach bych měla z toho, jak to celé ponese syn a jestli ho to moc nepoznamená. :(

Dlouhá punčoška
Kecalka 140 příspěvků 13.06.19 15:34

@MichalT

Pověz manželce, že nebudeš souhlasit s rozvodem a navrhni manželskou poradnu.
Případně do poradny zajdi nejdřív sám.
Máte malé dítě a byli jste dlouho spolu, stojí to za to bojovat.
Hlavně Tě nesmí vidět jako nějakou ufňukanou chudinku.
Začni sportovat, jeď s partou na hory, nech si udělat nový účes, obměň šatník a botník,…
Každou ženskou bere na chlapovi jeho zdravé sebevědomí - na tom zapracuj :mavam:

warita
Extra třída :D 10921 příspěvků 13.06.19 15:36

Ja myslim, ze pokud neni manzelka na prachy, tak ji ten arogantni zazobanec brzo prestane imponovat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama