Mám zkusit školku nebo to nemá smysl?

13.8.15 16:09

Mám zkusit školku nebo to nemá smysl?

Maminy, dcera bude mít v září 3 roky..
Pořádně nejí, chodí jen na nočník, neumí mluvit… Nebo spíš umí ale řečí, které rozumí jen maminka :zed:, usne jen se svýma plyšákama a lahvičkou se savičkou, lidí se bojí potřebuje čas než si na někoho zvykne a nechá ho na sebe promluvit ale děti zase hrozně miluje…
Má smysl zkoušet školku? Nebo mám raději ještě rok počkat než se vše naučí?
A tím mluvením bych ráda zašla k logopedovi ale malá s ním komunikovat nebude začne brečet a tím návštěva skončí.. Tak já nevím co s ní :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5931
13.8.15 16:10

Musí do té školky kvůli finanční situaci? Pokud odpovíš NE, nech si ji doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.15 16:12
@Karleon píše:
Musí do té školky kvůli finanční situaci? Pokud odpovíš NE, nech si ji doma.

@Karleon
Chodim do práce jen přes víkendy protože to mám hlídání ale je fakt že žijeme tak z ruky do huby a ještě s dluhama, ráda bych šla do práce častěji ale ne na úkor malé no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
13.8.15 16:13

A ty už máš od září práci? Můžeš školku zkusit, dát ji tam jen na dopoledne a uvidíš, jak na to bude reagovat, třeba překvapí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26232
13.8.15 16:16

@labilniveverka byla jsi s ní u zápisu? Má tam místo?
Pokud jo, tak bych platila školkovné a třeba chvíli ještě počkala, nebo ji zkusila dávat na dopoledne, uvidíš, jak to půjde. Nelámala bych to přes koleno. Mám kluka v listopadu (letos mu budou 4) a loni jsem litovala, že jsem ho nedala. Do března v pohodě, ale od března zlom a školku by potřeboval, máme v okolí málo dětí na hraní. A to jsem celkem odpůrce školek a myslím, že pokud je možnost a kontakt dítěte s vrstevníky, tak školka není nutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25381
13.8.15 16:21
@labilniveverka píše:
Pořádně nejí, chodí jen na nočník, neumí mluvit… Nebo spíš umí ale řečí, které rozumí jen maminka :zed:, usne jen se svýma plyšákama a lahvičkou se savičkou, lidí se bojí potřebuje čas než si na někoho zvykne a nechá ho na sebe promluvit ale děti zase hrozně miluje…
A tím mluvením bych ráda zašla k logopedovi ale malá s ním komunikovat nebude začne brečet a tím návštěva skončí.. Tak já nevím co s ní :,(

Školka smysl zatím asi nemá.
Spíš vem malou k té logopedce. Myslíš, že je to první nekomunikativní dítě, co tam viděli? :lol: Podle popisu by bylo lepší, kdyby ji viděl odborník, kdyby měla nějaký malý problém, abyste ho podchytili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee

@labilniveverka pokud maj místo dala bych ji tam ono ten kolektiv deti udela taky svy a mozna by prekvapila jak by ze dne na den všechno doladila co ty bys ji doma ucila ;)

• Citovat
  • Upravit

Jabjsem dala syna do soukr. Školky, když mu byl rok a půl. Dostala jsem práv. nabídku, která se neodmítá. A jsou dny kdy toho, ale lituji. Měla jsem si ho více užít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
13.8.15 16:22
@labilniveverka píše:
A tím mluvením bych ráda zašla k logopedovi ale malá s ním komunikovat nebude začne brečet a tím návštěva skončí.. Tak já nevím co s ní :,(

Jasně, šupni ji tam a zrovna se spaním. Žádná adaptace. Bude to ok. Uvidíš. Já v tomhle děti nešetřím. Prostě je na to věk a hotovo, mažou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
13.8.15 16:24

@labilniveverka Co soukromá školka třeba jen na jedno dvě dopoledne? Je tam většinou víc času a ochoty na individuální přístup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
13.8.15 16:27
@Voltiček píše:
Jasně, šupni ji tam a zrovna se spaním. Žádná adaptace. Bude to ok. Uvidíš. Já v tomhle děti nešetřím. Prostě je na to věk a hotovo, mažou.

Věřím, že je to vtip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
13.8.15 16:34
@Karleon píše:
Věřím, že je to vtip.

dost jsem uvazovala, jestli to mysli vazne…

@labilniveverka
k logopedce jsme sli ve 2a3/4, maly nerekl krome par slov nic. docela by me prekvapilo, kdyby vas tam nebo jinam neposlala doktorka z trilete prohlidky. nebo uz jste byli?

nas maly neji, nemluvi, nehraje si s detma. uz jsme byli vsude mozne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
13.8.15 17:18

A já bych naopak školku zkusila. Náš malý byl úplně ale úplně to samé. 1. týden chodil jen na dopo a dlouho před tím jsme s ním o školce mluvili. Největší strach jsem měla z toho, že si sice umí říct, co chce - potřebuje, ale jeho řeči jsme rozuměla jen já a tatínek :roll: 2.týden už tam spal. Žádná hrůza se nekonala. Víc v křeči jsem byla já než malý. Pořád je trochu nesmělý, ale je rok ve školce - papulu nezavře :zed: :lol: a už je to řeč „našeho kmene“. Společnost ostatních dětí a kvalitních učitelek ho za ten rok posunula dooost daleko. Takže jsem moc ráda, že jsme ty počáteční obavy překonali a jsme všichni spokojení. Je to taky o školce - učitelkách a jejich přístupu! Zjisti si od ostatních maminek, jak to vše školce, kam malou chceš dát, chodí. Náš si třeba mohl do školky vzít svého oblíbeného „usínáčka“ nebo hračku, což bylo super :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
13.8.15 17:44

Hele ja mam malyho spunta, 15mesicu, a protoze uz jsem nevedela kudy kam, zkusila jsem soukrome jesle. chodi tam na dopoledne 3× v tydnu, ted to bude 3. tyden a jsem hrozne spokojena! u nas byl problem ten, ze mi porad neustale chtel viset na rukou, nechtel zacit tapat, nechtel nic sam… nerikam, ze ted by byl samostatnej hrdina, ale vidim rozdil. malej se rozchodil, umi si lip hrat s hrackama (a i sam!) proste vsechno zatim dobry.
prvni tyden to sice bylo pro me hrozny, kdyz jsem ho predavala „tete“, tak natahoval. ale ucitelka mi rekla, at pockam 5min pod oknama a ze uvidim, ze to bude ok. mela pravdu..
myslim si, ze skolka/jesle je pro deti vyhodna v tom, ze je to spoustu nauci a i v zivote to budou mit lepsi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28762
13.8.15 18:21

@labilniveverka a z jakého důvodu je taková?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama